Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez Pyramide » środa, 23 kwi 2014, 08:05

Zbliża się kanonizacja naszego JP II a w mediach coraz więcej "newsów" na temat życia i działalności Papieża.Osobiście chciała bym żeby nie było takich wątpliwości,plotek i niedomówień do osoby ,która ma być świętym za kilka dni.Jakoś mało w mediach dementi na temat tych pomówień a i kościół jakoś dziwnie milczy poza zdawkowym "to nie prawda". Obawiam się że ta kanonizacja zapisze się w annałach jako obarczona wieloma niedomówieniami i wątpliwościami.
W sejmie też mają wiele zastrzeżeń do planowanej uchwały.Na pewno nie będzie jednomyślności.
http://fakty.interia.pl/raport-kanoniza ... Id,1413642
Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez Swiatogor » środa, 23 kwi 2014, 08:31

A co Ty, Pyramide, wierzysz w świętych bez skazy? Niech tam sobie chrześcijany święcą kogo chcą - ich brocha. Poza tym kiedyś czytałem (lecz nie mam pewności, że to prawda, albo że chociaż wciąż aktualne), że trudno jest skonstruować robota, który sięgnie łapką po ciasteczko ot tak. Dlatego konstruuje się je w taki sposób, jakby sięgały po ciasteczko w tubie - trochę do przodu i w prawo, ściana, no to trochę do przodu i w lewo, ściana, no to znowu do przodu i w prawo aż do ściany... - tak kilka razy, a na końcu musi być ciasteczko. To samo i ze "świętymi" wszelkiej maści - też odbijali się od ściany do ściany, prąc do przodu za swoim ciasteczkiem.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez Lapa_Christi » środa, 23 kwi 2014, 08:33

Od uchwalania kanonizacji jest Watykan, a nie Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Dziś w PR1 imć Błaszczyk (PiS) mało orgazmu nie dostał mówiąc "wybitnym Polakiem był..." nie wymieniwszy ani jednego argumentu popierającego tezę o wybitności ? dziwnie skojarzyło mi się z "wybitnym poetą był...". Dla mnie to lekko niedorzeczne ? spuszczać się nad obrzędami religijnymi dotyczącymi głowy obcego kraju w siedzibie władzy świeckiego państwa. Sama postać Wojtyły budzi tyle kontrowersji, i jest wokół tyle niedomówień, niejasności, że zajmowanie tak skrajnie hurra-optymistycznej postawy wobec rzeczonego jest ? moim zdaniem nieodpowiedzialne. Dla mnie człowiek który mówi jedno, a robi co innego (ochrona zwyrodnialców w sutannach, czy "Dominus Iesus" przekreślająca wszystkie wspaniałe medialne gesty pojednania z innymi religiami, brak reakcji na stawianie pomników za życia itd..), nie jest żadnym autorytetem.

Ja osobiście nie chcę, aby parlament mojej Ojczyzny zajmował się takimi pierdołami jak kanonizacje katolickich monarchów.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez Pyramide » środa, 23 kwi 2014, 09:19

Czyli nie będzie wyrażania poddaństwa i dobrze.
Sejm nie będzie na razie głosował nad uchwałą ws. kanonizacji Jana Pawła II, która podzieliła posłów. Po sprzeciwie Twojego Ruchu i SLD została ona odesłana do komisji kultury.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez Lapa_Christi » środa, 23 kwi 2014, 10:34

Ale tu nie chodzi o środki techniczne (odsyłanie do komisji itd.), ale o zasadę. Taki temat nie powinien się w ogóle pojawić w naszym parlamencie.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez Swiatogor » środa, 23 kwi 2014, 10:55

Lapa_Christi napisał(a):Ale tu nie chodzi o środki techniczne (odsyłanie do komisji itd.), ale o zasadę. Taki temat nie powinien się w ogóle pojawić w naszym parlamencie.


W parlamencie to nie. Ale "Muppet Show" rządzi się swoimi prawami... ;)

Mahna, mahnam, tu, ti, tudidu... :twisted:
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez Pyramide » czwartek, 24 kwi 2014, 07:45

Do czego doprowadził kult jednostki w kraju "nad katolickim" /na pokaz/ Kilka setek pomników,nazw szkół,placów ulic i takie kwiatki.Dziwne że brak sprostowań,procesów czy komunikatów.Ciemny lud raczej kupi uzdrowienia i moce nadprzyrodzone.
http://natemat.pl/99605,donosiciel-gest ... anonizacji
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez moty72 » czwartek, 24 kwi 2014, 10:39

