Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 10 lis 2015, 09:51

Gregu, zatem mam rozumieć, że w w/w względzie preferujesz zasadą "mniejszego zła"?
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Grego » wtorek, 10 lis 2015, 11:28

W tej dziedzinie preferuję zasadę unikania niepotrzebnych wstrząsów. W praktyce mamy do wyboru stare, nieco wyleniałe chrześcijaństwo, ekspansywny islam i sprzymierzony z nim(chwilowo) ateizm.
Chrześcijanie już tu są większością, nie widzę żadnego powodu żeby to zmieniać.
Chrześcijaństwo wiąże się z moralnością, która jest dla mnie akceptowalna. Islam jest w pewnych aspektach nie do przyjęcia. Ateizm jest religią całkowicie amoralną.
Chrześcijanie są marudni, ale tolerancyjni. Islamiści i ateiści to w mojej ocenie sekty niebezpieczne, nietolerancyjne i agresywnie prozelickie. To są dwa powody, żeby ateizmu i islamizmu w naszym kraju nie tolerować. Nie ma tolerancji dla nietolerancji.
Ponadto doświadczenia historyczne uczą, że po uchwyceniu władzy ateiści i (w mniejszym stopniu) islamiści mają skłonności ludobójcze. Oczywiście nie wszyscy, ale w znacznej części.
Taka jest moja opinia, nie twierdzę że jedynie słuszna, każdy może sobie uważać jak mu pasuje.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 10 lis 2015, 11:55

No i w miarę mam jasność jeśli chodzi o Twoje poglądy – dzięki za odpowiedź.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Grego » wtorek, 10 lis 2015, 12:06

Zawsze do usług. 8)
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Pyramide » sobota, 21 lis 2015, 10:10

Co tu komentować. Tak postępować powinni inni. Po co ich "pouczać" jeszcze podczas spowiedzi.W większości i tak są "zawodowcami"
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,149195, ... l#BoxGWImg
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez 100nka » niedziela, 22 lis 2015, 19:15

Do Grego: popełniasz błąd z założenia. A właściwie szereg błędów, a mianowicie: "W praktyce mamy do wyboru stare, nieco wyleniałe chrześcijaństwo, ekspansywny islam i sprzymierzony z nim(chwilowo) ateizm." W jaki sposób ateizm jest "sprzymierzony" z islamem?
Dalej: "Ateizm jest religią całkowicie amoralną" - błąd z definicji: ateizm nie jest religią, jest poglądem , który mówi, że nie ma boga/bogów. JEst za to nauka i poznanie doświadczalne. Moralność czy niemoralnośc nie ma tu NIC do rzeczy. Moralnośc jest kulturowa.
"Islamiści i ateiści to w mojej ocenie sekty niebezpieczne" - Islam to religia, nie sekta, Ateizm - już pisałam.
Ludobójstwa ateistów chyba szkoda prostować, bo niestety najwięcej ofiar w historii pochłonęły wojny i konflikty etniczne i wyznaniowe.
Avatar użytkownika
100nka
użytkownik
 
Posty: 29
Na forum od: 6 maja 2015, 08:23
Lokalizacja: Bielsko BIała

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Grego » poniedziałek, 23 lis 2015, 07:25

100nka napisał(a): W jaki sposób ateizm jest "sprzymierzony" z islamem?
W taki że praktycznie wszystkie "autorytety" sekty ateistycznej stoja twardo na stanowisku że osiedlanie w Europie dźihadystów (zwanych dla niepoznaki uchodźcami) jest potrzebne.
Dalej: "Ateizm jest religią całkowicie amoralną" - błąd z definicji: ateizm nie jest religią, jest poglądem , który mówi, że nie ma boga/bogów. JEst za to nauka i poznanie doświadczalne.
W ten sposób rozumując to każda religia jest poglądem że istnieje bóg( bogowie, boginie, demony) w takiej czy innej ilości z określonymi atrybutami. Stawiasz tezę z gatunku "Stonka nie jest owadem, tylko małym żyjątkiem". Wzruszające. :?
O co Ci chodzi z tą nauka? Próbujesz zasugerować że są jakieś naukowe dowody na ateistyczne wierzenia? Gorliwi ateiści często tak twierdzą. Zdaje się że to jedna z prawd wiary w ateizmie, niestety zapytani o te dowody zaczynają się plątać w zeznaniach.
Moralność czy niemoralnośc nie ma tu NIC do rzeczy. Moralność jest kulturowa.
Doprawdy? Czyli kiedy Aztekowie aprobowali ofiary z ludzi to nie robili tego z powodów religijnych tylko kulturowych... Arabowie kamieniując kobietę za seks pozamałżeński robią to dla podtrzymania tradycji, a nie dlatego, ze tak stanowi szaria... a wszelkie moralne nakazy i zakazy we wszystkich religiach to tylko ozdobniki...śmiała teza, trudno by ja było udowodnić. Ja jednak uważam że to Ty popełniasz błąd (jeden z wielu w powyższym poście)

"Islamiści i ateiści to w mojej ocenie sekty niebezpieczne" - Islam to religia, nie sekta,
No dobra, jeśli Cie razi słowo sekta to przyznaję Islam i ateizm to religie niebezpieczne a nie sekty.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez 100nka » poniedziałek, 23 lis 2015, 21:44

Grego, odpowiadam: nie wiem, co masz na myśli z tą stonką i żyjątkiem, nie łapię kompletnie :) Podobnie przykład z Aztekami nie trzyma sie kupy.
Naukowe dowody na ateistyczne "wierzenia"? Haha... całe mnóstwo. Ale każdy wierzy w co zechce, natomiast dowody i doświadczenia - to dowody i doświadczenia, zbadane, potwierdzone. Z czym tu dyskutować? Nauka jeszcze wyjasnia pochodzenie życia, ale wobec przeróżnych wykopalisk trudno jest udowodnić tezę o raju, jabłoni itp.
Nie ma co rozwijać wątku, bo jest prze-obszerny ( lubię łączyć słowa ;) )
Podstawowa różnica jest taka, że człowiek religijny potrzebuje wierzyć w Boga, czyli istotę nadrzędną, podobną człowiekowi ( ooo, nienajlepszy to byłby Bóg ), a ateista tego nie potrzebuje, bo wierzy w racjonalne pochodzenie Wszechświata i życia.
Avatar użytkownika
100nka
użytkownik
 
Posty: 29
Na forum od: 6 maja 2015, 08:23
Lokalizacja: Bielsko BIała

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Grego » poniedziałek, 23 lis 2015, 21:58

100nka napisał(a):
Naukowe dowody na ateistyczne "wierzenia"? Haha... całe mnóstwo. Ale każdy wierzy w co zechce, natomiast dowody i doświadczenia - to dowody i doświadczenia, zbadane, potwierdzone. Z czym tu dyskutować?
Jakbym słyszał bojownika PI skandującego tekstu o Allahu. No dobra, przytocz choć jeden z tego "mnóstwa naukowych dowodów" na słuszność wierzeń ateistów.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez ZIZ » środa, 25 lis 2015, 13:00

Na niektóre kobitki (zapewne z tego forum też) prawo szariatu byłoby idealnym rozwiązaniem. Nikt was nie trzyma w tym "kościółkowym zaścianku" rządzonym aktualnie przez "pislamistów" :mrgreen: ; droga wolna, wybór wg mapy sporządzonej sumiennie przez lewactwo - szczęśliwy kalifat można łatwo wybrać wg ciemniejszych barw na mapie:
http://niezalezna.pl/73261-mapa-przemoc ... ropejskiej
i uwolnić się od kościółkowej zarazy :lol:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Grego » środa, 25 lis 2015, 19:25

No i nasza wschodząca gwiazda ateizmu zwiała. Zgodnie z ateistyczną liturgia wyraziła wiarę w liczne, naukowe dowody potwierdzające dogmat ateistyczny. Zapytana o te dowody zgodnie z logiką ( I moimi przewidywaniami)
Grego napisał(a):...niestety zapytani o te dowody zaczynają się plątać w zeznaniach.
zamilkła.
Tak czy siak 100nko masz u mnie szacun. Wiesz za co? Większość Twoich współwyznawców na to bluźniercze pytanie reaguje wyzwiskami. Twoja reakcje jest więc godna uznania. :wink:
Prawdopodobnie nie należysz do najbardziej opętanych derwiszów jak na standardy Twojej sekty. No, chyba że w ataku szału fastrygujesz właśnie pas szahida. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez 100nka » czwartek, 26 lis 2015, 20:49

Hahaaa! Koledzy widzę chcą mnie sprowokować do walki, ale akurat mam wysyp hormonów i dobry humor w tym tygodniu. Poza tym nie zwiałam, tylko mam inne zajęcia wieczorami.
ZIZ - żebys wiedział, że zaczynam o tym myśleć coraz częsciej. Państwo powinno byc laickie. I jak PISlamiści zaczną mi wchodzic do łóżka ( chociaz już to robią ) - to nie będę wszczynac rebelii, o nie, szkoda mojego czasu w tym życiu. Ewakuuję sie stąd i zrzeknę obywatelstwa obwieszczając powód wszystkim, którzy zechcą na to zwrócić uwagę.
Grego - zacznij czytać artykuły popularyzujące naukę. MNie przekonują - na tyle na ile jestem w stanie zrozumieć do pewnego stopnia schemat powstania wszechświata, prawdopodobieństwo istnienia życia w kosmosie, czy podstawy teorii ewolucji.
I jeszcze jeden cytat człowieka, którego niezwykle cenię, Davida Attenborough: "Kiedy kreacjoniści opowiadają o tym, jak Bóg stworzył każdy z gatunków w oddzielnych aktach , zawsze mają na myśli coś pięknego, jak koliber, orchidea czy słonecznik. Ja natomiast myślę o pasożycie, który drąży oko chłopca siedzącego na brzegu rzeki w Afryce i go oślepia. Czy chcecie mi powiedzieć, że ten Bóg o którym mówicie ,że jest troskliwy - stworzył robaka, który nie może żyć inaczej niż w oku niewinnego dziecka? Bo mnie to nie wygląda na dzieło Boga, który jest pełen miłosierdzia".
Ja mam więcej takich przykładów. I od kiedy pamietam - też tak rozumuję.
Avatar użytkownika
100nka
użytkownik
 
Posty: 29
Na forum od: 6 maja 2015, 08:23
Lokalizacja: Bielsko BIała

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Grego » czwartek, 26 lis 2015, 21:08

100nka napisał(a):Grego - zacznij czytać artykuły popularyzujące naukę. MNie przekonują - na tyle na ile jestem w stanie zrozumieć do pewnego stopnia schemat powstania wszechświata, prawdopodobieństwo istnienia życia w kosmosie, czy podstawy teorii ewolucji.
I jeszcze jeden cytat człowieka, którego niezwykle cenię, Davida Attenborough: "Kiedy kreacjoniści opowiadają o tym, jak Bóg stworzył każdy z gatunków w oddzielnych aktach , zawsze mają na myśli coś pięknego, jak koliber, orchidea czy słonecznik. Ja natomiast myślę o pasożycie, który drąży oko chłopca siedzącego na brzegu rzeki w Afryce i go oślepia. Czy chcecie mi powiedzieć, że ten Bóg o którym mówicie ,że jest troskliwy - stworzył robaka, który nie może żyć inaczej niż w oku niewinnego dziecka? Bo mnie to nie wygląda na dzieło Boga, który jest pełen miłosierdzia".
Ja mam więcej takich przykładów. I od kiedy pamietam - też tak rozumuję.
No dobra cieszę sie że rozumujesz, ale co to wszystko ma wspólnego z ateizmem?
Czy z faktu że pan Attenborough ma rozmaite przemyślenia wynika ze bogowie nie istnieją ? Raczej to dowód na to, ze Attenborough jest człowiekiem samodzielnie myślącym.
Czy z faktu że schemat powstania wszechświata nie odpowiada biblijnemu opisowi wynika że bogów nie ma? Co najwyżej może z tego wynikać, to że Biblia się w tej materii myli. Przypominasz mi taliba, dla którego niezbitym dowodem na istnienie Boga jest Koran. Twoje wnioski nie pozostają nawet w luźnym związku z przesłankami na których je opierasz. Bogowie w różnych religiach bardzo się różnią i bynajmniej nie każdy jest dobrodusznym stwórcą świata. Taka na przykład bogini Kali nijak się ma do Twojego robaka w oku.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez ZIZ » piątek, 27 lis 2015, 10:08

>@100nka/ Ależ nie ma tu żadnych prowokacji, To jedynie "wujek-dobra-rada" dla ateistów się wypowiada :lol: :
Ze względu na pragmatyzm i oportunizm powinniście wybierać jak zwykle "mniejsze zło".
Albo szyć burki,czadory, kindżaby, nikaby czy co tam Wam wyobraźnia podpowiada i spokojnie czekać na dzień kiedy muzein swoim wrzaskiem wezwie na modlitwę euro-osłów w Brukseli przed porannym posiedzeniem PE ...upss Kalifatu Brukselskiego :evil: :twisted:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Anke » piątek, 27 lis 2015, 10:37

ZIZ napisał(a):Ze względu na pragmatyzm i oportunizm powinniście wybierać jak zwykle "mniejsze zło".



A wy, podług twojego widzenia świata, powinniście umierać za wiarę. Nie tylko w Syrii.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości