Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Pigułka "dzień po"

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Pigułka "dzień po"

Postprzez Pyramide » sobota, 17 sty 2015, 14:23

Jakie jest Wasze stanowisko w tej sprawie. Ja uważam że powinny być ogólnie dostępne.Ale mam wątpliwości czy nie będą nadużywane przez bardzo młode dziewczyny. Nie jest tajemnicą że seks uprawiają młodzi już po podstawówce.Może warto ograniczyć sprzedaż do 18 lat a potrzebującym do tego wieku przepisywać na receptę. Wiem że mogą być problemy z receptami bo nawiedzone oszołomy są też w tym zawodzie.
Więc dopuścić do wolnej sprzedaży i obserwować problem.
Obrazek trochę prześmiewczo /sorry/
https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hph ... e=5560BA44
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Pigułka "dzień po"

Postprzez Anke » sobota, 17 sty 2015, 18:49

Ta pigułka tania nie jest, więc raczej nikt tego nie będzie kupował jak dropsy. Po drugie - co nie wszyscy wiedzą - to nie jest tabletka wczesnoporonna, jak się zajdzie w ciążę przed jej zażyciem, to musztarda po obiedzie - nawet sprzyja podtrzymaniu ciąży. W końcu - to bardzo silna tabletka hormonalna, powinna być stosowana incydentalnie i o tym raczej ludzie wiedzą, zwłaszcza że Gość Niedzielny et consortes histerycznie piszą o "rujnowaniu" zdrowia po jej zażyciu.
Oczywiście, że powinna być dostępna bez recepty, to sprawa każdej kobiety czy i kiedy chce zajść w ciążę a nie jednej Terlikowskiej.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Pigułka "dzień po"

Postprzez kasiaju08 » niedziela, 18 sty 2015, 11:31

Każdy ma swój rozum i myślę że powinny być ogólnodostępne . Jednak nie warto się oszukiwać że może to być nadużywanie - jednak znowu powtarzam , na własną odpowiedzialność . Są jednak takie sprawy jak właśnie fakt , że nie są one takie tanie . Ciężko jest jednak określić jednoznaczne zdanie w tej sprawie
Avatar użytkownika
kasiaju08
nowicjusz
 
Posty: 19
Na forum od: 14 sty 2015, 12:59
Lokalizacja: Płock

Re: Pigułka "dzień po"

Postprzez szemrawa » poniedziałek, 14 wrz 2015, 10:03

jak dla mnie to powinni postawić na edukację dzieci w sprawie wychowania seksualnego i antykoncepcji a nie dawać im otwartą furtkę do tego żeby nie myśleć przed.
szemrawa
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 17 lip 2015, 08:03

Re: Pigułka "dzień po"

Postprzez Lapa_Christi » poniedziałek, 14 wrz 2015, 14:25

Po postinorze i tym podobnych w ciele kobiety jest taka burza, że większość "nieostrożnych ...dajek", po pierwszej pigułce "PO" zacznie stosować prezerwatywy, albo nawet zwykłe pigułki. Ja też się obawiam tego, że większosć gamoni będzie to traktować jako prosty sposób na niezajście. Sama z resztą pigułka nie jest problemem. Problemem jest ogólnospołeczne podejście do zagadnień erotyki – dzieci są w tej dziedzinie zgłuptaczone, jak większość dorosłych. Należy wyprostować ludzkie usze i umysły, a wtedy problem "zapotrzebowania na pigułki" będzie marginalny… a ja jestem marzycielem dążącym do jakiejś utopii.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Pigułka "dzień po"

Postprzez tren_d » poniedziałek, 14 wrz 2015, 15:52

Wystarczy się nie gzić bez pamięci. No nie bielszczanki?
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Pigułka "dzień po"

Postprzez necia55 » poniedziałek, 14 wrz 2015, 17:52

tren_d napisał(a):Wystarczy się nie gzić bez pamięci. No nie bielszczanki?


To co robić w dłuuuugie jesienno-zimowe wieczory ? :oops:
Tobie to nie grozi - biedaku - ale ja lubię się "gzić" z moją drugą połówką - to takie przyjemne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Może jak znajdziesz coś co Ci odpowiada (oby :mrgreen: ) to też będziesz się "gził" ale na razie - ciemność widzę, ciemność hahahahaha :P :P :P
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Pigułka "dzień po"

Postprzez tren_d » poniedziałek, 14 wrz 2015, 18:15

necia55 napisał(a):
tren_d napisał(a):Wystarczy się nie gzić bez pamięci. No nie bielszczanki?


To co robić w dłuuuugie jesienno-zimowe wieczory ? :oops:
Tobie to nie grozi - biedaku - ale ja lubię się "gzić" z moją drugą połówką - to takie przyjemne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Może jak znajdziesz coś co Ci odpowiada (oby :mrgreen: ) to też będziesz się "gził" ale na razie - ciemność widzę, ciemność hahahahaha :P :P :P


Necia, zagadka, co zakłada każdy myślący człowiek przed stosunkiem żeby zapobiec ciąży i chorobom różnym? No, no, no blisko? Jak nie wiesz przeczytaj na wikipedii. Chyba że popierasz hasło: "Młodzi gzijcie się bez opamiętania bez gumki!"
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Pigułka "dzień po"

Postprzez Anke » poniedziałek, 14 wrz 2015, 18:39

tren_d napisał(a):bez gumki!"


Tak akurat papież nakazał.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Pigułka "dzień po"

Postprzez tren_d » poniedziałek, 14 wrz 2015, 19:19

Anke napisał(a):
tren_d napisał(a):bez gumki!"


Tak akurat papież nakazał.


Ja bym się odważył ale chyba tylko z żoną no ale niektórzy lubią ryzykowne zachowania.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Pigułka "dzień po"

Postprzez Anke » poniedziałek, 14 wrz 2015, 19:24

tren_d napisał(a):
Anke napisał(a):
tren_d napisał(a):bez gumki!"


Tak akurat papież nakazał.


Ja bym się odważył ale chyba tylko z żoną no ale niektórzy lubią ryzykowne zachowania.


A co to ma do rzeczy? Wojtyła zakazał gumek i cześć. Jak mąż wierzący (albo nie lubi lateksu) a żona nie chce rodzić piętnastego bachora to w końcu może coś z tym zrobić.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Pigułka "dzień po"

Postprzez tren_d » poniedziałek, 14 wrz 2015, 19:31

Czemu nie? Niech tylko obie osoby które chcą być ze sobą pójdą razem na test na Hiv. I później stosują kalendarzyk który podobno jest też skuteczny.
A Ty stosujesz się do tych zaleceń Papieża?
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Pigułka "dzień po"

Postprzez Anke » poniedziałek, 14 wrz 2015, 19:42

tren_d napisał(a):A Ty stosujesz się do tych zaleceń Papieża?


Trend, jestem tak zdumiona tym pytaniem, że się spytam: pogło cię?

tren_d napisał(a):Czemu nie?


Ale co "czemu nie?"



tren_d napisał(a):Niech tylko obie osoby które chcą być ze sobą pójdą razem na test na Hiv. I później stosują kalendarzyk który podobno jest też skuteczny.


To, co robią ludzie w łóżku nie powinno być zmartwieniem twoim, papieża czy Terlikowskiego.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Pigułka "dzień po"

Postprzez tren_d » poniedziałek, 14 wrz 2015, 19:57

Dziewczyno wypominasz mi że nie stosuję się do zaleceń Papieża a sama nie chcesz odpowiedzieć i w sposób szyderczy komentujesz to. Jednym słowem obłuda do n-tej potęgi.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Pigułka "dzień po"

Postprzez Anke » poniedziałek, 14 wrz 2015, 20:05

tren_d napisał(a):Dziewczyno wypominasz mi że nie stosuję się do zaleceń Papieża a sama nie chcesz odpowiedzieć i w sposób szyderczy komentujesz to. Jednym słowem obłuda do n-tej potęgi.



Ja ci nic nie wypominam, bo i też nic mnie nie interesuje w jaki sposób uprawiasz seks. Uruchom wyobraźnię i zauważ, że są ludzie, którzy swoim przywiązaniem do papieskich zaleceń mogą komuś rujnować życie. Na przykład żonie.
Nie stosuję się do papieskich zaleceń, bo życie jest zbyt piękne, by w łóżku nieustannie liczyć i stosować zawodne algorytmy niepłodności wg Papy a potem przez minimum 8 lat niańczyć jakieś niższe formy życia. Mam nadzieję że odpowiedziałam, tak że jesteś w stanie zrozumieć, że nie uprawiam seksu bez antykoncepcji. Owszem, szyderczo, bo mogę i lubię i bo noszę stringi.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron