Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

splash co o tym sadzicie

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

splash co o tym sadzicie

Postprzez Santos » środa, 3 wrz 2014, 10:28

Uważam całą "akcję" za śmieszne pokazywanie dobroczynności i jakiś wirtualnych dobrych uczynków,szczyt obciachu. Wiem komu, kiedy i dlaczego pomagam. Nie będę w tej sprawie polewać głowy wodą, ku uciesze anonimowej gawiedzi na jakimś Fb.
Wielu poważnych ludzi odmówiło i nie dało się wciągnąć w jakiś igrzyska na wielkość wiadra z wodą, pewnie w większości ciepłą.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: splash co o tym sadzicie

Postprzez Sigmund » środa, 3 wrz 2014, 10:51

To trąbienie na lewo i prawo o tym jacy to oni dobrzy i pomagają to zakrawa na śmieszność.Jak komuś pomagasz to zachowaj to w ciszy a nie rób z siebie mega bohatera.Gdzie tu pokora??? Pokazać się i pochwalić jaki to jeden z drugim hojny a to przecież zwykła pycha i wyniosłość.
Sigmund
użytkownik
 
Posty: 137
Na forum od: 6 gru 2010, 20:30

Re: splash co o tym sadzicie

Postprzez necia55 » czwartek, 4 wrz 2014, 16:20

Przydało by się Korwinowi w europarlamencie - może by go (p)obudziło?

Ostatnio splash'a zrobił(a) niejaki(a) Rafalala i to mi uświadomiło, że niektórzy nie mają pojęcia co i dlaczego robią. Ze szczytnego -w końcu - celu zrobiono durną szopkę, na której próbuje się "wypromować" co durniejszy "celebryta". Utopić takich ..... to za mało, należałoby chyba "nalać oleju" do durnej pały.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: splash co o tym sadzicie

Postprzez tren_d » czwartek, 4 wrz 2014, 16:31

Lanserstwo tak samo jak wejście na Rysy i w tym samym momencie umieszczenie zdjęcia na fejsie. "Weszłem 2 sekundy temu na Rysy, patrzcie jaki jestem zajebisty".
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: splash co o tym sadzicie

Postprzez Prima50 » czwartek, 4 wrz 2014, 18:17

A ja się zgadzam z Necią. Wiele osób zapomniało po co rozpoznawalni ludzie to robili i sami zaczęli bezmyślnie małpować. O ile ktoś pamięta o zamyśle (a wiele osób pamięta), to nie mam nic przeciwko. Niech się "lansują". Nie zapominajmy też, że ten "lans", to zachęcanie innych do pomocy.
Prima50
użytkownik
 
Posty: 315
Na forum od: 8 wrz 2007, 20:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: splash co o tym sadzicie

Postprzez necia55 » piątek, 5 wrz 2014, 21:41

W całej akcji chodzi o to,żeby oblewając całe ciało lodowatą wodą poczuć się jak człowiek dotknięty ciężką chorobą (stwardnienie zanikowe boczne) czyli po prostu zesztywnieć jak drewno . Jak widzę gwiazdki i gwiazdeczki,celebrytki i co bardziej rozpoznawalnych politykierów i innych idiotów oblewających się "kubeczkiem" zazwyczaj ciepłej wody ,to mam baaardzo mieszane uczucia.Co oni chcą pokazać ? No chyba tylko swoją ignorancję i głupotę.Szkoda,że szczytny cel został zamieniony w szopkę i cyrk. Naprawdę szkoda.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: splash co o tym sadzicie

Postprzez Del_Rey » piątek, 5 wrz 2014, 22:58

Ignorancja, glupota, może i tak. Ale się przynamniej o tym syfie mówi.10-15 lat temu ,to może z dwóch lekarzy w PL miało jakieś tam lekko zielone pojęcie o tej chorobie. A dzięki choćby tak banalnej akcji, jakiś medyk z Zadupia Dolnego zdobędzie się na jakies poszukanie info o SLA, szybciej skojarzy fakty i wcześniej wyśle pacjenta do jakiegoś kumatego lekarza.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: splash co o tym sadzicie

Postprzez Prima50 » sobota, 6 wrz 2014, 11:46

A oprócz tego są efekty nawet na naszym polskim podwórku. Fundacja Dignitas Dolentium, zajmująca się właśnie ALS zebrała ponad 600 tys. zł w niedługim czasie.
Prima50
użytkownik
 
Posty: 315
Na forum od: 8 wrz 2007, 20:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: splash co o tym sadzicie

Postprzez Pyramide » sobota, 6 wrz 2014, 13:34

Skoro reklamujesz fundacje, która przypuszczam robi dobra robotę to podaj jaki % zebranek kwoty idzie na chorych.
Może to zestawienie pomoże.Mam nadzieję że wiarygodne w miarę.
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wyzwa ... al-2014-09
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: splash co o tym sadzicie

Postprzez Prima50 » sobota, 6 wrz 2014, 18:51

Sprawozdanie z działalności tej fundacji, którą przytoczyłem: http://mnd.pl/materialy/2013_roczne_spr ... ryczne.pdf
Prima50
użytkownik
 
Posty: 315
Na forum od: 8 wrz 2007, 20:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: splash co o tym sadzicie

Postprzez bartlomiejpietrzak » wtorek, 9 wrz 2014, 08:46

Jedyną dobra strona tej akcji jest zebranie pieniedzy. Ale ogólnie to jest dramatyczne promowanie siebie.......
Avatar użytkownika
bartlomiejpietrzak
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 9 wrz 2014, 08:41
Lokalizacja: bielsko biała


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości