Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Termomodernizacja budynku

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Termomodernizacja budynku

Postprzez Longpost » niedziela, 25 mar 2018, 13:16

Witam. Czytałam ostatnio o termomodernizacji budynku. Czy ktoś może wie na czym to na polegać? czy to jest coś podobnego do zwykłego ocieplenia budynku ? mam strasznie zimno w domu. W lecie nie narzekam ale w zimie korzystam z dodatkowych grzejników a teraz spodziewam sie dziecka więc chciałabym coś zmienić. Macie może już tą funkcje u siebie w domu ?

EDIT: idało sie znaleźć odpowiednie biuro - http://pswarchitektura.pl/ Biuro architektoniczne PSW Architektura specjalizuje się w opracowaniu dokumentacji:
– budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych
– budynków użyteczności publicznej
– budynków magazynowych i produkcyjnych
– przystosowaniu budynków dla osób niepełnosprawnych
– przebudowie i zmianie sposoby użytkowania obiektów
– termomodernizacji budynków

Polecam
Ostatnio edytowano poniedziałek, 31 sie 2020, 00:11 przez Longpost, łącznie edytowano 1 raz
Longpost
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 25 mar 2018, 13:14

Re: Termomodernizacja budynku

Postprzez GP » poniedziałek, 26 mar 2018, 11:48

Longpost napisał(a):Witam. Czytałam ostatnio o termomodernizacji budynku. Czy ktoś może wie na czym to na polegać? czy to jest coś podobnego do zwykłego ocieplenia budynku ? mam strasznie zimno w domu. W lecie nie narzekam ale w zimie korzystam z dodatkowych grzejników a teraz spodziewam sie dziecka więc chciałabym coś zmienić. Macie może już tą funkcje u siebie w domu ?

Termomodernizacja, to pojęcie ogólne - w największym uproszczeniu chodzi o takie zmodernizowanie budynku, by poprawić jego właściwości termiczne. Można więc to rozumieć na różne sposoby, np. właśnie ocieplenie budynku styropianem / wełną / pianką, wymiana okien z nieszczelnych na nowoczesne, wymiana systemu ogrzewania na bardziej wydajny i energooszczędny itd. itp.

Więc jeśli jest zimno w domu, to trzeba najpierw zbadać, gdzie to ciepło ucieka lub dlaczego ogrzewanie jest mało wydajne.
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości