Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Premier EK jak Thatcher ?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Pyramide » piątek, 9 sty 2015, 09:30

''Nie chcę być polską Thatcher. Ale sprawę górnictwa załatwię. Bez względu na cenę'' /PEK/
Oby wreszcie jej babie się to udało.Odciąć górnictwo zwł to nierentowne od cycka wiecznych dotacji,szantażu,nadmiernych przywilejów.
Chcą utrzymać swoje miejsca pracy to niech pogonią licznych działaczy związkowych z wynagrodzeniami, o których większość na forum może tylko pomarzyć. Niech zrezygnują ze swoich 13,14- tek i innych przywilejów.
Takie stanowisko górników, jestem przekonana że zachęci decydentów kopalni/spółek i rządzących do rozmów.
Propozycje odpraw w ew zlikwidowanych kopalniach są i tak kosmiczne.Oby nie przegięli "pały" i nic nie otrzymali.
Czas na odważne decyzje,które mniemam popiera i poprze większość polskich podatników.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Lapa_Christi » piątek, 9 sty 2015, 09:37

Jeśli jest tu jakiś górnik, to niech odpowie mi na jedno pytanie bez czczych gadek o ciężkiej pracy "na dole":

Jak to jest, że Silesia była nieopłacalną kopalnią pod zarządem polskim, a pod knedlikowym jest opłacalna, choć pracują w niej w zasadzie ci sami górnicy?
Może po prostu trzeba sprzedać wszystkie kopalnie naszym południowym sąsiadom??? Tylko brakłoby ciepłych posadek (dyrektorzy, prezesi spółek i holdingów węglowych) dla pociotków partyjnych. A może też przestałyby kopalnie przelewać kasę na kluby piłkarzy kopiących "fusbala"? Niechże się piłkarze utrzymują ze sprzedaży biletów na mecze! Dlaczego gamoń biegający za piłką ma zarabiać dziesiątki tysięcy miesięcznie, skoro to samo może robić za tyle, ile zarabia górnik "na dole"?
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Swiatogor » piątek, 9 sty 2015, 13:34

Generalnie uważam, że "załatwianie" przez demolowanie to jest taki średni pomysł.

Inna sprawa, że pracowałem kiedyś w spółce wyodrębnionej z kopalni i należącej do związków zawodowych. Było kilku takich w zarządzie, których chyba nigdy nie widziałem trzeźwych, a kasa szła.

Podsumowując: ten biznes racjonalnie prowadzony może być chyba sensowny, a równanie go z ziemią ( w tym wypadku chyba raczej zasypywanie) uważam za przesadne.

Czasami życie bywa przekorne. Innym razem pracowałem w pewnej korpo i zawsze miałem wrażenie, że nasza robota polega głównie na trzymaniu cen. Tzn dbaniu o to, by ceny nie spadły zbyt bardzo. Z górnictwem, mam wrażenie, że będzie tak, iż teraz mamy tani węgiel z zagranicy, bo polski stanowi jakiś punkt odniesienia. Gdy skasujemy polski, to zagraniczny może stać się dwa razy droższy, a my będziemy płakać lecz płacić.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Del_Rey » piątek, 9 sty 2015, 15:40

Pyramide napisał(a):''Nie chcę być polską Thatcher. Ale sprawę górnictwa załatwię. Bez względu na cenę'' /PEK/
Oby wreszcie jej babie się to udało.Odciąć górnictwo zwł to nierentowne od cycka wiecznych dotacji,szantażu,nadmiernych przywilejów.
Chcą utrzymać swoje miejsca pracy to niech pogonią licznych działaczy związkowych z wynagrodzeniami, o których większość na forum może tylko pomarzyć. Niech zrezygnują ze swoich 13,14- tek i innych przywilejów.
Takie stanowisko górników, jestem przekonana że zachęci decydentów kopalni/spółek i rządzących do rozmów.
Propozycje odpraw w ew zlikwidowanych kopalniach są i tak kosmiczne.Oby nie przegięli "pały" i nic nie otrzymali.
Czas na odważne decyzje,które mniemam popiera i poprze większość polskich podatników.


Zgadza się, dobrze napisane.
Ostatnio słyszałem pierwszy raz o jakimś piórnikowym. Chyba to chodzi o wyprawke dla dzieci do szkoły ;)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Grego » piątek, 9 sty 2015, 16:09

Lapa_Christi napisał(a):Jeśli jest tu jakiś górnik, to niech odpowie mi na jedno pytanie bez czczych gadek o ciężkiej pracy "na dole":

Jak to jest, że Silesia była nieopłacalną kopalnią pod zarządem polskim, a pod knedlikowym jest opłacalna, choć pracują w niej w zasadzie ci sami górnicy?
Może po prostu trzeba sprzedać wszystkie kopalnie naszym południowym sąsiadom??? Tylko brakłoby ciepłych posadek (dyrektorzy, prezesi spółek i holdingów węglowych) dla pociotków partyjnych.
Dokładnie tu jest pies pogrzebany.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez davnbb » piątek, 9 sty 2015, 22:59

Lapa_Christi napisał(a):....
Jak to jest, że Silesia była nieopłacalną kopalnią pod zarządem polskim, a pod knedlikowym jest opłacalna, choć pracują w niej w zasadzie ci sami górnicy?
Może po prostu trzeba sprzedać wszystkie kopalnie naszym południowym sąsiadom???

Zobaczycie co stanie się z Brzeszczami - tam też inwestowano, ładowano grubą kasę a teraz twierdzą, że kopalnia nierentowna. Kolega siedzący w temacie twierdzi, że grają na obniżenie wartości kopalni i sprzedadzą ją Czechom - będzie jedną kopalnią wraz z Silesią. Wtedy nagle okaże się, że można tam wydobywać węgiel po niższych kosztach. No a robotę w niej znajdą pewnie ci sami górnicy, którzy wcześniej dostaną niezłe odprawy.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Grego » sobota, 10 sty 2015, 10:35

Kiedy podnoszono wiek emerytalny, górników zostawiono w spokoju. Dlatego też górnicy patrzyli z założonymi rękami jak rząd okrada pospólstwo. Teraz kolej na górników. PEK ma wolna rękę. Choćby kazała do nich strzelać, wyborcy będą zachwyceni. Po co górnicy mają mieć lepiej? Divide et impera. Raz emeryci, potem kibole, po nich lekarze, potem kierowcy, czas na górników. Przyjdzie kolej i na forumowiczów. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 10 sty 2015, 11:19

Grego napisał(a):Raz emeryci, potem kibole, po nich lekarze, potem kierowcy, czas na górników. Przyjdzie kolej i na forumowiczów. :mrgreen:


Ja myślę panie najmądrzejszy że wśród forumowiczów znajdziesz przedstawicieli wymienionych przez ciebie grup więc kolej forumowiczów już dawno przyszła :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez ZIZ » sobota, 10 sty 2015, 12:14

Kolejna zmiana kursu PO więc warto przypomnieć sobie jak było przed wyborami do eurokołchozu:
http://naszeblogi.pl/52006-jeszcze-wios ... bilitowali
Z ujawnionych ostatnio "taśm prawdy" warto też przytoczyć dwa dowcipy jakimi się wymienili Sikorski z Rostowskim podczas zakrapianej konsumpcji w restauracji Amber Room w Pałacu Sobańskich rok temu:
Sikorski o PDT: "dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać", na co rewanżuje się Rostowski mówiąc "obietnice polityczne wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą".
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Pyramide » sobota, 10 sty 2015, 12:42

ZIZ to chodziło o robienie laski ...... i ułaskawiania pedofilii w sutannach
A w temacie
Wie ktoś czy kopalnia Silesia przyłączyła się do protestu albo planuje jakiś strajk poparcia dla "poszkodowanych" likwidacją innych kopalń.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Grego » sobota, 10 sty 2015, 14:38

Pan Kazimierz napisał(a):
Grego napisał(a):Raz emeryci, potem kibole, po nich lekarze, potem kierowcy, czas na górników. Przyjdzie kolej i na forumowiczów. :mrgreen:


Ja myślę panie najmądrzejszy że wśród forumowiczów znajdziesz przedstawicieli wymienionych przez ciebie grup więc kolej forumowiczów już dawno przyszła :)

Ręce opadają Pan Kazimierzu patrząc jak prostych pojęć potrafisz nie rozumieć.. http://pl.wikipedia.org/wiki/Stygmatyzacja
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez davnbb » sobota, 10 sty 2015, 16:28

Pyramide napisał(a):Wie ktoś czy kopalnia Silesia przyłączyła się do protestu albo planuje jakiś strajk poparcia dla "poszkodowanych" likwidacją innych kopalń.


Nie sądzę. Tam teraz idzie pociąg za pociągiem - inni mogą protestować a oni będą sprzedawać.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 10 sty 2015, 16:39

Grego napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):
Grego napisał(a):Raz emeryci, potem kibole, po nich lekarze, potem kierowcy, czas na górników. Przyjdzie kolej i na forumowiczów. :mrgreen:


Ja myślę panie najmądrzejszy że wśród forumowiczów znajdziesz przedstawicieli wymienionych przez ciebie grup więc kolej forumowiczów już dawno przyszła :)

Ręce opadają Pan Kazimierzu patrząc jak prostych pojęć potrafisz nie rozumieć.. http://pl.wikipedia.org/wiki/Stygmatyzacja


Wybacz ale w wojsku nie byłem więc nie pojmuję twej przyziemnej logiki :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Grego » sobota, 10 sty 2015, 16:57

Nie jestem zaskoczony.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 10 sty 2015, 17:02

Grego napisał(a):Nie jestem zaskoczony.

No ciebie się nie da zaskoczyć wszakże sporo ćwiczyłeś.
Mama mnie nie puściła :D

Po za tym ja wolałem szarpać strony u gitary :P

- Są cztery części świata - mówi kapral do żołnierzy - Północ, Południe, Wschód i Zachód. - To nie są części, tylko strony - zaprzecza jeden żołnierz. - Głupi jesteście! - oburza się kapral - Strony to są u gitary!
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości