Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Co się dzieje w tym kraju?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez Therran » piątek, 2 wrz 2016, 12:30

To nie Polacy robią wszystko ... to określone tzw. "grupy trzymające władzę", czy to świecką, czy to duchową ...
A dlaczego tak się dzieje - odpowiedź znajdziesz w książce Lecha M. Łobaczewskiego: Ponerologia polityczna: Nauka o naturze zła w adaptacji do celów politycznych.
Natomiast "szarzy" obywatele a nawet spora część tzw. inteligencji daje się zmanipulować, zniewolić lub przekupić.
I tak to się kręci. To ruch po spirali - póki co, w dół ...
Zatem, jeśli ci, co są świadomi tego co się dzieje nie podejmą próby mozolnej pracy od podstaw, otwierania oczu ludzi w swoim najbliższym otoczeniu - to marnie to widzę ...
No cóż - ponoć nadzieja zawsze umiera ostatnia :).
Avatar użytkownika
Therran
nowicjusz
 
Posty: 8
Na forum od: 9 maja 2012, 13:11
Lokalizacja: B_B

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez Pyramide » piątek, 2 wrz 2016, 12:42

Grego określ się raz co sądzisz o katastrofie Tu i podawanych "rewelacjach" podobnie konkretnie o aktualnym stanie gospodarki,zadłużeniu.Co ci się podoba a co nie w dobrej zmianie
Jak narazie to lawirujesz,unikasz drażliwych tematów,sprytnie milczysz albo co już ci wykazałam że lubisz zap....
Nie piszesz o Smolensku bo nie masz wlasnego zdania jak chłop z ....
Nie wszystko jest złe w "dobrej zmianie" ale zdecydowanie więcej złego zwl dzielenie społeczeństwa przez min takich jak ty i twoje "wy"
Przefarbowancy to największa zaraza w narodach po zmianach
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez error_terror » piątek, 2 wrz 2016, 12:53

Nie zaprzeczam sam sobie. Piszę, że źle się dzieje w Polsce bo nastąpił podział społeczeństwa i wzajemna nienawiść.
Napisałem,że przeciętny Kowalski chce mieć święty spokój, ale ktoś ze wszystkich sił chce doprowadzić do konfrontacji.
Zapytam jeszcze raz, co się dzieje w tym kraju i kto jest za to odpowiedzialny? Grego przedstawia swoje argumenty, z którymi po części się zgadzam. Ja przedstawiam swoje, ale twierdzę, że winę nie ponosi jedynie poprzednia ekipa, bo ten konflikt ma dłuższe korzenie.
Podsumowując Polacy znowu muszą zostać ułożeni pod obcym butem aby się porozumieć i zasypać rowy podziałów.
Otto von Bismarck : "Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą." :cry:
I...
tak dla złagodzenia rozmowy
Obrazek
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez Grego » piątek, 2 wrz 2016, 16:22

error_terror napisał(a): Ja przedstawiam swoje, ale twierdzę, że winę nie ponosi jedynie poprzednia ekipa, bo ten konflikt ma dłuższe korzenie.
Bardzo długie. Gdzieś tak od czasów Jerzego Ossolińskiego. I raczej w naszych czasach nie wygaśnie. Pytanie tylko jakie przybierze formy.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez Piotrek » piątek, 2 wrz 2016, 19:56

Rozumiem, że dla aktualnie rządzącej partyjki najlepszym układem byłby brak opozycji, może nie do końca w stylu Korei Płn., ale za to zakaz wszelkiej krytyki nawet najgłupszych, korupcyjnych, nieudolnych działań bieżącej władzy, gdyż prowadzi to do "eskalacji nienawiści i wojny domowej". A przecież wybór przez suwerena zwalnia władzę z wszelkiej kontroli i pozwala na czynienie wszystkiego co zostanie uznane przez nią za użyteczne w celu utrzymania tej władzy, gdyż ona jest dobra dla poddanych bo ją wybrali. Podążając tym tropem, wnioskiem jest, iż takowa władza nie może podlegać żadnej zewnętrznej kontroli, a instytucje kontrolujące jej wypełnianie bezwzględnie muszą być pod kontrolą tej władzy. No nie, znowu zaczyna mi się majaczyć w tle zjawa Prezesa. Czy moje widzenie rzeczywistości jest inwektywą, czy po prostu taka jest nasza rzeczywistość? A zresztą , dla mnie każda partia to pasożytniczy wrzód na ciele narodu, pasożyt dbający o to żeby z władzy wyciągnąć jak najwięcej dla siebie korzyści, a w tym celu posługuje się głupim niewolniczym narodem, który za ochłapy z trwonionego naszego majątku tego pasożyta utrzymuje.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez Grego » piątek, 2 wrz 2016, 20:12

Piotrek napisał(a): Podążając tym tropem, wnioskiem jest, iż takowa władza nie może podlegać żadnej zewnętrznej kontroli, a instytucje kontrolujące jej wypełnianie bezwzględnie muszą być pod kontrolą tej władzy. No nie, znowu zaczyna mi się majaczyć w tle zjawa Prezesa. Czy moje widzenie rzeczywistości jest inwektywą, czy po prostu taka jest nasza rzeczywistość?
Nie, po prostu masz to samo co wszystkie lemingi. Za daleko idziesz tym tropem i wszędzie widzisz Prezesa.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez Piotrek » piątek, 2 wrz 2016, 20:58

Twoja obsesja Grego na punkcie prześladujących Cię wyimaginowanych lemingów nie robi na mnie wrażenia, natomiast prezes jest postacią całkowicie rzeczywistą. Chociaż w zasadzie możemy go pominąć, raczej ważna jest tworzona przez niego rzeczywistość, opisana przeze mnie, a zignorowana przez Ciebie. Rzeczywistość, którą już widziałem, były to czasy kiedy w szkolnej klasie wisiały portrety przywódców, jak nie pamiętasz to przypomnę, że byli to tacy prezesi tamtych czasów.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez Grego » piątek, 2 wrz 2016, 22:41

No właśnie. Te portrety to tez tylko Twoja wyobraźnia. W klasach szkolnych nie ma portretów Jarkacza. Poważna sprawa. :|
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez Pyramide » sobota, 3 wrz 2016, 13:40

Co się dzieje ....
Kiermasz 8 letniej dziwczynki ze szczytnym celem dla chorej mamy był zagrożony przez liczne donosy anonimowych ........
Szujostwo
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez Grego » wtorek, 6 wrz 2016, 07:12

To szujostwo jest wynikiem obowiązującego prawa. https://www.youtube.com/watch?v=-JQWdU9BcQY
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez Pyramide » wtorek, 6 wrz 2016, 08:50

Donosy maja coś wspólnego z obowiązującym prawem ?

Czy to ważne jakie,ważne że na D /Doda ,Deresz/
ale najważniejsze jest dzielenie,podjudzanie
http://natemat.pl/189179,jego-zona-zgin ... u-smolensk
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez mediatorBB » wtorek, 6 wrz 2016, 19:32

Widzę że nawet tutaj najwięcej do powiedzenia PO-matołki które przespały ostatnie 8 lat kiedy to ryży i jego platformowa klika rujnowały Polske. Gdzieście wtedy byli? Teraz wreszcie zaczyna się coś zmieniać, Polska nareszcie wstaje z kolan i przestać lizać Merkel po... nie ważne po czym. Jesteśmy silniejsi i będziemy silniejsi a takie posty jak ten autora powinny być kasowane bo wprowadzają tylko niepotrzebne podziały.
mediatorBB
użytkownik
 
Posty: 61
Na forum od: 22 mar 2008, 09:40

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez Grego » środa, 7 wrz 2016, 07:39

Oczywiście że fundamentem donosu jest zakaz czyli obowiązujące prawo. Nikt nie pisze donosu na sąsiada że całymi dniami ogląda telewizor. A czemu? Bo wolno! Zakaż oglądania tv, zaczną się donosy na telemaniaków. Im więcej zakazów tym więcej donosów i na odwrót. Takie czasy, że trzeba tłumaczyć rzeczy oczywiste. Co gorsza tłumaczenie z reguły nie skutkuje.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez Pyramide » środa, 7 wrz 2016, 07:53

Tylko szuje donoszą.Staraj się żeby donos /zwł teraz/ był obowiązkowy i stanowił prawo.
Przy okazji popytaj w policji czy w prok i sądach jak podchodzą do donosów
Tego nie trzeba tłumaczyć "znawcy forumowemu"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Postprzez Grego » środa, 7 wrz 2016, 08:02

Pyramide napisał(a):Tylko szuje donoszą.

Napisała osoba która przed zmiana władzy dwukrotnie próbowała straszyć ze moje posty dla stosownych służb zabezpieczyła. :lol:
Faktycznie coś się dzieje niedobrego w tym kraju. Konfidenci zaczynają pomstować na donosicielstwo. Zupełnie jak Boni. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

cron