Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Premier EK jak Thatcher ?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Grego » czwartek, 5 lut 2015, 17:46

Piękne podsumowanie całej sprawy przez Czarzastego. http://www.se.pl/wydarzenia/politycy/cz ... 13174.html
Aż miło posłuchać mądrej głowy.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Pyramide » czwartek, 5 lut 2015, 18:37

Czarzasty zawsze wg mnie był mądrym,rozważnym,konkretnym politykiem i doskonałym mówcą nie dającym zapędzić się w kąt przez prowadzących z nim wywiad-raczej odwrotnie.
Daleko innym politykom do niego.
A odnośnie PEK, cóż powiedział tylko prawdę.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez marcist » piątek, 6 lut 2015, 14:02

Kopacz i Thatcher? Aż mnie brzuch boli ze śmiechu!
Avatar użytkownika
marcist
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 9 gru 2007, 18:56
Lokalizacja: Czaniec

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Grego » sobota, 7 lut 2015, 18:10

Taka ciekawostka. W Eurolocie nie było ani jednego górnika, deputatów węglowych, sporów o zupkę, przywilejów emerytalnych itd. Za to był zarząd z klucza politycznego. Efekt: bankrut. Ciekawe dlaczego :roll:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez aniol » sobota, 7 lut 2015, 20:52

Grego napisał(a):Taka ciekawostka. W Eurolocie nie było ani jednego górnika, deputatów węglowych, sporów o zupkę, przywilejów emerytalnych itd. Za to był zarząd z klucza politycznego. Efekt: bankrut. Ciekawe dlaczego :roll:

No właśnie dlatego zupki deputaty i inne duperele to tylko zasłona dymna to nie jest prawdziwa przyczyna problemów.To ładnie sprzedaje się w mediach służy tylko poróżnieniu reszty społeczeństwa i górników.Tak samo ilość związków które są w kopalniach w KW to około 160 piękna liczba lecz aby przewodniczący był na etacie opłacanym z kopalni musi posiadać co najmniej 150 członków czyli z prostego rachunku wynika że musi być w związkach minimum 24000 osób-możliwe raczej nie.Przyjmiemy że jest na etacie około 100 związkowców z zarobkami około 100tyś rocznie to daje nam 10 mln zł rocznie na ich zarobki.Więc gdzie są te 300mln straty?Są w kosztach spółek przyklejonych do kopalni to takie jemioły które wysysają zyski z kopalni.To jest zamknięty układ znajomi i przyjaciele królika-prezesa z nadania partyjnego.
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Del_Rey » sobota, 7 lut 2015, 21:19

Skoro opłaca się sprowadzać węgiel z Australii, to coś jest nie teges.
Powinni zacząć kontrolować, gdzie który gornik pracuje, a za co bierze kasę, to tak na sam początek.
Po co górniczym emerytom węgiel w bloku? Ciach.

Tylko przy tak nierentownej działalności, to nie można małymi kroczkami, tylko duże bum.

Skoro już teraz przy wlazeniu związkom w dupe dało się zaoszczedzic 200 mln, to co, gdyby ktoś zabrał się na poważnie za temat?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Grego » niedziela, 8 lut 2015, 07:02

Piękna riposta Del Reya. Same propagandowe slogany i żaden na temat. :lol:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Del_Rey » niedziela, 8 lut 2015, 10:16

To napisz cos madrzejrzego , tylko nie znowu : Zlikwidować zus.
Jeśli ktoś jest zatrudniony jako stolarz przez 19lat,w robocie dla calej rodziny szafki robił z nudów, a zakwalifikowany byl jako dołowy mimo ze pod ziemia byl 2 razy w zyciu, a teraz dostaje 2900 emerytury od 47 roku zycia, a na jego miejsce przeniesiono dwóch najlepszych kolegów, bo on miał tyyyle roboty na swojej zmianie, to jest to na temat.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Grego » niedziela, 8 lut 2015, 11:44

Już napisałem: Jak to się dzieje że w Eurolocie bez górników, za to z politycznym zarządem taka sama kicha jak w kopalniach? Teza jest zawarta w pytaniu. To nie górnicy stanowią problem górnictwa, tylko wyprowadzający pieniądze ze spółek prezesi z dwumilionową odprawą.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 9 lut 2015, 12:23

Ja też "chcem" być etatowym związkowcem,zarabiać,mamić tych ciężko pracujących,podgrzewać strajki żeby bronić swoich interesów
http://www.fakt.pl/katowice/kaza-gornik ... 22782.html
Grego widzę cię na tym stanowisku bo potrafisz też sprytnie odwracać ,ale tylko czasem. kota ogonem.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Pyramide » środa, 11 lut 2015, 09:10

Grego masz te twoje zupki jako powód itd...
http://gospodarka.dziennik.pl/news/arty ... owcow.html
Oczywiście ty masz inne wiadomości i źródła które proponuje ci przytocz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Grego » środa, 11 lut 2015, 09:20

Ależ ja wierzę w to, że pan prezes ma znakomite mniemanie o sobie. Co więcej jestem pewien że jego partyjni koledzy żerujący na kopalniach mają nie gorsze. Problemem nadal niewyjaśnionym jest czemu firmy państwowe z prezesami z tej samej kanapy typu Eurolot, czy śp. Bumar mają identyczne problemy, choć nie ma w nich górników. Potrafisz to wyjaśnić?
Pytasz mnie o źródła to proszę: http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=11305 masz państwowych menadżerów w całej okazałości. Chcesz to Ci nawrzucam takich kwiatków 50 na różne tematy. Oczywiście z mojej branży, nie z górniczej bo na tym się nie znam. Ale i tu i tu jest taki sam styl zarządzania i takie same efekty, czyli chroniczna nierentowność.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Pyramide » środa, 11 lut 2015, 12:48

Odpowiedzią jest Silesia,prywatyzacja,tylko 4 związki a nie ponad 100.
A dokladniej przykladem sa wykończone wielkie zakłady, stocznie przez kogo Grego ?
Sytuacja sie uzdrowi, ale najpierw JSW padnie,pracownicy górnicy /a tych mi naprawdę szkoda/ pójdą na bezrobocie i zaczną spokojnie się zatrudniać,pracować w firmie jak w przytoczonej Silesii.
Związkowcy,działacze ze swoimi dochodami dadzą sobie radę. A robotnik jak mówi jeden związkowiec zostaną zrobieni w ciu.....
Jest jeszcze opcja zeby tacy jak ty wspierali finansowo strajkujących i wykupili kopalnie.
Grego co do Eurolotu nie znasz szczegółów,powodów,do kogo należał-czyją był/jest córką więc spokojnie.
A z twojej branży wiesz i ja tez ze szkoda dyskutować i sie denerwować. Zresztą list otwarty żołnierzy mówi wszystko i prawdę.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Grego » środa, 11 lut 2015, 13:38

Pyramide napisał(a):Odpowiedzią jest Silesia,prywatyzacja,tylko 4 związki a nie ponad 100.
No i dokładnie tak!!! Prywatyzacja a nie likwidacja. Kopalnie Donbasu stoją, Niemcy odchodzą od energetyki jądrowej a słodka idiotka chciała kopalnie zamykać. Gdzie sens? Sens był taki że próbowała się przed wyborami polansować "na Thatcher".
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Premier EK jak Thatcher ?

Postprzez Pyramide » środa, 11 lut 2015, 15:07

Dalej nie rozumiesz ekonomi bo zamyka sie i likwiduje to co jest nierentowne,nieopłacalne. Znasz chyba przykłady zakładów,małych firm,w tym prywatnych.Co nie idzie nie ma rynku zbytu to się po prostu zwija.Powody mogą być też inne np złe zarządzanie,zbyt wysokie koszty wytwarzania ale też zbędne opłaty jak utrzymywanie nieefektywnych i nieprodukcyjnych darmozjadów.
Jeszcze raz-Silesia.
Nie na darmo związki nie chcą,boja sie prywatyzacji bo tam nie ma miejsca dla nich,rozrób, strajków,nadmiernych żądań. Tam sie zarabia ale też zapier.... jak na zachodzie i zachodnich firmach w PL.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 122 gości