Niestety, ale temat kanonizacji na pewno wykorzystają politycy do autopromocji z okazji zbliżających się wyborów do europarlamentu. Mam tylko nadzieję, że nie spowoduje to powstania politycznej szopki, gdzie główną rolę znów będzie odgrywać PO oraz PIS.
moty72
użytkownik
 
Posty: 24
Na forum od: 29 sty 2014, 10:59

Re: JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez ZIZ » sobota, 26 kwi 2014, 06:08

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxWiad2img

cyt:
"Nałęcz: Nasze lewicowe elity się pomyliły"

He,he "lewicowe elity" :evil: :twisted:
Nie ma żadnych elit na lewicy; jesteście czerwoną bandą, bolszewicką zarazą, potomkami pomiotu, który na ruskich tankach tutaj wjechał.

cyt.:
"Polska lewica nigdy nie rozumiała religijności ludu "

Gówno wam do rozumienia, zabierajcie dupska za Dniestr i Jenisej :mrgreen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez Grego » sobota, 26 kwi 2014, 07:41

Ojtam ojtam, kiedy GW pisze o czym się mówi na Wiejskiej to znaczy że nic się tam nie dzieje. Kiedy uchwalają coś ważnego "niezależne" media odwracają uwagę od sejmu jak mogą.
A Ty ZIZ juz się tk nie wzbudzaj, PiS miał tekę premiera, swojego prezydenta, praktycznie pełnię władzy. Czemuście ich nie rozliczyli skoro to takie zdradzieckie szuje? Awantura na pokaz a jak trzeba działać PiS, PO, SLD i TR działają ramię w ramie. Najlepszy przykład był niedawno jakżeście wszyscy pospołu ciągnęli Ukrainę do UE. Jedna lewacka zaraza... :twisted:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez Pyramide » sobota, 26 kwi 2014, 08:17

ZIZ napisał(a):cyt.:
"Polska lewica nigdy nie rozumiała religijności ludu "
Gówno wam do rozumienia, zabierajcie dupska za Dniestr i Jenisej :mrgreen:

ZIZ daj im na drogę swoje "piękne" ,praktyczne,pasujące do ciebie kalesony ze stoku
A czy ty rozumiesz mam watpliwości bo raczej pasujesz do sekty oszołomów.A o swojej przeszlości raczej chcesz zapomnieć.
Może to pomoże ci coś wreszcie zrozumieć
http://www.fakt.pl/koszmar-w-zgromadzen ... 741,1.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez Anke » sobota, 26 kwi 2014, 08:40

ZIZ napisał(a): jesteście czerwoną bandą, bolszewicką zarazą, potomkami pomiotu, który na ruskich tankach tutaj wjechał.



Brawo... dzięki takim oderwanym od rzeczywistości bzdurnym wypowiedziom, których autorzy codziennie odbywają mentalne podróże w odległe, minione czasy, polska rzekoma nielewica jawi się jako twór, który natychmiast powinien zostać poddany klinicznej obserwacji psychiatrycznej.
Panie, zajmij się pan lepiej osiedlowym kiermaszem a nie politykierstwem.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 26 kwi 2014, 09:42

Anke napisał(a):
ZIZ napisał(a): jesteście czerwoną bandą, bolszewicką zarazą, potomkami pomiotu, który na ruskich tankach tutaj wjechał.


Panie, zajmij się pan lepiej osiedlowym kiermaszem a nie politykierstwem.


Dzisiaj nie ma kiermaszu dzisiaj jest chyba sprzątnie parku. Nie jesteś na czasie Anke ;)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez Anke » sobota, 26 kwi 2014, 09:45

Pan Kazimierz napisał(a):
Anke napisał(a):
ZIZ napisał(a): jesteście czerwoną bandą, bolszewicką zarazą, potomkami pomiotu, który na ruskich tankach tutaj wjechał.


Panie, zajmij się pan lepiej osiedlowym kiermaszem a nie politykierstwem.


Dzisiaj nie ma kiermaszu dzisiaj jest chyba sprzątnie parku. Nie jesteś na czasie Anke ;)



No nie jestem. Ale ZIZ jako zamiatcz liści w parku zrobi więcej dobrego dla świata niż jako Młot na Bolszewików...
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: JP II,kanonizacja,spór w mediach, Sejmie.

Postprzez ZIZ » sobota, 26 kwi 2014, 18:07

Nie chce mi się z wami gadać :P przynajmniej dzisiaj i teraz, bo w parku jest "towarzystwo" lepsze, z wyższej półki :mrgreen:
Prawie coś jak na majdanie w "Ogniem i mieczem"!:
Kibice bks-u, którzy nie pojechali dziś na mecz wyjazdowy ale z wyglądu to mogli być wcześniej na ustawce :lol:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości

cron