Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Legalne gry-nie dziękuję!

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Legalne gry-nie dziękuję!

Postprzez error_terror » wtorek, 23 wrz 2014, 10:25

Jakiś czas temu zakupiłem w Media Ma..t grę Need for Speed -UNDERCOVER za ponad 100 zł. Wszystko było pięknie do czasu wymiany komputera po awarii starego.
Próba zainstalowania gry spełzła na niczym. ponieważ według ElectronicArts wykorzystano limit instalacji :shock:( gra raz zainstalowana)
Zadzwoniłem do Warszawy do EA polska (Origin) i przedstawiłem problem.
Odpowiedź pracownicy działu BOK: "gra jest już wiekowa :? i EA nie prowadzi wsparcia technicznego".
Według komunikatu na moim kompie serial już był raz użyty do instalacji i aktywacji,zgoda. Ale jeśli mam legalną płytę z grą to powinni ( EA) mi przydzielić nowy klucz lub aktywować ponownie stary. To jest chore by grę można tylko raz zainstalować na przydzielonym sprzęcie.
Rozumiem ,że firma broni się przed piractwem ale co ma zrobić klient , któremu uszkodził się komputer lub jego element i ponowna instalacja oprogramowania na nowym sprzęcie jest niemożliwa?
Ale najbardziej szokujące było potwierdzenie przez Panią z EA , że w takim razie lepiej mieć pirackie kopie gier , które instalujemy ile razy chcemy, gdy na koniec rozmowy poruszyłem taka kwestię. :mrgreen:
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Legalne gry-nie dziękuję!

Postprzez davnbb » wtorek, 23 wrz 2014, 16:42

To jest działanie w tym celu abyś przypadkiem nie sprzedał używanej gry. W tym wypadku zamiast sprzedaży napędzają sobie ściąganie pirackich kopii.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Legalne gry-nie dziękuję!

Postprzez error_terror » środa, 24 wrz 2014, 09:02

Kupiłem grę, jest moją własnością więc chyba mogę z nią zrobić co zechcę?
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Legalne gry-nie dziękuję!

Postprzez Faraon » środa, 24 wrz 2014, 10:31

To zależy od licencji.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Legalne gry-nie dziękuję!

Postprzez vampire23 » środa, 24 wrz 2014, 11:33

error_terror napisał(a):Kupiłem grę, jest moją własnością więc chyba mogę z nią zrobić co zechcę?


Kupiłeś licencję na jej używanie. Gra nie jest twoją własnością. Nie możesz z nią zrobić co chcesz. Odsprzedaż jest nielegalna.
vampire23
użytkownik
 
Posty: 80
Na forum od: 4 wrz 2008, 14:49

Re: Legalne gry-nie dziękuję!

Postprzez davnbb » środa, 24 wrz 2014, 15:49

vampire23 napisał(a):
error_terror napisał(a):Kupiłem grę, jest moją własnością więc chyba mogę z nią zrobić co zechcę?


Kupiłeś licencję na jej używanie. Gra nie jest twoją własnością. Nie możesz z nią zrobić co chcesz. Odsprzedaż jest nielegalna.

Ale uniemożliwiają jej ponowną instalację na swoim komputerze.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Legalne gry-nie dziękuję!

Postprzez error_terror » czwartek, 25 wrz 2014, 15:05

Właśnie ja chciałem ją zainstalować dla siebie ale na innym kompie z powodu awarii starego. Po weryfikacji klienta firma EA powinna w jakiś sposób umożliwić działanie legalnie kupionego towaru
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Legalne gry-nie dziękuję!

Postprzez Anke » czwartek, 25 wrz 2014, 15:46

No to kupuj na platformie Steam (tam ta gra kosztuje 10 euro) i możesz na niej grać na dowolnym kompie, który ma zainstalowanego klienta steam. Grę można odinstalować i np. po roku do niej wrócić, łączysz się ze steamem, ściagasz i grasz. Po downloadzie możesz grac też w trybie offline. I w końcu tam są takie promocje, że świetne tytuły można kupić za grosze. Gry boxowe odchodzą do lamusa od kilku lat, zwłaszcza gry z EA, która ma durną politykę licencyjną...
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron