Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

nawiewniki okienne

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

nawiewniki okienne

Postprzez krzysiek zz » poniedziałek, 29 gru 2014, 12:24

Czy ktoś z Was montował w oknach PCV nawiewniki okienne lub zna firmy zajmujące się tym? Kogo jednym słowem możecie polecić. Firmom za ewentualne reklamowanie się dziękuję :)
krzysiek zz
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 18 lip 2007, 17:51

Re: nawiewniki okienne

Postprzez majster_jk » poniedziałek, 29 gru 2014, 13:11

U mnie zgłosiłem do SM Złote Łany i jakaś firma mi montowała w 3 pokojach i kuchni ( za friko )

Powiem że w lecie to jest OK, ale w zimie przy -10 stopniach to wieje z tego niemiłosiernie nawet jak się je zamknie, więc nie wiem czym tu się podniecać. Ja na zimę zaklejam bo nie widzę sensu aby mi nawiewało to lodowate powietrze przez 24/h. Wystarczy otworzyć okno lub balkon na kilka minut i przewietrzyć mieszkanie.

Mam zamontowane nawiewniki Aereco.
Avatar użytkownika
majster_jk
użytkownik
 
Posty: 178
Na forum od: 14 lis 2006, 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: nawiewniki okienne

Postprzez krzysiek zz » poniedziałek, 29 gru 2014, 13:58

Przy dużej wilgotności w mieszkaniu, czy kiepskiej wentylacji sam mikrouchył może nie wystarczyć. Poza tym bardziej wychładza mieszkanie. Staram się wietrzyć ale i tak wilgotność jest duża - tak w granicach 65 %. To z kolei nie jest zbyt zdrowe (pleśń, grzyby).
A zauważyłeś jakieś różnice w opłatach za ogrzewanie?
krzysiek zz
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 18 lip 2007, 17:51

Re: nawiewniki okienne

Postprzez majster_jk » poniedziałek, 29 gru 2014, 14:12

U mnie jak zrobię mikro uchył to to mogę palce wsadzić między okno a futrynę. Wtedy to już konkretnie wieje ( w zimie nie polecam )

Aktualnie rachunki mam takie same, staram się zakręcać termostat i sam steruję. W mieszkaniu mam niecałe 21 stopni.

Woda na szybach i tak dalej się zbiera nawet jeśli nawiewniki są otwarte. I trzeba pamiętać że to ile stopni na dworze to takie powietrze wpada do mieszkania ( nawet przy zamkniętym nawiewniku )

W sypialni mam zaklejony taśmą bo wiało po uszach. W pokoju dziecka również zaklejony ( strona nawietrzna i wiało również )
Jedynie to w kuchni mam tylko zamknięty mechanicznie ( wieje ale niech wieje, w końcu to kuchnia )

W lecie OK, ale zima to tragedia.
Avatar użytkownika
majster_jk
użytkownik
 
Posty: 178
Na forum od: 14 lis 2006, 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: nawiewniki okienne

Postprzez turalyon » poniedziałek, 29 gru 2014, 22:05

No niestety nawiewniki potrzebują jeszcze sprawnego komina wentylacyjnego - a z tym jest róźnie w blokach
turalyon
użytkownik
 
Posty: 391
Na forum od: 10 lip 2008, 14:42


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron