Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

1 Maja

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: 1 Maja

Postprzez Anke » piątek, 2 maja 2014, 16:35

outseider napisał(a): bo nie interesowała ich historia


Interesowanie się historią polega w tym kraju na dwóch rzeczach: biadoleniu w dzień 1 maja i biadoleniu 13 grudnia. Nic dziwnego, że młode wilczki starego kapitalizmu świetnie się bawiły, gdy w sejmie dziadki pałowały się nad konkordatem w przerwach między majem a grudniem.
Nie będę szanować nawet najbardziej szacownego emeryta, któremu się chce rzygać, bo ktoś w wolnym kraju - o który RZEKOMO ten emeryt walczył i krwawił - zamierzył sobie świętować po swojemu. Wolność to wolność, a jak ktoś tego nie może przeżyć, to ja mu zorganizuję zbiórkę na kupno sznurka, żeby się dłużej nie męczył.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: 1 Maja

Postprzez ZIZ » sobota, 3 maja 2014, 00:20

Pyramide napisał(a):Większego dinozaura i piewcę za ich czasów nie widzę niż ZIZa. Pamiętasz te czasy bo w nich aktywnie uczestniczyłeś- zaprzeczysz?
Teraz stałeś się starym/młodym piewcą Stasia.


He, he, a to dopiero dobre :lol: takich bredni dawno tu nie czytałem :mrgreen:
Zaprzeczam stanowczo; jak chcesz kontynuować to napisz jakieś pomówienie o mnie z czasów słusznie minionych i jak w banku masz sprawę cywilną o zniesławienie.

Po obejrzeniu żałosnego spektaklu pod TP w wykonaniu Balona i akolitów w liczbie nie przekraczającej trzydziestu oraz paru innych wydarzeniach z udziałem Policji i mediów ( których nigdzie nie opublikowano) pokulałem się dalej na rowerku aby jednak 1 maja spędzić we właściwym towarzystwie.
Do Bystrej Krakowskiej, Wilkowic, pod zaporę i na Magurkę. Szosówką (trecking) bez nadbiegu jak w góralach trzeba było trochę powalczyć ale fajna jazda.
Na Magurce Wilkowickiej ponad trzysta osób. Po mszy polowej spotkanie z posłem Stanisławem (@Pyramide = pudło :( )
Szwedem, kandydatem na europosła. Sweet foci nie publikuję bo to żerowisko dla żurnalistów z rynsztoka.
Po siedemnastej zaglądnąłem na chwilkę do parku Słowackiego popodziwiać jak świętują mieszczuchy a potem na meczyk.
W parku Słowackiego od ponad roku stoi pomnik harcmistrza Józefa Drożdża; park nosi jego imię.
Z okazji dnia flagi przy pomniku upamiętniającym zmarłego w kwietniu 2012 roku harcmistrza nie było ani kwiatów ani też biało-czerwonej. To był główny powód mojej wizyty na orliku. Przywiozłem swoje, prywatne.
Byłe siedziby ubecji na Słowackiego i Matejki też nie są przez miasto wpisane na listę do udekorowania na święto flagi i 3 maja.
Zajmuje się nimi młodzież z liceum KTK przynosząc wiązanki i flagi
Nikt nie wiesza natomiast flagi przy tablicy na byłej siedzibie ubecji przy Stojałowskiego 38 mimo iż dzisiaj, 3 maja pójdzie tamtędy uroczysty pochód.
No może oprócz ZIZ-a, który 2 maja w przerwie na lunch (byłem w pracy) podjechał i flagę powiesił.
(sweet focie posiadam)
Nikt tez nie podnosi flagi na maszcie Cmentarza Wojska Polskiego na oś WP.
Powiesiłem przed piętnastą 2 maja, zabezpieczyłem linkę i mechanizm przesuwu kołowrotka kłódką.
O 22-30 flagi na maszcie już nie było. (Również mam sweet focie)
Na prawdę nie chce mi się dzisiaj sprawdzać co zostało w parku Słowackiego przy pomniku J. Drożdża i czy flaga przy Stojałowskiego 38 nadal wisi.
Siadam za chwilę na rowerek i do Wisły aby 3 maja obchodzić we właściwym towarzystwie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 1 Maja

Postprzez Pyramide » sobota, 3 maja 2014, 08:27

ZIZ nie strasz bo nie znasz do końca słowa pomówienie.A od kiedy to masz "słuszne" poglądy? Jakoś nie kojarzę cie ze "zrywu" S w Bielsku-B.Chyba że byłeś "zakamuflowany" w jakimś 4-5 szeregu jak wielu Pewnie też słyszałeś o OOP w swoich miejscach pracy a może ich zwalczałeś ? /cyt. ciebie, he he/
Oświeć nas co to jest dla ciebie "właściwe towarzystwo" i co ono zrobiło dla Polski,Bielska,regionu.
Może o to ci chodzi?
http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... LokBielTxt
A do Wisły z i pod patronatem... /szczegóły na tt u Stasia podobnie jak jego wpis/
"To,że was obserwuję,nie znaczy,że jestem waszym sympatykiem,bando antychrześcijańskich,lewackich i promoskiewskich biurokratów."
Ostatnio edytowano sobota, 3 maja 2014, 15:47 przez Pyramide, łącznie edytowano 2 razy
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: 1 Maja

Postprzez outsider? » sobota, 3 maja 2014, 15:25

Drodzy Adwersarze! Poziom tej dyskusji z waszej strony wskazuje na jedno - jak zabraknie przeciwników ze starszego pokolenia pożrecie się nawzajem (w bitwie na otwarciu kolejnego supermarketu, bo o rewolucji nie macie pojęcia). Szanuję zdanie innych osób, ale niestety musi to być zdanie - logiczna wypowiedź, a nie pyskówka z jarmarku. Znikam stąd, bo poziom tej dyskusji, to ŻENADA!
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: 1 Maja

Postprzez Grego » sobota, 3 maja 2014, 16:50

outseider napisał(a):bo o rewolucji nie macie pojęcia

Wiemy co trzeba. Bilion złotych długu, młodzież ucieka za granicę, kraj bezbronny. Jak przyszła powódź w 2010 to na całym Dolnym Śląsku były 2 PTSy na chodzie. Jak trochę śniegu spadło to okolice Częstochowy były bez prądu przez miesiąc. Jakby w 45 solidaruchy dostały władzę, toby dalej Warszawa leżała w gruzach, a po Bieszczadach banderowcy z widłami ganiali.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: 1 Maja

Postprzez Pyramide » sobota, 3 maja 2014, 17:58

A to gdzie?
https://pbs.twimg.com/media/BmuTR7eCYAAzIMD.png
/W-a 1 maja br za zgodą HGW/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: 1 Maja

Postprzez ZIZ » sobota, 3 maja 2014, 18:21

Pyramide napisał(a):ZIZ nie strasz bo nie znasz do końca słowa pomówienie.A od kiedy to masz "słuszne" poglądy? Jakoś nie kojarzę cie ze "zrywu" S w Bielsku-B.Chyba że byłeś "zakamuflowany" w jakimś 4-5 szeregu jak wielu Pewnie też słyszałeś o OOP w swoich miejscach pracy a może ich zwalczałeś ? /cyt. ciebie, he he/
Oświeć nas co to jest dla ciebie "właściwe towarzystwo" i co ono zrobiło dla Polski,Bielska,regionu.
Może o to ci chodzi?
http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... LokBielTxt
A do Wisły z i pod patronatem... /szczegóły na tt u Stasia podobnie jak jego wpis/
"To,że was obserwuję,nie znaczy,że jestem waszym sympatykiem,bando antychrześcijańskich,lewackich i promoskiewskich biurokratów."

Może właściwsze słowo to oszczerstwo?
Znowu manipulujesz - sugerujesz bezczelnie, że za poprzedniego, słusznie minionego ustroju każdy musiał mieć poglądy uznawane obecnie za "niesłuszne" po czym niektórzy doznali oświecenia i nawrócili się na poglądy "słuszne". A dla czego to miałbym niby być w którym szeregu "zrywu" S? Bo co? Bo każdy musiał być albo w Solidarności albo w zomo?
Płytkie to Twoje rozumowanie jak i pisanie.
Poglądów nigdy nie zmieniałem, od młodości miałem ukształtowane anty prl-owsko do wszystkich odmian i odcieni tej hucpy.
Pisanina, wykłady, poglądy Michnika czy Kuronia ( na które kupiła się przeważająca część S ) zalatywały peklowaną odmianą bolszewii dla sfer nieco wyższych niż gleba.
Teraz ludzie mają zamazany obraz z czasów początku KOR-u i kilku lat przed zawiązaniem.
Czyste, klarowne jasne stanowisko, "właściwe" w dzisiejszym rozumieniu poglądy prezentowali wówczas tacy ludzie jak:
mec. Jak Olszewski, Korwin-Mikke, Macierewicz.
Ja miałem szczęście być niezależnym finansowo od wczesnej młodości ( jak to wtedy nazywano - prywaciarz, syn prywaciarza) i w awantury pomiędzy różnymi odmianami bolszewii się nie angażowałem.

C o do oświecania @"Pyramide - nie mam wielkiej nadziei :mrgreen:
"Tłumy" gęstniejące na uroczystościach:
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... cie-27749/
Rzesza oficjeli ratuszowych, radnych, posłów, w tym kandydaci na europosłów:
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... cie-27736/

Więc chodzi mi raczej o to, co działo się w Wiśle: Marsz Żołnierzy Niezłomnych (upamiętniający historyczny marsz oddziału Bartka z 1946) roku przeszedł przez miasto - uczestnicy Rajdu Bartka, Rajdu ks. Opoki, Stowarzyszenie Patriotyczne B-B, MW, ONR, różne organizacje kombatanckie i patriotyczne, NSZ; było sześciu gości ze Szczecina (przyjechali specjalnie na Marsz Bartka!
Na marszu szło jakieś trzysta osób i bez oficjeli z ratusza, wojska, delegacji szkół itp. którzy czekali pod pomnikiem. No na ONR się nie doczekali bo się wypiął i pod pomnik z rządzącymi nie chadza.
Ostatnio edytowano sobota, 3 maja 2014, 19:31 przez ZIZ, łącznie edytowano 3 razy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 1 Maja

Postprzez Pyramide » sobota, 3 maja 2014, 18:33

hola hola ZIZ zapomniałeś albo celowo nie wymieniłeś braci K?
A to nie ładnie.Coś płytko myślisz.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: 1 Maja

Postprzez ZIZ » sobota, 3 maja 2014, 18:39

Pyramide napisał(a):hola hola ZIZ zapomniałeś albo celowo nie wymieniłeś braci K?
A to nie ładnie.Coś płytko myślisz.

Właśnie edytowałem post i miałem dopisać: bracia Kaczyńscy: ostrożni wtedy w wypowiedziach, rzeczowi, konkretni ale jakby bardziej powściągliwi niż wymieniona wcześniej trójka i wielu innych.

Wracam do marszu w Wiśle - to prawdziwe święto Konstytucji 3 Maja - w pochodzie szli sami ochotnicy.
Ci, którzy uczestniczyli z obowiązku czekali na pochód pod pomnikiem.
Troszkę dzisiaj kapało ale w Wiśle tłumy ludzi. Ja obróciłem trasę rowerkiem. Doliczając wyjazd 1 maja na Magurkę Wilkowicką to minimalny limit kilometrów na maj już mam nabity :lol:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 1 Maja

Postprzez Pyramide » sobota, 3 maja 2014, 18:46

Skoro byłeś tam to opisz wyjaśnij jak na miejscu wyglądał spór o rajd "Bartka" między Strzelcami a posłem Pietą.Pogodzili się,dali sobie buzi czy nadal jedni i drudzy to konkurencja.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: 1 Maja

Postprzez ZIZ » sobota, 3 maja 2014, 19:27

Pyramide napisał(a):Skoro byłeś tam to opisz wyjaśnij jak na miejscu wyglądał spór o rajd "Bartka" między Strzelcami a posłem Pietą.Pogodzili się,dali sobie buzi czy nadal jedni i drudzy to konkurencja.

W marszu przez Wisłę wszyscy szli razem w jednym pochodzie.
Rajd Bartka i rajd ks. mjr Rudolfa Marszałka to organizacyjnie dwa odrębne przedsięwzięcia.
Marsz w Wiśle jest upamiętnieniem wydarzeń z 3 maja 1946 roku i uczestniczą w nim wszyscy chętni, tu nie ma miejsca pojęcie jakiegoś konkurowania.

W Bielsku-Białej (na skutek różnych minionych wydarzeń czy też animozji) mamy dwie wielkie, konkurujące ze sobą imprezy jazzowe na dużą skalę.
Być może podobnie dwa rajdy organizowane niezależnie a konkurujące ze sobą i to jeszcze w tym samym terminie (2/3 maja) wpłyną pozytywnie i stymulująco na aktywność środowisk narodowych i patriotycznych. Bez dawania sobie buzi :mrgreen:
ja przywitałem się zarówno z panem Maurycym jak i z posłem oraz wieloma innymi osobami. A pan Robert Kowal niech szuka sensacji dalej, taki jego zawód :evil:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 1 Maja

Postprzez sanctus » sobota, 3 maja 2014, 22:29

ZIZ napisał(a):Wracam do marszu w Wiśle - to prawdziwe święto Konstytucji 3 Maja...


Ale co tu świętować?
POLSKA SŁOWIAŃSKA, NIE WATYKAŃSKA!!
Avatar użytkownika
sanctus
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 27 mar 2007, 22:43

Re: 1 Maja

Postprzez ZIZ » niedziela, 4 maja 2014, 05:59

Sorki, ale takich dyskutantów nazywa się monosylabowcami.
A świętuj sobie 1 maja przez cały tydzień :lol: :mrgreen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 1 Maja

Postprzez Pyramide » niedziela, 4 maja 2014, 07:19

ZIZ przytocz slowa Stasia z wcześniejszego postu a dokładnie z tt tego pana.Będziesz bardziej wiarygodny/dla siebie/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: 1 Maja

Postprzez ZIZ » niedziela, 4 maja 2014, 10:17

Pyramide napisał(a):ZIZ przytocz slowa Stasia z wcześniejszego postu a dokładnie z tt tego pana.Będziesz bardziej wiarygodny/dla siebie/

Prawda w oczy kole; dupa się pali bo moskiewska stacja benzynowa raz-Putina się wali :mrgreen: :evil: :twisted:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości