Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bolek

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Bolek

Postprzez Pyramide » piątek, 19 lut 2016, 16:20

To że jakieś elementy współpracy były nie ulega wątpliwości. Zresztą sam zainteresowany "odnalezionego" okresu nie ukrywał.
Ciekawy punkt widzenia opisał autor w n/w artykule.
http://natemat.pl/171937,po-co-kiszczak ... -na-walese

Innym faktem wg. mnie jest przykrycie tego co się aktualnie dzieje w polityce i gospodarce tymi newsami.
Telewizje wiadomego nurtu nakręcają temat do bólu aż do ośmieszania się przy okazji.
Tam sie prawdy obiektywnej nikt nie dowie.Przypadkowo opublikowali film z Magdalenki /bez uzgodnien/ za co na bank poleca głowy.
Ciekawe kiedy i co ujawnia co było w pozostałych pudlach wyniesionych po przeszukaniu /moim zdaniem bardzo zasadnym,potrzebnych ale spóźnionym o lata/
Coś tam gdzieś już napisano na temat tatusia Rajmunda. Nie przekreślam go bo takie były czasy. Ale jak prawda to do bólu i o wszystkich.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bolek

Postprzez Pyramide » wtorek, 23 lut 2016, 17:42

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bolek

Postprzez Piotrek » środa, 24 lut 2016, 07:51

Odnaleziono parę teczek , które pasują akurat do wizji teraz rządzących. Tak, 27-letni szeregowy pracownik donosił na majstra, że przyszedł na kacu do pracy i jeszcze mu za to płacono, to się kupy nie trzyma. A gdzie są bez przesady tony materiałów operacyjnych dotyczących Wałęsy, tych które nie są tak wygodne dla tworzących nowy ład i nową historię? Dokumenty obrazujące fałszerstwa, manipulacje i kłamstwa bezpieki. Już zaczyna nam się wmawiać, że funcjonariusze aparatu SB w rzeczywistości bronili opozycjonistów i nie robili im krzywdy, patrz -prokurator komunistycznego wymiaru sprawiedliwości niejaki S.Piotrowicz. Hehe, za niedługo faktem będzie, że opozycjoniści sami się przesłuchiwali, pobili, torturowali i internowali, a walkę prowadzili Ci w głębokim cieniu, dziesiąta kolumna głaszcząc kota na kolanach. Orwell by się uśmiał. Ciekawe czy naród polski jest rzeczywiście tak głupi jak myślą niektórzy manipulanci? A jak już odezwą się niektóre autorytety moralne typu flaszka Głódź to można popłakać się ze śmiechu, czy ten człowiek nie ma wogóle żadnego poczucia samokrytyki, żeby robić z siebie błazna?
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bolek

Postprzez Pyramide » środa, 24 lut 2016, 13:13

Po co Prezydent AD tak kategorycznie zabiera głos.
Pewnie nie spodziewał się riposty,która teraz będzie długo żyła
"Jeszcze tego samego dnia Wałęsa odpisał prezydentowi. Jego odpowiedź była decydowana i zaczepna – "Panie Prezydencie Duda ja tu nie mam do czego się przyznać z tego co wiem to Pan ma do czego się przyznać" – napisał były lider Solidarności i zakończył wpis krótkim „pozdrawiam”.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bolek

Postprzez error_terror » środa, 24 lut 2016, 13:42

Piotrek napisał(a): walkę prowadzili Ci w głębokim cieniu, dziesiąta kolumna głaszcząc kota na kolanach.

Masz może na myśli Jarosława vel Prezesa ?
Pyramide:
"Jeszcze tego samego dnia Wałęsa odpisał prezydentowi. Jego odpowiedź była decydowana i zaczepna – "Panie Prezydencie Duda ja tu nie mam do czego się przyznać z tego co wiem to Pan ma do czego się przyznać"
Przecież w latach 80-tych AD miał jeszcze gile pod nosem.
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Bolek

Postprzez Swiatogor » środa, 24 lut 2016, 15:55

Ja tam nie jestem skory do szybkich ocen. Kiedyś miałem okazję czytać poufny pamiętnik PRL-owskiego milicjanta. K...a, w np. ’81 mieli cykora jak cholera; klamka pod poduszką, dzieci u rodziny itp… A przecież to oni byli „siłą”. Więc co tu mówić o normalnych ludziach, przeciwko którym dział cały państwowy aparat… Jak się kogoś przeciągnie pod kilem parę razy, to niejednemu kręgosłup pęknie.

Mam tylko żal o jedno i tego nie wybaczę: że to nie zostało ujawnione w latach 90. Wtedy, dla własnego interesu, nie wyjaśnili tych spraw. I dziś, MY, NARÓD, nie możemy nawet wiedzieć ile razy o naszych dzisiejszych i przyszłych losach, decydowały teczki i kwity z jakichś szaf. A raczej nie działały na naszą korzyść.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Bolek

Postprzez davnbb » środa, 24 lut 2016, 16:32

Zastanówcie się od czego chcą odciągnąć naszą uwagę robiąc teraz całą tą szopkę.
Tutaj macie trochę propozycji:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,titl ... omosc.html
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Bolek

Postprzez Piotrek » środa, 24 lut 2016, 17:59

davnbb napisał(a):http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jacek-Zakowski-co-kryje-sie-za-afera-z-papierami-Kiszczaka,wid,18179811,wiadomosc.html

Ciekawe i raczej czarne wizje. Putin coraz bardziej kojarzy się z Hitlerem i mimo broniących i podziwiających go głosów także na tym forum, nie mam wątpliwości, że w razie potrzeby nie zawaha się przed eksterminacją odpowiedniej ilości Polaczków czy swoich braci Ukraińców i innych nacji, a najlepiej całych narodów jak Stalin uczył. A co do Królewca, taki to Kaliningrad jak Katowice były Stalinogrodem, jakie Rosja ma prawo do tego terenu, tylko prawo okupanta i zaborcy.
Co do polskiej rzeczywistości, powoli przestaje być śmiesznie a staje się strasznie. Już niedługo przestaną być ważne obietnice, mało kto będzie miał odwagę powiedzieć, że były to tylko omamy dla ludu. Myślę, że pojawią się ważniejsze cele, ważne dla prawdziwego polskiego patrioty, kto ich nie poprze pożałuje.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bolek

Postprzez davnbb » środa, 24 lut 2016, 18:32

Piotrek napisał(a):Ciekawe i raczej czarne wizje

To tylko przykłady ;-) A tak naprawdę wiele rzeczy z naszego podwórka zeszło z pierwszych stron.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Bolek

Postprzez necia55 » środa, 24 lut 2016, 22:33

Zasłona dymna - to stary, sprawdzony sposób, żeby "przeprowadzić działania zamierzone" - ciekawa jestem , co nam z tej "szafy" wylezie naprawdę.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Bolek

Postprzez anim.0 » czwartek, 25 lut 2016, 11:19

Może być zasłona dymna przed czymś, może być czysta chęć ujawnienia prawdy i na koniec, może również się okazać, że ktoś bardzo nie lubi Wałęsy i chce np zająć jego miejsce. Nawet takie teorie czytałem. Wszystko w sumie jest możliwe pożyjemy zobaczymy. Zgadzam się w pełni, że to nie zostało ujawnione w latach 90 i szkoda. Najlepiej to jakby wszystkie teczki pokazali bez ukrywania albo niech wszystkie spalą i oddzielą grubą kreską. Pewnie ani jedna ani druga opcja nigdy nie będzie możliwa, wyciąganie brudów pod przykrywką prawdy zawsze było i będzie.

Osobiście im więcej myślę tym bardziej uważam, że naprawdę mam to w D. Ludzie nie są idealni, czasem robią dobrze, czasem źle tak samo było z Wałęsą. Czasu nie cofniemy, czy to się komuś podoba czy też nie. Obcokrajowca jak zapytasz z czym kojarzy Polskę jakimi postaciami, nie mówi Kwaśniewski, Komorowski, Duda tylko mówi Wałęsa i Jan Paweł II proste. Nie ma co moim zdaniem psuć teraz wizerunku jednej z dwóch osób które pozytywnie są kojarzone.

Podobał mi się komentarz na jakiejś stronie nie pamiętam teraz, "W tv Bolek, w radio Bolek, w aucie Bolek, w pracy Bolek, jeszcze trochę i znajdę go w lodówce!" Jakoś tak :D
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Bolek

Postprzez Grego » czwartek, 25 lut 2016, 11:37

Co to a jeden ten Wałęsa?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bolek

Postprzez davnbb » czwartek, 25 lut 2016, 17:12

anim.0 napisał(a): może również się okazać, że ktoś bardzo nie lubi Wałęsy i chce np zająć jego miejsce

Jak zamiast działać drapało się za uchem kota to teraz przy takiej okazji jest szansa się wybić
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Bolek

Postprzez Piotrek » niedziela, 28 lut 2016, 17:45

"~fakty :
Zapiski oficera prowadzącego TW Balbiny. "Grudzień, 1981. Przeprowadziłem rozmowę z Balbiną. Spotkanie miało miejsce w kawiarni. Jeszcze żaden TW nie wywarł na mnie tak złego wrażenia. Nie chodzi o wygląd zewnętrzny (Balbina to krótkonogi, szpetny gnom), lecz o jego zachowanie i charakter. Cały czas mlaskał i oblizywał wargi. Zapewniał, że brzydzi się Solidarnością i trafił do niej przez pomyłkę. Błagał, aby go nie aresztować. Zaczął płakać. Chwalił się komunistycznym rodowodem; ojcem aparatczykiem i wujkami komunistami. Nie zdążyłem zapytać, a już zeznawał przeciwko bratu i radził, aby posadzić L. za kratki! Niewiarygodne. Jaką szują musi być ktoś, kto zasłania się
bratem bliźniakiem? Pod koniec rozmowy poprosił, abym zapłacił za wypitą kawę, bo jego pieniądze trzyma mama. Wnioskuje się - zostawić Balbinę na wolności. Jego praca dla Solidarności przysłuży się bardzo komunistycznej władzy."
http://polska.newsweek.pl/lech-walesa-k ... 761,1.html
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bolek

Postprzez Swiatogor » niedziela, 28 lut 2016, 18:52

To jakiś żart Piotrze? :D Ja nie mam złudzeń jeśli chodzi o Kaczucha, ale to mnie zwyczajnie rozwaliło... :twisted:
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości