Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Pomocy

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Pomocy

Postprzez Sigmund » czwartek, 25 cze 2015, 18:43

Zwracam się do Was o pomoc.
Co zrobić jeśli po otwarciu jakiejkolwiek przeglądarki włącza mi się informacja i to co pół minuty o wykryciu wirusa.No wiem mam zwykłego darmowego avasta ale do tej pory było ok.Oszaleć można dosłownie .
Sigmund
użytkownik
 
Posty: 137
Na forum od: 6 gru 2010, 20:30

Re: Pomocy

Postprzez vilgefortz » czwartek, 25 cze 2015, 19:45

miałem to samo, rozwiązanie to darmowa tygodniowa wersja Nortona:)
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Pomocy

Postprzez padoda » piątek, 26 cze 2015, 01:41

Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Re: Pomocy

Postprzez Lapa_Christi » piątek, 26 cze 2015, 13:20

Zmiana systemu na unixowy :)
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Pomocy

Postprzez Swiatogor » piątek, 26 cze 2015, 13:43

Lapa_Christi napisał(a):Zmiana systemu na unixowy :)


Od siebie dodam, że jest to teraz naprawdę łatwe, proste i przyjemne. U siebie zainstalowałem na jednej maszynie Win7 Pro i Turkawkę. Tego pierwszego używam jedynie czasami gdy już muszę, np. w sprawach "pracowych" lub bankowych, ale na co dzień używam wyłącznie Turkawki. Wszystko pięknie śmiga, nawet taki lamer jak ja potrafi zainstalować drukarki i inne pierdoły, wymagania sprzętowe prawie żadne, a do tego wszystko za free.
Polecam.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Pomocy

Postprzez GP » czwartek, 2 lip 2015, 23:51

Sigmund napisał(a):Zwracam się do Was o pomoc.
Co zrobić jeśli po otwarciu jakiejkolwiek przeglądarki włącza mi się informacja i to co pół minuty o wykryciu wirusa.No wiem mam zwykłego darmowego avasta ale do tej pory było ok.Oszaleć można dosłownie .

Najprawdopodobniej wraz z jakimś programem, który instalowałeś "świadomie", zainstalował się też (już nieświadomie :P ) dodatek w postaci adware. Coraz częściej zakamuflowany w niestandardowej / zaawansowanej instalacji danego programu.

Ja, jakiś czas temu, usuwałem takie śmieci tym programem i skuteczność okazała się być 100% :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomocy

Postprzez banan.eu » piątek, 3 lip 2015, 06:01

Sigmund

ściągając nawet avast z stron typu dobreprogramy instalki chip i inne musisz bardzo dokładnie czytac komunikaty przy instalacji,przy każdej instalacji czegokolwiek program instalacyjny dodaje dwa 4 a ostatnio nawet 5 dodatkowych programów :evil:

moim zdaniem powinno sie na takie praktyki wychłostać na rynku w krk ale co poradzić trzeba czytać dokładnie co widnieje w oknu instalatora zanim kliknie sie "zgadzam sie" lub dalej
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Pomocy

Postprzez Lapa_Christi » piątek, 3 lip 2015, 13:43

No i mamy teraz zgryza. Albo chcemy system bezpieczny, albo uniwersalny i popularny, ale musimy się dwoić i troić, żeby utrzymać go przy życiu.

Pracowałem na wielu różnych systemach i wiem, że nie ma idealnego, ale… wbrew pozorom jest wybór. Niestety – kasandryczny.

Posłużę się paralelą.

Wyobraź sobie, że jesteś feudałem, a system operacyjny to Twoja posiadłość. Rozważamy bezpieczeństwo i rozrywki.

Jeśli wybierzesz Windows:
Masz willę, która z daleka wygląda pięknie, kolorowe tapety, bajerki umeblowanie, ale…
- ogrodzenie posesji jest z niskiego żywopłotu,
- niektóre okna się nie otwierają, a inne nie zamykają, bo są krzywo spasowane,
- zamek w drzwiach co prawda jest, ale wszyscy maja taki sam klucz a kod do Twojego alarmu zna każdy złodziej w okolicy,
- masz piwnicę pełną trunków, ale wszystkie wina są skwaśniałe, a piwo wygazowane,
- masz sto dwadzieścia panienek bzykających się w każdy możliwy sposób, ale każda z wenerykiem.

Jeśli wybierzesz MacOSX:
Masz dom ładny, prosto zbudowany, schludnie urządzony, drzwi i okna się zamykają i otwierają ale…
- każdy sprzęt ma tylko minimum przydatnych funkcji,
- okna się otwierają i zamykają, ale nie da się ich uchylić, zmienić w nich firanek, ani zamontować
- zamek w drzwiach jest, ale większość złodziei umie go otworzyć,
- alarm musisz sobie dokupić,
- masz piwniczkę z jednym gatunkiem cienkiego wina i jednym gatunkiem sikowatego piwa;
- panienki masz trzy (rudą blond i brunetkę) ale wszystkie bzykają się tylko po bożemu.

Jeśli wybierzesz Linuksa:
Masz sporej wielkości zamek z fosą kratami w oknach i mostem zwodzonym ale:
- niewiele okien, w większości kraty,
- zamek w drzwiach musisz sam zepsuć, żeby wpuścić kogoś do środka, bo raczej nie nauczysz się go obsługiwać,
- masz skrzynkę jabcoków i baniak z wodą mineralną,
- masz dwie panienki, jedna brzydką a drugą starą.

Jeśli wybierzesz BSD:
Masz bunkier przeciwatomowy, ogrodzony zasiekami i polem minowym, drzwi i szczeliny okiene ma, ale…
- okna są tylko w kilku pomieszczeniach, są okratowane, bez firanek, z okiennicami, ale bez szyb (o firankach nie wspomnę),
- między wejściem a pokojami jest korytarz, a przed każdą komnatą śluza i pokój wartowniczy (o osobnym alarmie i zamku nie wspomnę),
- do zabawy masz dmuchaną lalę, ale nie wiesz w którym pokoju jest pompka do niej (o zatyczce do wentyla nie wspomnę),
- masz studnię z krystaliczną wodą źródlaną w samym środku bunkra (o śluzach i strażnikach nie wspomnę).

Jeśli wybierzesz QNX:
Masz kampera zaparkowanego na środku pustyni Gobi…
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości