Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Santos » poniedziałek, 26 maja 2014, 10:20

Wg mnie wielki człowiek,zasłużony dla Polski,popierany i pozytywnie oceniany przez większość Polaków.Do samej śmierci podgryzany przez kundli mających jeden katolicki cel.Zagryź bo był czerwony.
Źle się dzieje że obiektywni historycy nie potrafią dokonać bezstronnej oceny jego życia i zasług/"zasług" dla Polski zwł skutków wprowadzenia czy nie wprowadzenia stanu wojennego.
Powinien być pochowany na Powązkach z pełnymi honorami.Zresztą jestem przekonany że na takiej uroczystości będą tłumy.
Cześć Jego pamięci.
Dla "świętego" spokoju żałoba narodowa nie powinna być ogłaszana.
Nasi czołowi "politycy" pewnie już szukają i główkują gdzie mieli "wcześniej" zabukowane jakieś wizyty aby czasem nie pokazać się na pogrzebie.
Fajna i wielce wymowna jest akcja na Fb wzywająca do pochowania generała na Wawelu.
http://www.fakt.pl/ostatni-wywiad-z-jar ... 638,1.html
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 26 maja 2014, 10:50

Ja jego osoby oceniać nie będę ponieważ łatwo jest oceniać z perspektywy czasu. Trudniej podejmować decyzję w czasie teraźniejszym. Za 10-20 lat będzie wiadomo czy opłacało nam się angażować w sytuację na Ukrainie czy np. w ogóle być w NATO.
Jakby nie patrzeć był to wojskowy i powinien mieć godny wojskowy pogrzeb. Wawel? wolne żarty :) zasługuje on na to by tam spoczywać tak samo jak Kaczyński, czyli nie zasługuje! i to nie dla tego że zrobili coś oni nie tak, czy byli lubiani czy nie. To dla tego że tam spoczywają koronowane głowy i ludzie wybitnie zasłużeni. Żaden z nich wybitnie zasłużony nie był. Jeśli w takim tempie będziemy tam chować znane osoby (czasem znane dlatego że są kontrowersyjne) to będziemy musieli rozbudować Wawel :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Anke » poniedziałek, 26 maja 2014, 11:07

Ja myślę, że nie będzie żadnej szopy z Wawelem. Pochowają go pewnie na Powązkach i tyle. A rodacy już zadbają o to, żeby ceremonia pogrzebowa była z atrakcjami.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Santos » poniedziałek, 26 maja 2014, 11:10

Anke napisał(a):Ja myślę, że nie będzie żadnej szopy z Wawelem. Pochowają go pewnie na Powązkach i tyle. A rodacy już zadbają o to, żeby ceremonia pogrzebowa była z atrakcjami.

Kto zadba to oczywista oczywistość.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez outsider? » poniedziałek, 26 maja 2014, 11:12

Jako człowieka nie mam prawa go oceniać, zrobi to Pan B. (jeżeli istnieje). Jednak nazywanie go wielkim człowiekiem w znaczeniu polityczno-historycznym, to gruba przesada. Jako polityk był bezgranicznie oddany sowieckiej Moskwie przez cały okres swojej politycznej działalności :!: :evil:
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Anke » poniedziałek, 26 maja 2014, 11:20

Santos napisał(a):Kto zadba to oczywista oczywistość.


Pewnie ci sami, którzy spazmowali pod Krzyżem.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Faraon » poniedziałek, 26 maja 2014, 11:32

Jeśli ktoś walczy z własnym narodem, który chce żyć w wolnym kraju to jest tylko jedno określenie na takiego człowieka. Bynajmniej nie "czerwony", kiciuś.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Anke » poniedziałek, 26 maja 2014, 11:37

Faraon napisał(a):Jeśli ktoś walczy z własnym narodem, który chce żyć w wolnym kraju to jest tylko jedno określenie na takiego człowieka. Bynajmniej nie "czerwony", kiciuś.


Naród to nie tylko ty, żabusiu.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Faraon » poniedziałek, 26 maja 2014, 11:48

Anke napisał(a):
Faraon napisał(a):Jeśli ktoś walczy z własnym narodem, który chce żyć w wolnym kraju to jest tylko jedno określenie na takiego człowieka. Bynajmniej nie "czerwony", kiciuś.


Naród to nie tylko ty, żabusiu.


Mówisz o tej części dla której patriotyzm to niezrozumiały folklor? Tak, ci jak się urządzili mieli całą resztę w d***.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Anke » poniedziałek, 26 maja 2014, 12:01

Faraon napisał(a):Mówisz o tej części dla której patriotyzm to niezrozumiały folklor? Tak, ci jak się urządzili mieli całą resztę w d***.


Nie, nie mówię o tej części. Chociaż to też naród czy ci się podoba czy nie.
Mówię o tej części, która lała w tetrowe pampersy jak był stan wojenny i kończyła podstawówkę kiedy komuna zdechła. Nie szukają teraz starych trupów do zelżenia i oplucia.

Nie macie wiary w sprawiedliwość mitycznego Pana B., który gdzieś tam pono osądza? Zaiste zrobienie z czyjegoś pogrzebu szopy będzie przejawem wielkiego i dojrzałego patriotyzmu a nie wsiowego katolicyzmu...
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Faraon » poniedziałek, 26 maja 2014, 12:12

Ale nikt nikogo nie szuka. Jedni pieją peany ku czci inni wyrażają odmienne uczucia. Po prostu pieknie się różnimy.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Anke » poniedziałek, 26 maja 2014, 12:24

Faraon napisał(a):Ale nikt nikogo nie szuka. Jedni pieją peany ku czci inni wyrażają odmienne uczucia. Po prostu pieknie się różnimy.


Nie bardzo mamy się czym różnić, bo dla mnie generał nie jest ani ikoną, ani guru, ani świnią, tylko byłym prezydentem kraju, w którym żyję.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Faraon » poniedziałek, 26 maja 2014, 12:41

Ale różnimy się choćby co do oceny generała. Szopy urządzać nie zamierzam i też nie popieram. A osądza nie tylko Bóg ale też historia, do której właśnie gen. przeszedł.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Anke » poniedziałek, 26 maja 2014, 12:45

Faraon napisał(a):Ale różnimy się choćby co do oceny generała. Szopy urządzać nie zamierzam i też nie popieram. A osądza nie tylko Bóg ale też historia, do której właśnie gen. przeszedł.


Nie różnimy się, bo ja gościa zwyczajnie nie oceniam. Mam do niego stosunek ambiwalentny.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez JiB2 » poniedziałek, 26 maja 2014, 16:10

Przykre jest to, co "wymiotujesz słowami" Anke.
Tak, to ja przedstawiciel katolibanu.

Pan Wojciech Jaruzelski nie żyje. Dożył zacnego wieku. Jego życiorys nie jest jednoznaczny jako całość. Pomyśl Anke, nie wszyscy różnicują naród, jak sugerujesz innym, tam gdzie tego nie ma. Niektórzy różnicują ludzi poznanych za swego życia po czynach jakie dokonali. Co nie zmienia faktu, aby mieć do kogoś szacunek lub kulturalny dystans. Czasem jak czytam twoje wypowiedzi to mam wrażenie , że jesteś nie bardzo opanowana w swoim tępym zacietrzewieniu. Po raz kolejny proponuję, poczytaj co napisałaś.
Z twoich wypowiedzi dedukuję, iż nie było Cię na świecie w czasach, gdy Pan Generał Obywatel Wojciech Jaruzelski podejmował decyzje w imieniu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, służącej jako respublika Krajowi Rad. Tamże i tuże to dopiero był podział społeczeństwa na tych i tamtych. O czym widać nie wiesz.
I jeszcze do Sanctosa.
Generał Wojciech Jaruzelski nie był wielkim człowiekiem, był wielkim aktywistą partyjnym w mundurze, wykorzystującym podległe mu struktury wojskowe i partyjne. Nie był zasłużony dla Polski, lecz był zasłużony dla Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, w której uprzywilejowani byli nieliczni, a resztę społeczeństwa traktowano jak masę papierową na papier toaletowy. Zresztą dzisiaj niewiele się zmieniło, za wyjątkiem tego, że Ty Sanctos możesz pisać prawie co chcesz i nikt Cię za to nie wywiezie na 48 godzin z darmowym pourazowym odbiciem nerek. Był zasłużony i dla elit ZSRR i elitarnych związków partyjnych w PRL. Nie był i nie jest popierany i pozytywnie oceniany przez większość Polaków. Napisałeś " cyt:" Do samej śmierci podgryzany przez kundli mających jeden katolicki cel.." No niestety nie masz racji. Zapytaj Prawosławnych, Ewangelików, Żydów, Gejów i Lesbijki, tych którzy w czasie jego decyzji żyli i żyją do dziś, dlaczego nie akceptują afirmacji Pana Generała Wojciecha Jaruzelskiego. Wiesz, w tamtych czasach nie nazywano takich podgryzających kundlami, apiat, nazywano takich: swołocz job twoja mać.
Niektórzy oceniają Pana Generała Wojciecha Jaruzelskiego, jako osobę bardzo tragiczną, która musiała zawsze wybierać mniejsze zło. Być może. Wielu faktów się nie dowiemy.
Ja napiszę tak. Smutne, że umarł, smutne, że był ciężko chory i cierpiał. Na pewno swój wkład w historię wniósł, także ten pozytywny wkład, o którym się wspomina. Jednocześnie NIE był mesjaszem demoludów, który z Wałęsą, z Gorbaczowem i w akceptacji Janem Pawłem II przetransferował ustroje polityczne bezkrwawo. Słowa, które powiedział Wałęsie, "...góra z górą..." mam wrażenie były aluzją do przysłowia o górze i Mahomecie. Niestety sam zgodził się na bycie taka postacią tragiczną. Na pewno w świetle dzisiejszej wiedzy historycznej nie był bohaterem pozytywnym i na pewno większość Polaków, którzy pamiętają czasy Jaruzela, nie ocenia Go pozytywnie.
Umarł, a ja jako katoliban wyrośnięty za jego życia pomodlę się za jego duszę. Należy mu się miejsce na Powązkach, jako żołnierzowi i oficjalny pogrzeb Państwowy, szacunek i cisza nad jego grobem.
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości