Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Gimnazjum z liceum

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Gimnazjum z liceum

Postprzez B_B » środa, 3 wrz 2014, 21:19

Szanowni Państwo! Wiem, że można znaleźć listę gimnazjów i listę liceów - każde z osobna, a szukam takiego gimnazjum, które byłoby przy liceum, żeby dziecku po raz kolejny za trzy lata szkoły nie zmieniać, a jeszcze żeby prezentowało dobry poziom. Chodzi o szkoły bezpłatne, a nie prywatne. Znam:
1. "U Sióstr" ul. Broniewskiego 13 (szkoła oczywiście się inaczej nazywa, ale wszyscy mówią potocznie) - świetny poziom, ale nawet ze średnią 5,0 trudno się dostać bo startują uczniowie z szóstkami;
2. "Dwójka" ul. Jutrzenki 13 (Gimnazjum nr 2 i II LO im. A. Asnyka) - nie jest to szkoła polecana przez znajomych;
3. "Rej" ul. Modrzewskiego 12 - też świetna, ale pewnie też trudno się dostać i chyba profilowana matematycznie;
4. "Na Beskidzkim" ul. Sternicza 4 (Gimnazjum nr 9 i VI LO integracyjne);
5. "Żeromski" ul. Bohaterów Warszawy 20 (dwujęczyczne).
Jeśli wiecie coś więcej lub polecacie dobre gimnazjum w okolicach ul. Żywieckiej, Broniewskiego, Stojałowskiego lub ewentualnie ul. Piastowskiej (okolice dworca) - proszę o opinie.
B_B
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 2 paź 2006, 10:14

Re: Gimnazjum z liceum

Postprzez Jonatan » poniedziałek, 15 wrz 2014, 21:21

Co wiem to powiem.
1) "Siostry" znam ze słyszenia od pracującej tam nauczycielki. Poziom w gimnazjum bardzo wysoki, dużo się wymaga od ucznia ale też od nauczyciela. Znajoma bardzo chwaliła pracę z uczniami, bo uczy się tych którzy chcą się czegoś nauczyć. Po gimnazjum wiele uczniów ucieka do innych szkół bo nie chcą przez kolejne trzy lata być w "obozie". Ale trzeba wyraźnie powiedzieć że po gimnazjum mogą sobie wybierać liceum a po liceum wiekszość uczelni stoi otworem. Chyba jak to w każdej "katolickiej szkole" na świecie.
2) gimnazjum nie znam, liceum w latach 90-tych miało dobrą opinię ale ktoś chciał je "uwalić" to "ciągał " po całym mieście. Z tego powodu obeszło część co lepszych uczniów i nauczycieli.
3)o Reju mówiło się kiedyś " jak się płaci to i się zda" Obecnie licealiści mają wyniki na olimpiadach ( oni i V LO). Ale Rej jest chyba płatny, przynajmniej liceum.
4)Szkoła mi najbliższa gimnazjum rejonowe tzn.uczniowie z osiedla czyli i aniołki ze średnią 6.0 jak i osoby które w wieku 18 lat nie mogą skończyć gimnazjum. Według mnie rewelacji nie ma, ale w 2013 i 2014 roku wyniki z egzaminu gimnazjalnego mieli rewelacyjne. Liceum- w rankingu Perspektyw/ Wprost go nie ma, ale jak robiono ranking najlepszej szkoły wśród uczniów to VI wygrała. Szkoła jest duża z basenem, halą, stołówką i ma wiele sprzętu elektronicznego. Jak ktoś jest zainteresowany to może startować w olimpiadach i konkursach historycznym, zawodach sportowych itp.
5) nie znam szkoły

Według rankingu na 2014 rok w woj. śląskim najlepsze jest V LO, na 4 miejscu Rej, na 47 "siostry".

Tak na marginesie, nawet najlepsze licea przyjmują teraz jak popadnie bo inaczej nie otworzą żadnej klasy. KEN już dawno "spadł na psy" a ostatnio V LO które kiedyś dzieliło się najlepszymi z Kopernikiem musiało przyjąć "gorszych uczniów" żeby mieli kogo uczyć. Kto ma dobre wyniki z egzaminu gimnazjalnego to idzie do zawodówki i technikum. Prawda jest taka że do zawodówki "budowlanki' lub "samochodówki" trzeba mieć więcej pkt. niż do jakiegoś liceum. W niejednym liceum w Bielsku uczy się osoba która nie dostała się do technikum/zawodówki lub wyleciała po pierwszym roku.
Jonatan
użytkownik
 
Posty: 80
Na forum od: 26 kwi 2007, 19:36

Re: Gimnazjum z liceum

Postprzez Lapa_Christi » piątek, 19 wrz 2014, 07:45

Jonathanie - i tu (jak na mój gust) wychodzi po latach, że dobrzy fachowcy po zawodówce i technikum są równie ważni co dobry inżynier. Rynek nie zniesie rzeszy gamoni po "zarządzaniu i marketingu" wykładanych w akademijce z Pierdziszewa Dolnego. Po nastu latach przerwy otwiera się znów klasy zawodowe np. piekarskie. Skoro ministerstwo edukacji żyje w wyimaginowanym świecie opartym na testach międzyklasowych i "wskaźnikach", to może choć ludność i dyrektorzy szkół się nieco ogarnie.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Gimnazjum z liceum

Postprzez B_B » niedziela, 21 wrz 2014, 10:14

Bardzo dziękuję Jonatanie - właśnie o takie opinie mi chodzi. Są dla nas ogromnie cenne.
B_B
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 2 paź 2006, 10:14

Re: Gimnazjum z liceum

Postprzez staszeks » sobota, 25 mar 2017, 10:13

Odgrzeję trochę watek.
podobno wart się zapoznać z tym artykułem.
https://www.theatlantic.com/education/a ... nt/505940/
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości