Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Protection of property

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Protection of property

Postprzez error_terror » poniedziałek, 24 lis 2014, 14:17

Proszę czytaj moje posty ze zrozumieniem problemu w nich zawartych.
Vide Protection of property
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Protection of property

Postprzez Lapa_Christi » poniedziałek, 24 lis 2014, 14:50

A co mam rozumieć w Twoim poście? Założenie, że każdy Cygan to złodziej i nierób? Takich założeń nigdy nie zrozumiem.

Skoro podjął pracę, która wymaga świadectwa niekaralności, to chyba świadczy o tym, że nie jest nierobem złodziejem. Więc podwójnie nie rozumiem Twoich wywodów i zdziwienia.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Protection of property

Postprzez Lapa_Christi » poniedziałek, 24 lis 2014, 14:51

I – proszę – odpowiedz na moje pytanie odnośnie Polaków.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Protection of property

Postprzez error_terror » poniedziałek, 24 lis 2014, 15:31

Przecież odpowiedziałem w 14-tym poście.
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Protection of property

Postprzez Grego » poniedziałek, 24 lis 2014, 20:23

error_terror napisał(a):Pan Kazimierz zadał pytanie : jest taki kraj gdzie lubią i szanują Cyganów/Romów?
Odpowiadam: Nie wiem. Nie znam świata tak dobrze, żeby to oceniać. Może Pan Kazimierz zna, ale osobiście w to wątpię.

error_terror napisał(a):Ja również : Zatrudniłbyś cygankę w charakterze opiekunki dla swoich dzieci albo cygana aby pilnował ci chaty? Tak albo nie?
Ani Grego ani Lapa_Christi nie odpowiedzieli konkretnie na pytania tylko sieją demagogię.

Zdarzyło mi się w negocjacjach z rdzennym Polakiem na JEGO wniosek podpisać umowę o zachowaniu tajemnicy. Wkrótce potem dowiedziałem się że gość wszystko wybleblał ze szczegółami. Spotkałem się także z Polakami złodziejami. Gdybym szukał opiekunki do dziecka i zgłosiła by się Cyganka, została by wzięta pod uwagę na równi z Polkami. Nie dlatego że nisko cenię Polki, ani dlatego że wysoko cenię Cyganki, tylko dlatego że nie wierzę w takie bajki że cechy charakteru są przypisane do konkretnej nacji.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Protection of property

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 24 lis 2014, 22:09

Grego napisał(a):
error_terror napisał(a):Pan Kazimierz zadał pytanie : jest taki kraj gdzie lubią i szanują Cyganów/Romów?
Odpowiadam: Nie wiem. Nie znam świata tak dobrze, żeby to oceniać. Może Pan Kazimierz zna, ale osobiście w to wątpię.


Wywołany do tablicy odpowiadam: NIE WIEM bo bardzo możliwe że nie ma takiego kraju :(
Cóż w wielu krajach mają opinię taką samą jak w Polsce i zapracowali sobie sami na nią przez wieki.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Protection of property

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 25 lis 2014, 07:58

errorze, chodziło mi o to pytanie:

Lapa_Christi napisał(a):A teraz Ty powiedz szczerze, czy Niemiec/Szwajcar/Angol może powierzyć swój dobytek Polakowi, skoro w całej Europie jesteśmy postrzegani jako pijacy, złodzieje, lesery i kombinatorzy i żaden naród nas nie lubi???

---Edit: literówki
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Protection of property

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 25 lis 2014, 09:15

Lapa_Christi napisał(a): i żaden naród nas nie lubi???


Nie przesadzaj Lapa - w wielu krajach lubią Polaków tylko trzeba wiedzieć gdzie jechać żeby być mile widzianym :)
No chyba że masz jakieś niemiłe doświadczenia ale ja w wielu krajach spotkałem się z miłym przyjęcie. Może dlatego że jestem miły ;)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Protection of property

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 25 lis 2014, 11:09

Kazimierzu – ja wiem, że nie jest tak strasznie. Skoro error posługuje się czystym stereotypem, to ja też postanowiłem po ów stereotyp sięgnąć, i przekonać się, czy error jest konsekwentny w swojej postawie, czy też stosuje prawo Kalego.

Error, żeby sprawa była jasna: nie chciałem, żebyś stwierdzał, czy Polki są zatrudniane. Proszę powiedz mi, czy wg Twoich kryteriów postrzegania świata "ludzie zachodni" mają prawo postępować z Polakami tak, jak Ty z Cyganami?
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Protection of property

Postprzez error_terror » wtorek, 25 lis 2014, 16:32

Lapa_Christi napisał(a):Error, żeby sprawa była jasna: nie chciałem, żebyś stwierdzał, czy Polki są zatrudniane. Proszę powiedz mi, czy wg Twoich kryteriów postrzegania świata "ludzie zachodni" mają prawo postępować z Polakami tak, jak Ty z Cyganami?


Wątek dotyczy właśnie zatrudniania Cyganów do prac, gdzie powierza się pod ich piecze np. wartości pieniężne.
W tym kontekście porównywanie Polaków i Cyganów to chyba lekkie nadużycie.
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Protection of property

Postprzez Anke » wtorek, 25 lis 2014, 18:00

Error, cyganie owszem, w bardzo wielu przypadkach są nachalnymi żebrakami, kradną, nie szanują lokali socjalnych, olewają integracją społeczną. Tylko, że ja się im wcale nie dziwię. Społeczeństwo raczej nie daje im szans na inną egzystencję i nie mówię tutaj o pomocy społecznej, tylko o podejściu jakie m.in. ty reprezentujesz. Jedną sprawą jest korzystanie z zasiłków a inną, kiedy ktoś chce iść do uczciwej pracy i spotyka się z taką postawą. Więc wracają do żebrania, w swoje miejsce w szeregu w jakim najchętniej byś ich widział, bo na nic innego nie mają perspektyw. Z drugiej strony policja boi się interweniować w jakiekolwiek burdy czy wykroczenia z ich udziałem, bo panuje fałszywa politpoprawność. Czują się więc bezkarni w tym do czego pośrednio ich popychamy i wykorzystują sytuację. Trudno im się dziwić.
Osobiście nie znam żadnego cygana, żaden mnie nie okradł, za to polaczki i owszem.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Protection of property

Postprzez error_terror » wtorek, 25 lis 2014, 18:38

Co jest tragedią Romów? Oni sami! Nie można być bezsensownie poprawnym politycznie i mówić z uporem maniaka, że opinia jaką Romowie wyrobili sobie w Europie jest fałszywa i obarcza stygmą ten naród. Romowie sami, przez wieki, bardzo ciężko pracowali na swoją reputację i mają taką na jaką zasługują. Nic ująć, nic dodać. Wyjątki stanowią tylko potwierdzenie reguły.
Nie tylko ja widzę problem jak to ujeła Anke jako polaczek.
Słowacy chcą osobnego państwa dla Romów. W Bułgarii i w Czechach antyromskie protesty. Dopiero co wyrzucono ich z Francji. We Włoszech niszczą ich dzielnice. Dlaczego Europa ma tak duży problem z Romami?
Dlaczego upierają się przy swojej niekompatybilności nie tylko z polskim ale i z europejskim społeczeństwem?
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Protection of property

Postprzez Grego » wtorek, 25 lis 2014, 19:28

Politpoprawnośc to jedna skrajność, Twoje rozumowanie to druga. Sam piszesz że Cygan pracował w ochronie. Czyli ktoś go zatrudnił. Gdyby kradł, żebrał, albo skakał do ludzi to by wyleciał po tygodniu. Widocznie się sprawdza. Proste? Akurat ochrona w Fiacie to dość poważna firma. Nie ma takiej zasady że Cygan = złodziej, ani ze Polak = super gość.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Protection of property

Postprzez error_terror » wtorek, 25 lis 2014, 19:43

Grego napisał(a): Sam piszesz że Cygan pracował w ochronie. Czyli ktoś go zatrudnił.

Własnie to mnie zdziwiło i dlatego rozpocząłem dyskusję. Może się mylę ale po za tym przypadkiem ze świecą szukać Cygana pracującego w ochronie mienia. :lol:
Temat chyba do zamknięcia.
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Protection of property

Postprzez Anke » wtorek, 25 lis 2014, 20:54

error_terror napisał(a):Dlaczego Europa ma tak duży problem z Romami?


O to jest bardzo proste: Europa ma tak duży problem z Romami bo Adolf przegrał wojnę i nie znalazł się póki co żaden godny następca. Otóż error z cyganami można zrobić dwie rzeczy: dać im żyć albo nie. Innych opcji nie ma.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron