Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez Liav » niedziela, 15 cze 2014, 17:28

Dzień dobry.
W październiku zamierzam zacząć studia (jeżeli wyniki matur na to pozwolą). Mieszkam niedaleko Częstochowy i postanowiłem studiować w Bielsku Białej, zastanawiałem sie jeszcze nad Opolem, ale zrezygnowałem. Chciałbym studiować anglistykę na ATH. Jest ktoś kto studiował ten kierunek? Co przyszły student powinien wiedzieć o tej uczelni? Poza tym zastanawiam się, czy możliwe jest połączenie takich studiów z jakąkolwiek pracą? Akademiki są drogie, trzeba jakoś na nie zarobić :D Poydrawiam
Liav
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 15 cze 2014, 17:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez SAMAEL66 » niedziela, 15 cze 2014, 20:04

Bielsko jest fajnym miastem to fakt. Ale czy warto tutaj się przeprowadzać na studia? hmm no nie wiem. Nie bliżej masz do Krakowa? Jak już chcesz jechać dalej to polecam Wrocław :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez aneva » poniedziałek, 16 cze 2014, 10:13

Liav, nie polecam. Na ATH jedynie techniczne kierunki, humanistyka jest na żenującym poziomie. To raz. Dwa - wybierz miasto bardziej studenckie, gdzie będziesz czuł, że studiujesz. Znając życie za chwile odezwie się masa ludzi, którzy będą krzyczeć, że ATH to najlepsza uczelnia, że poziom nie z tej ziemi. Tylko zważ, że im brakuje porównania. Kolega Samael ma rację - Kraków, Wrocław, Katowice...
aneva
użytkownik
 
Posty: 276
Na forum od: 24 lip 2007, 09:25

Re: Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez złośnica » poniedziałek, 16 cze 2014, 21:14

studia teraz to tylko papierek bez doświadczenia i tak nic nie jest wart.
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez SAMAEL66 » wtorek, 17 cze 2014, 04:23

ale samo doświadczenie, niepoparte papierkiem to czasem tez za mało. Czasem ten papierek otwiera drzwi do zdobycia doświadczenia. Przykładowo nikt nie zatrudni cię jako technologa w dużej technicznej firmie jeśli masz tylko technikum. Na start wymagają inżyniera, a potem nabywasz doświadczenie.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez Lapa_Christi » środa, 18 cze 2014, 06:17

SAMAEL66 napisał(a):ale samo doświadczenie, niepoparte papierkiem to czasem tez za mało. Czasem ten papierek otwiera drzwi do zdobycia doświadczenia. Przykładowo nikt nie zatrudni cię jako technologa w dużej technicznej firmie jeśli masz tylko technikum. Na start wymagają inżyniera, a potem nabywasz doświadczenie.


A to już zależy od pracodawcy. Są firmy, gdzie bardziej ceniony jest jeden rozgarnięty technik niż czterech utytułowanych gamoni z lewymi rękoma.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez Liav » środa, 18 cze 2014, 12:08

Dziękuję za opinie. W poniedziałek mam egzamin na technika ekonomistę. Jeśli go zdam, to mam nadzieję, ze będę mieć chociaż minimalnie większe szanse na znalezienie pracy niż filolog po liceum bez dodatkowego zawodu. Przeczytałem oferty szkół wyższych w woj. śląskim i oferta Uniwersytetu Śląskiego wydaje się ciekawsza niż oferta ATH. Wydział znajduje się w Sosnowcu, więc będę mieć bliżej do domu. Może Sosnowiec nie jest takim ładnym miastem jak Bielsko-Biała i kojarzy się ze wszystkim co najgorsze, ale jakoś przeżyję. ;) Pozdrawiam i dziękuję za rady.
Liav
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 15 cze 2014, 17:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez SAMAEL66 » środa, 18 cze 2014, 14:28

Lapa_Christi napisał(a):
SAMAEL66 napisał(a):ale samo doświadczenie, niepoparte papierkiem to czasem tez za mało. Czasem ten papierek otwiera drzwi do zdobycia doświadczenia. Przykładowo nikt nie zatrudni cię jako technologa w dużej technicznej firmie jeśli masz tylko technikum. Na start wymagają inżyniera, a potem nabywasz doświadczenie.


A to już zależy od pracodawcy. Są firmy, gdzie bardziej ceniony jest jeden rozgarnięty technik niż czterech utytułowanych gamoni z lewymi rękoma.


Nie do końca mnie zrozumiałeś :) w każdym poważnym zakładzie wywalą inżyniera który nic nie potrafi. Chodzi o to że jak nie masz inżyniera to najczęściej nie masz szans być zaproszonym na rozmowę wstępną na stanowisko technologa, projektanta itp. Jeśli na rozmowie i okresie próbnym zobaczą że chleba z tego nie będzie to cię nie zatrudnią tylko dla tego że masz inż. Najgorsze jest to że Studia nie uczą fachu i w pierwszej pracy czasem trzeba naściemniać i rzucić się na głęboką wodę. Co do Technika to jedyną drogą pozostaje zabłysnąć wiedzą przed szefem :). W małym zakładzie to nawet po zawodówce możesz być "Ktoś" ale w dużej firmie to raczej nie realne i wiedza oraz papierek muszą się uzupełniać.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez csr » wtorek, 1 lip 2014, 11:42

złośnica napisał(a):studia teraz to tylko papierek bez doświadczenia i tak nic nie jest wart.

Dokładnie, lepiej iść na jakies zaoczne i do roboty w zawodzie jednocześnie.
Po studiach jest papier i doświadczenie, sam się na takie coś zdecydowałem i nie żałuję ani trochę.
Polecam WSIZ jeśli chodzi o informatykę, nie naciągają na pieniądze jak to wiele prywatnych uczelni robi. Jak się wywiązujesz z obowiązków studenta, to nie ma problemu z zaliczeniem (celowe uwalanie itp)

Lapa_Christi napisał(a):
SAMAEL66 napisał(a):ale samo doświadczenie, niepoparte papierkiem to czasem tez za mało. Czasem ten papierek otwiera drzwi do zdobycia doświadczenia. Przykładowo nikt nie zatrudni cię jako technologa w dużej technicznej firmie jeśli masz tylko technikum. Na start wymagają inżyniera, a potem nabywasz doświadczenie.


A to już zależy od pracodawcy. Są firmy, gdzie bardziej ceniony jest jeden rozgarnięty technik niż czterech utytułowanych gamoni z lewymi rękoma.


I do takich należy startować, wtedy widać, że władze firmy faktycznie znają się na rzeczy.
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Re: Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez tren_d » wtorek, 17 mar 2015, 22:12

jestem magistrem inżynierem i muszę przyznać z przykrością że poziom moich studiów był.....w skali 1 do 10 gdzieś 3
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez złośnica » piątek, 20 mar 2015, 19:23

tren_d napisał(a):jestem magistrem inżynierem i muszę przyznać z przykrością że poziom moich studiów był.....w skali 1 do 10 gdzieś 3


chyba kończyliśmy tą samą uczelnię :)
ale papierek jest ;P
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 20 mar 2015, 19:43

tren_d napisał(a):jestem magistrem inżynierem i muszę przyznać z przykrością że poziom moich studiów był.....w skali 1 do 10 gdzieś 3


Trzeba było studiować a nie balować :)
Studia polegają na studiowaniu właśnie więc m.in na samodzielnej pracy. Miej więc też pretensje do siebie. Studia studiami ale i tak liczy się praktyka którą nabywasz w pracy.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez złośnica » wtorek, 24 mar 2015, 08:39

Pan Kazimierz napisał(a):
tren_d napisał(a):jestem magistrem inżynierem i muszę przyznać z przykrością że poziom moich studiów był.....w skali 1 do 10 gdzieś 3


Trzeba było studiować a nie balować :)
Studia polegają na studiowaniu właśnie więc m.in na samodzielnej pracy. Miej więc też pretensje do siebie. Studia studiami ale i tak liczy się praktyka którą nabywasz w pracy.



Oj chyba nie wiesz o czym mówisz :)
Własna praca to zrozumieć przedmiot i zaliczyć go na więcej niż 3 w I terminie :)

Dużo zależy od wykładowcy , bo mam wrażenie że uczelnie tego nie kontrolują .... np

Podstawy prawa...... pani prof. siedzi po 4 godziny z mikrofonem na auli i dyktuje kodeks i teorie średniowiecza......

Bądź po jaką Cholerę było mi 60 godzin antropologii kulturowej :)

Najgorzej że na uczelniach wykładają teoretycy...... mają tytuł doktora i teorię w głowie a praktyki zero......

Niestety jestem przykładem że mam duże doświadczenie w zawodzie i poszłam na studia tylko aby mieć wyższe ze specjalizacją w swoim zawodzie...... ot dla uzupełnienia wykształcenia .......

I czasami gdy słuchałam tych wykładów zawodowych wiedząc jak to wygląda w praktyce zastanawiałam się kto powinien mieć ten tytuł dr :)

Najważniejsze było się nie przyznać że pracuję w zawodzie, aby nie wdawać się w głupie dyskusje i douczać wykładowców bo w końcu to ja im płaciłam.

Do tego dołożę że wcale nie balowałam :D

Więc pytam Panie Kazimierzu cóż można wynieść z takich studiów studiując ??
Bo nawet jeśli zdobędziesz papierek a nie masz doświadczenia to i tak pracy nie będzie
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 24 mar 2015, 09:59

złośnica napisał(a):Oj chyba nie wiesz o czym mówisz :)


Doskonale wiem :)

złośnica napisał(a):Dużo zależy od wykładowcy , bo mam wrażenie że uczelnie tego nie kontrolują .... np


Oczywiście że tak jest. Dlatego chodzi się na wybrane wykłady :)
No chyba że jest lista wtedy idzie się ale nie słucha :P

złośnica napisał(a):Najgorzej że na uczelniach wykładają teoretycy...... mają tytuł doktora i teorię w głowie a praktyki zero......
....
I czasami gdy słuchałam tych wykładów zawodowych wiedząc jak to wygląda w praktyce zastanawiałam się kto powinien mieć ten tytuł dr :)



Sama sobie odpowiedziałaś :) Tytuł dr należy się doktorowi bo ma teorię a często nie ma praktyki. Student skończy studia, znajdzie pracę i ma jako taką widzę a praktykę zdobędzie :)

złośnica napisał(a):
Do tego dołożę że wcale nie balowałam :D

Więc pytam Panie Kazimierzu cóż można wynieść z takich studiów studiując ??


No to żałuj że nie balowałaś :)
Co można wynieść - zależy jak pilnują i co jest do wyniesienia :)

Studia to studia czas zabawy i przedłużenie młodości. Zycie zaczyna się dopiero po nich :D
Wszystko da się zaliczyć i zdać - nawet egzamin ustny na studiach DZIENNYCH nie mając pojęcia o przedmiocie heh.
Bo to są studia wyższe - czas cudów i zabawy :D
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Czy warto studiować w Bielsku Białej?

Postprzez złośnica » środa, 25 mar 2015, 08:35

Mam wrażenie że sam sobie zaprzeczasz :)

"Trzeba było studiować a nie balować :)
Studia polegają na studiowaniu właśnie więc m.in na samodzielnej pracy. Miej więc też pretensje do siebie. Studia studiami ale i tak liczy się praktyka którą nabywasz w pracy"



No to żałuj że nie balowałaś :)
Co można wynieść - zależy jak pilnują i co jest do wyniesienia :)

Studia to studia czas zabawy i przedłużenie młodości
. Zycie zaczyna się dopiero po nich :D


8)
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron