Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Krajowy Rejestr Długów.

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Krajowy Rejestr Długów.

Postprzez staszeks » wtorek, 15 lis 2016, 14:01

Od pewnego czasu dostajemy telefony.
Zaczęło się od nie mogę się dodzwonić do..(nr. mieszkania sąsiada) czy moglibyscie państwo poprosić ich o oddzwonienie do mnie....
Sąsiad jak się okazało "symuluje" puste mieszkanie i nikomu nie otwiera i nie odbiera telefonów.
Telefony sie powtarzają i to z różnych numerów.
Przy kolejnym połączeniu pada nawet: "...ale ja nie chcę abyście szli do tego pod....."
w ten sposób już dowiedziałem się o kolejnym zadłużonym sąsiedzie.
Po ostatnim telefonie oddzwoniłem - zgłasza się instytucja jak w tytule wątku.(automatyczna sekretarka - na połączenie z konsultantem nie czekałem)
Na dodatkiem maja wyjątkowe szczęście dzwonić wtedyjak to najbardziej przeszkadza.
W związku z tym mam pytanie, a nawet kilka
-czy coś takiego nie jest naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych(choć mnie to zupełnie nie interesuje juz znam nazwiska dwóch zadłużonych sąsiadów)
-czy coś takiego nie jest nękaniem (wyjątkowo przeszkadza to w pracy i denerwuje)
-czy jest to działanie polecone przez kierownictwo tej formy, czy radosna twórczość samych pracowników?
P.S.1. telefony powtarzały się mimo prośby o wykreślenie naszego telefonu z ich bazy.
P.S.2.My sami nie mamy nie spłacanych i przeterminowanych kradytów ani innych długów
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Krajowy Rejestr Długów.

Postprzez davnbb » wtorek, 15 lis 2016, 16:46

Jest to naruszenie ustawy o ochronie danych (ponieważ informują Cię o długach sąsiada-musiałby to chyba zgłosić zainteresowany sąsiad) i można to podciągnąć pod stalking i nękanie (tutaj również Ty możesz zgłosić). Jeśli masz możliwość nagrać parę takich rozmów to nagrania mogą się przydać przy zgłoszeniu. Ja miewam takie telefony w sprawie pracowników firmy, w której pracuję(numer telefonu firmy jest dostępny w internecie więc na niego dzwonią jak szukają kontaktu ze swoimi dłużnikami). Takimi telefonami próbują wywierać presję na dłużników (co zresztą jest niezgodne z prawem) sugerując, że wszyscy się dowiedzą o ich zobowiązaniach. Dochodziło nawet do sytuacji, że firmowy faks wyrzucał czarną kartkę z nazwiskiem osoby i napisem "Dłużnik". Jak mam czas to sobie pożartuje z dzwoniących na różne sposoby (jak oni przeszkadzają mi w mojej pracy to dlaczego ja nie mam pomarnować im czasu ;-) )
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Krajowy Rejestr Długów.

Postprzez staszeks » wtorek, 15 lis 2016, 16:59

Dzięki,
Tak własnie myślałem.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości