Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

- Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziński

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

- Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziński

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 6 mar 2015, 11:37

"- Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziński, dziennikarz, tłumacz literatury hiszpańskiej i muzyk, a przed laty popularny aktor dziecięcy. Jak zauważa, znakiem naszych czasów jest zrównanie w mediach rangi wydarzeń ważnych i nieważnych. - Zjawiska w kulturze, nawet jeśli są komentowane, to w takiej samej temperaturze, w jakiej komentowane są kompletne pierdoły. Premiera filmu Smarzowskiego jest równie istotna jak to, że ktoś pojechał na Żoliborz i zrobił melanż do trzeciej rano."

http://muzyka.onet.pl/wywiady/polscy-dz ... zeby/wy6ds

I tu chyba nie można nie zgodzić się z Panem Filipem bo rację ma w 100%. Codziennie jesteśmy zalewani masą informacji (nie tylko związanych z kulturą oczywiście) w której mieszają się newsy istotne z tymi które za przeproszeniem gó... nas obchodzą.
Takie pójście na ilość a nie na jakość moim zdaniem. Praca na akord ??? Płacenie od literek ???? Co jest tego powodem?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: - Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziń

Postprzez Piotrek » piątek, 6 mar 2015, 14:19

Media dostarczają w większości te produkty, za które zapłacą odbiorcy. I tak było zawsze. Różnorodność środków medialnych powoduje łatwiejszy dostęp do widza, czytelnika, słuchacza i sprawia to wrażenie większego nasilenia chłamu i śmiecia niż to bywało jeszcze kilka lat temu, jednak zasada pozostaje ta sama. Większość ludzi to debile, nie interesuje ich ani sztuka ani kultura, lubią jak im się dostarcza gówno, które musi być jeszcze posłodzone i lekkostrawne, oglądają, płacą i ekscytują się, więc dostają dokładnie to co lubią konsumować. A dziennikarze muszą zaspokajać potrzeby rynku, bo z tego żyją.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: - Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziń

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 6 mar 2015, 16:43

Poziom dziennikarstwa w PL sięga bruku - owszem. Chociażby to co kiedyś lądowało na ostatniej stronie lokalnej gazetki (np informacje i stłuczkach, fałszywych alarmach dla Straży Pożarnej itd ) teraz ląduje na głównej "stronie" portali i jak podejrzewam ma największą klikalność. Kiedyś wydaje mi się było lepiej - no chyba że trudniej było dotrzeć do informacji i stąd faktycznie obecnie wrażenie że natłoku bzdurnych informacji bo właściwie jesteśmy nimi atakowani wszędzie.
Pozostaje jednak pytanie z czego wynika upadek poziomu dziennikarstwa i zdebilenie ludzi? Ja wiadomo media w pewien sposób kształtują społeczeństwo i jego opinie więc - czy ludzie są głupi bo tak zostali ukształtowanie przez media czy może media dostosowują się do poziomu odbiorców i dlatego zaniżają swój poziom? No chyba że przyszli dziennikarze zostali ogłupieni przez obecnych i kiedy zostaną dziennikarzami (będąc już ogłupieni czego dowodem może być ilość bzdurnych tekstów lub odpowiedzi w jednym z teleturniejów) sami będąc głupkami będą dalej ogłupiać społeczeństwo? Takie trochę perpetum mobile.
O poziomie np telewizji trudno mi dyskutować gdyż sam nie oglądam ale z tego co wiem większość sensowych programów poszła do kosza.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: - Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziń

Postprzez Grego » piątek, 6 mar 2015, 18:12

Akurat poziom dziennikarzy niedawno sam zilustrowałeś fragmentem familiady. Oto przyczyna, więcej nie potrzeba.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: - Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziń

Postprzez jan235 » sobota, 7 mar 2015, 22:54

Tytuł jak najbardziej trafny! Dzisiaj dziennikarzy rzetelnych, z powołania ( nie partyjnego ) , opisujących rzeczywistość poprawną polszczyzną pozostało niewielu. Ale ta uwaga dotyczy także i niestety autorów wpisów i na bielsko.biała.pl . A jacy są uczuleni na krytykę ich niedoskonałej działalności! Uciekają się do usuwania naszych krytycznych wpisów dotyczących jakości ich informacji (niestety) bez usunięcia własnej niedoskonałości :/
Avatar użytkownika
jan235
użytkownik
 
Posty: 149
Na forum od: 9 sie 2013, 23:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: - Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziń

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 9 mar 2015, 12:03

jan235 napisał(a):Tytuł jak najbardziej trafny! Dzisiaj dziennikarzy rzetelnych, z powołania ( nie partyjnego ) , opisujących rzeczywistość poprawną polszczyzną pozostało niewielu. Ale ta uwaga dotyczy także i niestety autorów wpisów i na bielsko.biała.pl . A jacy są uczuleni na krytykę ich niedoskonałej działalności! Uciekają się do usuwania naszych krytycznych wpisów dotyczących jakości ich informacji (niestety) bez usunięcia własnej niedoskonałości :/


No cóż ja akurat spotkałem się tutaj z inną praktyką - moim zdaniem tragiczną. Pan "redaktor" wypisuje bzdury które kompletnie nie mają sensu, małe tego wkłada je w usta innych ( gdyż wpisuje je jako cytat innej osoby ), potem ktoś ( w tym wypadku ) ja piszę komentarz, wskazuje błąd i wskazuję kompletny brak sensu wypowiedzi, następuje korekta błędu i w ramach podzięowania wykasowanie wpisu go wskazującego. I nagle okazuje się że cytowana osoba powiedziała coś innego. Nie wiem jak to nazwać ale totalny brak profesjonalizmu to najdelikatniejsze określenie.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: - Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziń

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 9 mar 2015, 13:05

Pan Kazimierz napisał(a):[quote
No cóż ja akurat spotkałem się tutaj z inną praktyką - moim zdaniem tragiczną. Pan "redaktor" wypisuje bzdury które kompletnie nie mają sensu, małe tego wkłada je w usta innych ( gdyż wpisuje je jako cytat innej osoby ), potem ktoś ( w tym wypadku ) ja piszę komentarz, wskazuje błąd i wskazuję kompletny brak sensu wypowiedzi, następuje korekta błędu i w ramach podzięowania wykasowanie wpisu go wskazującego. I nagle okazuje się że cytowana osoba powiedziała coś innego. Nie wiem jak to nazwać ale totalny brak profesjonalizmu to najdelikatniejsze określenie.


Całkiem poważnie proponuję zrobić/mianować naszym społecznym moderatorem z ramienia forumowiczów Pana Kazimierza.
Jestem przekonana że zrobi porządek z tym co opisuje jak i innymi elementami "ostrej"dyskusji na forum.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: - Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziń

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 12 mar 2015, 12:11

"Wjechał na zaludnione przejście" - taki tytuł artykułu na lokalnym portalu ... dziennikarz to czy gimbus ????
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: - Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziń

Postprzez staszeks » czwartek, 12 mar 2015, 12:38

Co prawda już cytowałem w innym wątku, ale tu jest dla tego cytatu właściwe miejsce.
dziś w TV:
"......czym ZASKARBIŁ SOBIE opinię KOLABORANTA............"
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: - Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziń

Postprzez jan235 » piątek, 13 mar 2015, 09:46

przeurocze :mrgreen:
Avatar użytkownika
jan235
użytkownik
 
Posty: 149
Na forum od: 9 sie 2013, 23:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: - Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziń

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 20 mar 2015, 10:36

"Gdy przyjechaliśmy na miejsce zdarzenia okazało się, że kierowca został potrącony przez autobus, który ten mężczyzna prowadził." - mój mistrz tak tworzy i nie jest gimbusem :)
Poloniści co wy na to ????????????
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: - Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziń

Postprzez Del_Rey » piątek, 20 mar 2015, 22:53

Co do dziennikarstwa. O to jak się zabija rozmówce pytaniami ;)
https://www.youtube.com/watch?v=HaPTAY0tPGw

A chodziło o sytuację
W największym skrócie chodzi o to, że kierownictwo Lechii Gdańsk - klubu Sebastiana Mili - zadeklarowało, że w przypadku porażki w sobotnim meczu z Górnikiem Zabrze klub zwróci pieniądze za bilety kibicom obecnym na trybunach.
http://niezalezna.pl/65283-zobacz-konie ... -tvn-wideo
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: - Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziń

Postprzez Grego » sobota, 21 mar 2015, 07:37

Normalny "familiadowy" poziom.
https://www.youtube.com/watch?v=_v_Rb2TqsOo
A zaczęło się tak:
http://aszdziennik.pl/114559,pkw-odrzuc ... egitymacji
Potem:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ga ... rwin-mikke
No i typowo dziennikarskie posumowanie:
- Rzeczywiście sypnąłem się - najpierw powiedział mi o tym poseł Twojego Ruchu, całkiem serio, a ja nie sprawdziłem u źródła - przyznał Jacek Deptuła, odpowiadając na pytania portalu Wirtualnemedia.pl. Zapowiedział, że do piątkowego wydania „Gazety Pomorskiej” napisze sprostowanie tej informacji, które ukaże się też w serwisie internetowym tytułu. - Nawiasem mówiąc, proszę sobie wyobrazić, że ta rzekoma informacja wcale mnie nie zdziwiła. W naszej polityce jest tyle absurdów, że „informację” przyjąłem serio :) - dodał Deptuła.
Zero refleksji nad sobą. Poseł Twojego Ruchu mu powiedział CAŁKIEM SERIO!!! :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: - Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziń

Postprzez ZIZ » sobota, 21 mar 2015, 21:29

"Gwiazda" dziennikarstwa - Jarosław Kuźniar jest obiektem licznych szyderstw na Twitterze. Jak tak dalej pójdzie to A. Wajda nakręci "Człowieka z Walmartu"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: - Etos dziennikarstwa podupadł – twierdzi Filip Łobodziń

Postprzez staszeks » niedziela, 29 mar 2015, 22:45

Na dodatek czytelnictwo pracy jest niebwzpieczne - grozi więzieniem
http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/wlamy ... tac/br9gvf
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości