Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

słup na dzaiłce

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

słup na dzaiłce

Postprzez YoShi » sobota, 11 cze 2016, 20:51

Mam pytanie. Na swojej działce w samym rogu mam słup energetyczny. Nie przeszkadza mi w sumie. Kable elektryczne idą na rowno z linią płotu praktycznie.
Wczoraj do mnie dzwonił gostek z jakieś firmy, chyba prowajdera internetowego, czy mu pozwole zawiesić światłowód na słupie, a do tego bedzie on znacznie nizej podwieszony niz kable elektryczne. Jakoś mi sie to już przestało podobać, ale jakoś nie jestem złośliwy wiec pewnie bym sie jakos dogadał, ale na pytanie, co wtedy jesli bym sie nie zgodził, to gość mowi, ze nie ma takiej opcji i ze tak inaczej musze sie zgodzić. No to sie zezliłem, bo nie lubie , jak ktos mnie probuje przycisnac do muru.
Ma takie prawo? Energetyka też musi mu dać pozwolenie na pociagniecie tego , podobno światłowodu, po słupach?
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: słup na dzaiłce

Postprzez Pyramide » sobota, 11 cze 2016, 21:08

Dobrze zrobiłeś,nie możesz dawać zgody na nowy kabel bo słupy są własnoscią energetyki i oni muszą dać im ew zgodę.
Po tym możesz z gostkiem rozmawiać spisać umowę na zadośćuczynienie za przejście po twojej działce
Poczytaj w linku kilka pozycji,powinno to rozjaśnić ci sytuację
https://www.google.pl/search?q=s%C5%82u ... 8wek37-gBw
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron