Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dji Phantom 3 czy ktoś używa?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Dji Phantom 3 czy ktoś używa?

Postprzez farmer » niedziela, 20 sie 2017, 19:21

Chciałbym zapytać czy ktoś używa owego. Mam za sobą różnej maści latadła od Bee by Quere po jakieś większe dziadostwa łącznie z heli za 200 - 400zł. Wspólnym mianownikiem był lot trwający może, góra, raczej, w porywach minutę nie całą i ładowanie od 1h30 do 2h. Cały lot to spokojne wzniesienie się na 3m, zawis na kilka sekund i w zasadzie spad z powodu wyczerpania baterii. Ostatnimi czasy zacząłem się zastanawiać nad tym latadłem. Opinie ociekają lukrem jak pączek. Domyślam się, że z opisywanych 20 kilku minut lotu tak z 10min. spokojnie można nim zrobić. Może też profilaktycznie napiszę iż jestem pilotem, tyle, że dużo większych latadeł, a chcę go użyć do latania rekreacyjnego i nie zależy mi na trzykilometrowym zasięgu.
farmer
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 6 paź 2006, 00:16

Re: Dji Phantom 3 czy ktoś używa?

Postprzez davnbb » niedziela, 20 sie 2017, 23:28

Sam nie używam dronów ale kolega ma któregoś z tych Phantomów i mam z niego nagrany filmik który trwa 14 minut (z dość wysokim lotem).
Obrazek

Dodatkowo nakręcił wtedy kilka krótszych klipów (po 2-3 minuty) i dron dawał radę. Ale ten jego Phantom kosztował coś ok 2000 zł a nie 300-400zł.
Bawiłem się kiedyś takim helikopterem za ok 200-300 zł i on latał ok.10-15 minut - później ładowanie albo zmiana baterii. Tak więc te, które używasz to chyba jakieś felerne zasilanie mają.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Dji Phantom 3 czy ktoś używa?

Postprzez farmer » poniedziałek, 21 sie 2017, 11:32

Całkiem możliwe z bateriami, jeden heli po naładowaniu odpalił silnik wzniósł się na metr i już migał, że rozładowany. Odkąd pamiętam, to cena latadeł jakie kupowałem jest gdzieś tam w okolicach tego phantoma. Zrezygnowałem z większych modeli ze względu na miejsce. Kiedyś, gdy nie było dni lotnych, była jeszcze szansa podejść na lotnisko i tam poburczeć teraz wszystko jest ogrodzone. W ogóle czuję się jak debil, bo przeglądając sieć, dochodzę do wniosku, iż phantomy kupuje się w celu zarobkowym, chyba mało kto tym w kraju lata dla przyjemności, przynajmniej nikogo takiego nie znalazłem, a przecież modelarze wydają podobną kasę na swój sprzęt.
farmer
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 6 paź 2006, 00:16


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron