Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Własna firma - jak się reklamować?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Własna firma - jak się reklamować?

Postprzez sylwia4012 » poniedziałek, 3 paź 2016, 21:47

Prowadzicie własny biznes? Może znacie jakieś skuteczne sposoby na promocję biznesu w sieci?
sylwia4012
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 17 kwi 2016, 18:38

Re: Własna firma - jak się reklamować?

Postprzez Izabelkaa » poniedziałek, 17 paź 2016, 13:08

W tej chwili chyba najskuteczniejszym sposobem na promowaniu firmy w internecie są portale społecznościowe - przede wszystkim Facebooku. Umiejętne i regularne prowadzenie profilu bardzo pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku i w pozyskiwaniu lojalnych odbiorców. Oczywiście, jeśli nie ma się do tego głowy lub nie ma się na to czasu to lepiej zdać się na profesjonalną firmę, ponieważ konto prowadzone z doskoku nie przyniesie wymiernych efektów :wink: Poza tym jestem zdania, że oprócz promowania się w sieci warto zwrócić uwagę na bardziej tradycyjne formy promocji, na przykład oznakowania zewnętrzne, dzięki którym nikt nie przejdzie obojętnie obok naszej firmy. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ostatnio edytowano wtorek, 18 paź 2016, 10:06 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: reg pkt5
Avatar użytkownika
Izabelkaa
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 17 paź 2016, 13:00

Re: Własna firma - jak się reklamować?

Postprzez staszeks » poniedziałek, 17 paź 2016, 15:40

powiedzcie, dlaczego odnoszę wrażenie, że
Izabelkaa i sylwia4012
to albo ta sama osoba albo dwie osoby siedzące przy sąsiednich biurkach?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Własna firma - jak się reklamować?

Postprzez davnbb » poniedziałek, 17 paź 2016, 16:41

To już wiecie w jakiej firmie nie warto się reklamować bo sama nie potrafi się skutecznie zareklamować ;-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Własna firma - jak się reklamować?

Postprzez szyszka » środa, 19 paź 2016, 14:00

Obecnie to chyba reklama w sieci jest najbardziej skuteczna - pozycjonowanie, social marketing, marketing treści, mobilne formy promocji. Strategia marketingowa musi zawierać różne formy. Niestety wielu początkujących przedsiębiorców nie bierze w budżecie pod uwagę wydatków na reklamę, a to jest przecież najważniejsza kwestia. Konkurencja dzisiaj jest duża praktycznie w każdej branży.
szyszka
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 19 paź 2016, 13:54

Re: Własna firma - jak się reklamować?

Postprzez vilgefortz » środa, 19 paź 2016, 21:56

wow zaskoczyłyście mnie....wiecie co to analiza SWOT? Przedsiębiorcy nie zwracają uwagi na nakłady w reklamę? W której klasie gimnazjum jesteście?
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Własna firma - jak się reklamować?

Postprzez davnbb » czwartek, 20 paź 2016, 16:42

No w tym temacie mamy przykład jak Izabelkaa poskąpiła środków na reklamę ;-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Własna firma - jak się reklamować?

Postprzez szyszka » czwartek, 27 paź 2016, 13:21

Chodziło mi o to, że na początku działalności przedsiębiorca ma duże wydatki związane z wynajęciem biura, opłaceniem pracowników, zakupem towaru, a reklama jest w tym wszystkim uwzględniona na samym końcu. Zaobserwowałam to podczas pracy w sklepie internetowym, gdzie dział marketingu składał się z jednej osoby... Ograniczano się tylko do ulotek, social marketingu, dodawania sklepu do porównywarek cenowych, ale poza tym szef nie chciał zgodzić się na inne działania, właśnie ze względu na pieniądze.

Nie miałam okazji być w gimnazjum, nie moje lata :lol:
szyszka
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 19 paź 2016, 13:54


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron