Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

1 Maja

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

1 Maja

Postprzez ociec » czwartek, 1 maja 2014, 20:24

Dziś poczułem silny odruch wymiotny. Wszystko przez nachalne pienia zachwytów z okazji 10-lecia wejścia Polski do Unii. Żałość - dziennikarze żyją w jakimś nierealnym świecie - wg nich dziś w Polsce wszyscy świętowali to WIELKIE WYDARZENIE.
Dla mnie ten dzień pozostanie wspomnieniem komunistycznego święta, zagrabionego przez komunistów klasie robotniczej. Chciałbym, żeby w kraju pojawiła się jakaś autentyczna reprezentacja ludzi pracy, niestety na tą chwilę nie ma na to szans. Szkoda, miliony ludzi, którzy jeszcze mają jakąś tam pracę, są wykorzystywani, lekceważeni, pomiatani. Tak więc panowie dziennikarze i panie dziennikarki - ludzie nie świętowali żadnego bzdurnego wejścia Polski do Unii, ludzie pracy chcieliby świętować swoje święto, ale nie mają szansy - bo brak liderów, którzy chcieliby ich reprezentować i z nimi urządzić takie święto.
Avatar użytkownika
ociec
użytkownik
 
Posty: 154
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: 1 Maja

Postprzez ZIZ » czwartek, 1 maja 2014, 21:30

>ociec/ A mnie zebrało się... ... wręcz odwrotnie tzn konkretnie na wydalanie pośpieszne gdy zobaczyłem paradę dinozaurów pod TP:
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... ed-teatrem
Większość tych fizjonomii pamiętam od czasów słusznie minionych.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 1 Maja

Postprzez staszeks » czwartek, 1 maja 2014, 23:43

ZIZ napisał(a):>ociec/ A mnie zebrało się... ... wręcz odwrotnie tzn konkretnie na wydalanie pośpieszne gdy zobaczyłem paradę dinozaurów pod TP:
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... ed-teatrem
Większość tych fizjonomii pamiętam od czasów słusznie minionych.

ty uważasz ich za dinozaury?
Tylko, że te dinozaury już zmutowały i to jeszcze w czasach, których nawet ja nie pamiętam.
Znasz kawał o wskrzeszeniu Lenina?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: 1 Maja

Postprzez Pyramide » piątek, 2 maja 2014, 08:28

Większego dinozaura i piewcę za ich czasów nie widzę niż ZIZa. Pamiętasz te czasy bo w nich aktywnie uczestniczyłeś- zaprzeczysz?
Teraz stałeś się starym/młodym piewcą Stasia.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: 1 Maja

Postprzez Anke » piątek, 2 maja 2014, 09:24

To wolny kraj, stare dziadki. Świętować może kto chce i co chce. Pobujajcie się gdzieś za miastem, pogrilujcie mięso z biedronki wypijcie dwa piwka i delektujcie się wolnym dniem od pracy zamiast przezywać, że komunistom po 89 nie strzelano w potylicę.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: 1 Maja

Postprzez Grego » piątek, 2 maja 2014, 09:29

Zwłaszcza że to jest pomstowanie na siebie samego. Kto miał im w tę potylice strzelać jak nie obóz posierpniowy?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: 1 Maja

Postprzez outsider? » piątek, 2 maja 2014, 13:55

To wolny kraj, stare dziadki. Świętować może kto chce i co chce. Dzięki [b]niektórym[/b] starym dziadkom masz dziecko ten wolny kraj, dzięki ich odwadze, oddaniu, ideowości, etc., etc, etc...Ale dzieci nie wiedzą już co to jest ideowość. Wiedza tylko co to promocje w supermarkecie i pogardliwe traktowanie innych. Ciekawe, co zostawicie potencjalne "stare dziadki" dzieciom (jeżeli macie odwagę je mieć i wychować). :mrgreen:
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: 1 Maja

Postprzez Grego » piątek, 2 maja 2014, 14:03

outseider napisał(a):To wolny kraj, stare dziadki. Świętować może kto chce i co chce. Dzięki [b]niektórym[/b] starym dziadkom masz dziecko ten wolny kraj, dzięki ich odwadze, oddaniu, ideowości, etc., etc, etc...
Całkowita zgoda, tyle tylko że te stare dziadki już nie żyją. Starym dziadkom o których mowa zawdzięczamy katastrofę demograficzną, masową emigrację, gospodarczy upadek, destrukcję systemu emerytalnego i rabunkową prywatyzację zakończoną upadkiem gospodarki. O czymś zapomniałem? Aha jeszcze bezbronny kraj i złe stosunki z najsilniejszym sąsiadem. :roll:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: 1 Maja

Postprzez outsider? » piątek, 2 maja 2014, 14:09

Niestety po części masz rację, ale w wyborach parlamentarnych udział biorą zarówno czynnie jak i biernie :D nie tylko żyjące "matuzalemy", ale również "młódź" mój drogi!
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: 1 Maja

Postprzez Grego » piątek, 2 maja 2014, 14:16

Aha, wiedziałem że o czymś zapomniałem! Jeszcze bilion złotych długu do spłacenia.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: 1 Maja

Postprzez outsider? » piątek, 2 maja 2014, 14:22

Wspólnymi demokratycznymi siłami wybieramy to, co mamy.
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: 1 Maja

Postprzez Grego » piątek, 2 maja 2014, 14:28

Dokładnie. Czas z tym skończyć.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: 1 Maja

Postprzez Anke » piątek, 2 maja 2014, 14:33

outseider napisał(a):To wolny kraj, stare dziadki. Świętować może kto chce i co chce. Dzięki [b]niektórym[/b] starym dziadkom masz dziecko ten wolny kraj, dzięki ich odwadze, oddaniu, ideowości, etc., etc, etc...Ale dzieci nie wiedzą już co to jest ideowość. Wiedza tylko co to promocje w supermarkecie i pogardliwe traktowanie innych. Ciekawe, co zostawicie potencjalne "stare dziadki" dzieciom (jeżeli macie odwagę je mieć i wychować). :mrgreen:


Masz na myśli tych stetryczałych pierdzieli, którzy do dzisiaj narzekają NA WSZYSTKO? Jeśli to jest ta ideowość, to ja mam ją w głębokim niepoważaniu. Kraj w jakim mi przyszło żyć to bida z nędzą, więc daruj sobie narzekanie na brak autorytetów. To co potencjalnie mam do zostawienia swoim odchowanym dzieciom, przejedzą emeryci. Otake polske walczyli ci, co dzisiaj krzywo patrzą na relikty komunizmu, które w liczbie raptem trzydzieści sztuk poszły powspominać czasy, w których im się dobrze żyło. Zamiast womitować przed monitorem, trzeba było iść i demokratycznie ich wystrzelać.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: 1 Maja

Postprzez outsider? » piątek, 2 maja 2014, 14:59

Nie mam na myśli stetryczałych pierdzieli, którzy do dzisiaj narzekają NA WSZYSTKO!
Nie narzekam na brak autorytetów.
To, co potencjalnie mam do zostawienia swoim odchowanym dzieciom, to etos pracy i poszanowania dla ludzi, w tym emerytów, którzy przejedzą swoją składkę, na którą ciężko zapracowali. Wielu z nich nie dożyje emerytury jak wskazują dane statystyczne. (Ciesz się!)
Nie o taką POLSKĘ walczyli ci, co dzisiaj krzywo patrzą na relikty komunizmu, ale "mądrzejsi", często młodsi (choć nie tylko) wyborcy nie dali odejść komunie i pomogli się jej uwłaszczyć, bo nie interesowała ich historia i dobro wspólne tylko pełen brzuch.
... im się dobrze żyło i dlatego nam żyje się teraz niedobrze.
"...trzeba było iść i demokratycznie ich wystrzelać" - pała z rozumienia słowa demokratycznie. W demokracji obowiązują inne metody pozbywania się politycznych przeciwników jak egzekucje, ale o tym pewnie w szkole nie uczyli..., :lol:
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: 1 Maja

Postprzez Grego » piątek, 2 maja 2014, 15:27

outseider napisał(a):Nie o taką POLSKĘ walczyli ci, co dzisiaj krzywo patrzą na relikty komunizmu, ale "mądrzejsi", często młodsi (choć nie tylko) wyborcy nie dali odejść komunie i pomogli się jej uwłaszczyć, bo nie interesowała ich historia i dobro wspólne tylko pełen brzuch.
Jasne jasne, to dzisiejsza młodzież jest winna że ćwierć wieku temu zwycięska solidarność zamiast rozliczyć komunę zajęła się grabieżą państwowego majątku i betonowaniem systemu politycznego, żeby zabezpieczyć się przed utratą władzy. :lol: No niestety młodzież ma alibi, nie było jej na świecie, a jeśli była to nie miała praw wyborczych. I śmiem twierdzić że wkrótce wystawi Wam rachunek za Wasze "reformy". Bardzo wkrótce. Zwalanie na komunę już nie działa.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości