Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Jaki internet wybrac,prosze o pomoc.

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Jaki internet wybrac,prosze o pomoc.

Postprzez aeroforce » sobota, 24 mar 2018, 21:11

Ja bym rozmyślał nad najnowszą technologią światłowodów. Prędkość takiego internetu jest na prawdę rewelacyjna.
ilekroć w twoim życiu wydarzy się coś naprawdę istotnego — gdziekolwiek byś była — poszukaj najbliższego patyka i napisz na nim tę okoliczność i datę.
aeroforce
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 18 mar 2018, 21:37

Re: Jaki internet wybrac,prosze o pomoc.

Postprzez davnbb » niedziela, 25 mar 2018, 11:43

aeroforce napisał(a):Ja bym rozmyślał nad najnowszą technologią światłowodów. Prędkość takiego internetu jest na prawdę rewelacyjna.

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie co jest naszym priorytetem: prędkość czy cena. Ludzie gonią za cyferkami więc operatorzy dają im 100, 300 czy też więcej Mb a w rzeczywistości do ich potrzeb wystarczy 20 czy 50 Mb. Różnica jest taka, że za szybszy internet zapłacą np. 100zł na miesiąc a ten wolniejszy kosztowałby 30-50zł.

Druga sprawa, że kupują usługę światłowodową i dostają od operatora sprzęt nie zawsze nadążający za prędkością światłowodu. Podłączają wszystkie sprzęty przez WI-FI, odpalają speedtest i okazuje się, że z obiecanych 100Mb laptop nie wyciąga więcej niż 30-40Mb. Pozostaje we własnym zakresie zainwestować w lepszy router (i nie raz w karty sieciowe WIFI do sprzętu) lub uwiązać się z latopem na kablu.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Jaki internet wybrac,prosze o pomoc.

Postprzez Rob&Lid » poniedziałek, 26 mar 2018, 16:56

davnbb napisał(a):
aeroforce napisał(a):Ja bym rozmyślał nad najnowszą technologią światłowodów. Prędkość takiego internetu jest na prawdę rewelacyjna.

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie co jest naszym priorytetem: prędkość czy cena. Ludzie gonią za cyferkami więc operatorzy dają im 100, 300 czy też więcej Mb a w rzeczywistości do ich potrzeb wystarczy 20 czy 50 Mb. Różnica jest taka, że za szybszy internet zapłacą np. 100zł na miesiąc a ten wolniejszy kosztowałby 30-50zł.

Druga sprawa, że kupują usługę światłowodową i dostają od operatora sprzęt nie zawsze nadążający za prędkością światłowodu. Podłączają wszystkie sprzęty przez WI-FI, odpalają speedtest i okazuje się, że z obiecanych 100Mb laptop nie wyciąga więcej niż 30-40Mb. Pozostaje we własnym zakresie zainwestować w lepszy router (i nie raz w karty sieciowe WIFI do sprzętu) lub uwiązać się z latopem na kablu.


Racja, takie prędkości są często po prostu niewykorzystywane przez ich użytkowników. Zależy do czego potrzebny nam taki internet.
Rob&Lid
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 14 mar 2018, 20:41

Re: Jaki internet wybrac,prosze o pomoc.

Postprzez theMs41 » wtorek, 27 mar 2018, 14:11

Według mnie wymiana sprzętu to nie problem. A internet lepiej żeby był za szybki, niż za wolny. Kto wie, w przyszłości może się przydać.
theMs41
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 19 mar 2018, 22:22

Re: Jaki internet wybrac,prosze o pomoc.

Postprzez davnbb » wtorek, 27 mar 2018, 14:44

theMs41 napisał(a):Według mnie wymiana sprzętu to nie problem. A internet lepiej żeby był za szybki, niż za wolny. Kto wie, w przyszłości może się przydać.


W przyszłości można sobie na szybszy wymienić jak będzie taka potrzeba (większość operatorów nie robi problemów ze zmianą na wyższą taryfę. Przede wszystkim, jak wcześniej napisałem, trzeba sobie określić co jest naszym priorytetem - cena czy prędkość. Przeciętnemu użytkownikowi prędkość na poziomie 20-50 Mb w zupełności wystarcza. Widziałem już przypadki gdy wciskano internet 300Mb emerytom, którzy co najwyżej korzystają ze Skypa.
Zresztą wciskanie niepotrzebnych usług to norma w tych czasach. Mojemu tacie np. włączyli w Netii usługę "Bezpieczny internet" (inni operatorzy też oferują te usługi: w Multimedii usługa nazywa się Emil), która jest niczym innym jak licencją za antywirusa w cenie 10 zł/miesiąc. Odbyło się na to na zasadzie pytania:" czy chce Pan bezpieczny internet?" A kto by nie chciał, więc tata wyraził zgodę nie wiedząc nawet, że aby z tej usługi skorzystać należałoby zainstalować program antywirusowy dostarczony przez operatora (komputer miał już oprogramowanie antywirusowe, które sam w nim zainstalowałem). Często taka usługa domyślnie jest włączona i przez jakiś okres jest darmowa a po upływie tego okresu sami musimy z niej zrezygnować w BOK operatora. Po przejrzeniu faktury i rezygnacji z niepotrzebnych usług rodzice płacą mniej o 15 zł miesięcznie.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Jaki internet wybrac,prosze o pomoc.

Postprzez anula1205 » piątek, 30 mar 2018, 12:11

Ja mam Internet z kablówki, 30Mb za 35 zł. Wydaje mi się, że to w miarę dobra oferta:)
anula1205
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 30 mar 2018, 12:06
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jaki internet wybrac,prosze o pomoc.

Postprzez mariobros08 » czwartek, 15 lis 2018, 07:36

A ja chcialem sie dowiedzieć Jaka firma oferuje internet w Hałcnowie przy kościele? Wiem że jest Orange na miedziaku (po starej lini TP). Światlowodu raczej chyba nie ma jak narazie.
mariobros08
użytkownik
 
Posty: 321
Na forum od: 17 paź 2009, 13:10

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości