Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Anke » poniedziałek, 26 maja 2014, 16:28

JiB2 napisał(a):]Należy mu się miejsce na Powązkach, jako żołnierzowi i oficjalny pogrzeb Państwowy, szacunek i cisza nad jego grobem.


Nie trzeba było tyle nudzić, żeby dojść do tej samej konkluzji co ja.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez JiB2 » poniedziałek, 26 maja 2014, 16:39

No trzeba było.
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Anke » poniedziałek, 26 maja 2014, 16:46

JiB2 napisał(a):No trzeba było.


Ja tam lubię prosto do celu i bez powtarzania tego co już ktoś linijkę wyżej powiedział. Ale przynajmniej pogłębiłeś ansy, pod płaszczykiem pobożności znowu coś tam do mnie pobeblałeś brzydko i poćwiczyłeś styl seminaryjny. Good for you.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 26 maja 2014, 18:42

Ten pogrzeb pokaże coś o Polakach, oby znowu nie była to ta ciemna strona. Osobiście pogardzam ludźmi, którzy nie potrafią uszanować powagi śmierci.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Anke » poniedziałek, 26 maja 2014, 19:13

Ponoć żałoby narodowej nie będzie - i bardzo dobrze. Nie żebym uważała że Jaruzelski zasługuje lub nie zasługuje - tylko z jej powodu mielibyśmy znowu kupę durności i przepychanek. Limit w przyjmowaniu tego typu rzeczy do świadomości osiągnęłam przy okazji "problemu dnia wolnego" z okazji ogłoszonej świętości papieża.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez davnbb » poniedziałek, 26 maja 2014, 19:23

Uszanować tak... ale nie wynosić na piedestał. Wojskowy pogrzeb z honorami to wszystko co państwo powinno zapewnić byłemu wojskowemu tej rangi.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Pyramide » wtorek, 27 maja 2014, 08:36

Wywody Santosa uważam za słuszne a większość dyskutujących ma jak widzę podobne zdanie.Jeżeli większość ocenia pozytywnie stan wojenny to znaczy że sama osoba wprowadzająca też oceniana jest pozytywnie.Negatywnie ocenia, jak w większości innych przypadków, tylko "katoprawica" tj w porywach 30%
JiB2 poczytaj może pomoże ci w osadzie w co raczej wątpię.
http://pentor-arch.tnsglobal.pl/65166.xml?doc_id=11280
Jedno jest pewne.Ocena gen. Jaruzelskiego wypada na + w porównaniu z Lechem K.
Grego czekam na Twoją opinię
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Faraon » wtorek, 27 maja 2014, 09:52

Każdy widzi wyniki sondażu tak jak mu się to podoba i pasuje, no chyba, że te wyniki zrodziły się tylko w czyjejś głowie. By mieć pełny obraz i nie być posądzonym o manipulację wynikami należałoby dodać, że wprowadzenie stanu wojennego za uzasadnione uważało 43% ankietowanych, czyli nie większość. Przeciwnego zdania było 35%. Reszta to niezdecydowani. (OBOP 2012) Nie znalazłem póżniejszych ale rok wcześniej popierało 51%, więc tendencja jest spadkowa. Siłą rzeczy pokolenie komuchów wymiera.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez outsider? » wtorek, 27 maja 2014, 10:00

" większość ocenia pozytywnie stan wojenny" - ty to stwierdzasz na podstawie przeprowadzonych badań statystycznych? Moja wiedza na ten temat jest trochę inna... :!: :?:
to się nazywa manipulacja :z cytowanego przez Piramide Pentora "niemal połowa Polaków uważa" - to jest dla ciebie większość? wg mojej znajomości języka polskiego oznacza to mniej jak połowę. Czy ktoś ci płaci za takie przekłamywania danych i apoteozowanie perlowskiej rzeczywistości, czy robisz to hobbystycznie?
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez outsider? » wtorek, 27 maja 2014, 10:12

Agresywni katole: (język nienawiści)
-Smutne, że umarł, smutne, że był ciężko chory i cierpiał. Na pewno swój wkład w historię wniósł, także ten pozytywny wkład, o którym się wspomina. Jednocześnie NIE był mesjaszem demoludów, który z Wałęsą, z Gorbaczowem i w akceptacji Janem Pawłem II przetransferował ustroje polityczne bezkrwawo. (...) Na pewno w świetle dzisiejszej wiedzy historycznej nie był bohaterem pozytywnym(...)
Umarł, a ja jako katoliban wyrośnięty za jego życia pomodlę się za jego duszę. Należy mu się miejsce na Powązkach, jako żołnierzowi i oficjalny pogrzeb Państwowy, szacunek i cisza nad jego grobem.
-Uszanować tak... ale nie wynosić na piedestał.
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Tolerancyjny lewak: (język pokoju i tolerancji)
-Do samej śmierci podgryzany przez kundli mających jeden katolicki cel.Zagryź bo był czerwony.
-Pewnie ci sami, którzy spazmowali pod Krzyżem.
-Zaiste zrobienie z czyjegoś pogrzebu szopy będzie przejawem wielkiego i dojrzałego patriotyzmu a nie wsiowego katolicyzmu...
pod płaszczykiem pobożności znowu coś tam do mnie pobeblałeś brzydko i poćwiczyłeś styl seminaryjny
N-egatywnie ocenia, jak w większości innych przypadków, tylko "katoprawica" tj w porywach 30%
:?: :?: :?: :?: :?: :?:
Od siebie dodam: Niech spoczywa w pokoju! A PRZEDE WSZYSTKIM Ciszej nad tą trumną!
Ostatnio edytowano wtorek, 27 maja 2014, 10:22 przez outsider?, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Anke » wtorek, 27 maja 2014, 10:12

Faraon napisał(a):Siłą rzeczy pokolenie komuchów wymiera.


A prawilni są nieśmiertelni? :D
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Faraon » wtorek, 27 maja 2014, 10:32

NIe chodzi o prawilnych a o nie skażonych (bo tata był w partii i mówił, że... , bo dziadek nosił sztandary na 1. maja). Jak pisałem czas odsunie ludzi, emocje i będzie więcej miejca na refleksje.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Anke » wtorek, 27 maja 2014, 10:36

Faraon napisał(a):NIe chodzi o prawilnych a o nie skażonych (bo tata był w partii i mówił, że... , bo dziadek nosił sztandary na 1. maja). Jak pisałem czas odsunie ludzi, emocje i będzie więcej miejca na refleksje.



no, no mniejsza o prawo czy lewo - więc oni są nieśmiertelni? :D
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez Faraon » wtorek, 27 maja 2014, 10:47

No dobrze, powinniennem dopisać "przez co zmniejsza sie ich wpływ na ocenę tamtych czasów". Wybacz jeśli użyłem zbyt dużego skrótu myślowego, ale wniosek wydawał mi się oczywisty.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Postprzez outsider? » wtorek, 27 maja 2014, 11:04

"no, no mniejsza o prawo czy lewo - więc oni są nieśmiertelni?" - wg niektórych wierzeń i teorii filozoficznych (dużo wcześniejszych jak doktryna chrześcijańska) dusza ludzka jest niesmiertelna... :wink:
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron