Forum Bielsko.Biala.pl
http://www.bielsko.biala.pl/forum/

Termomodernizacja budynku
http://www.bielsko.biala.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=90141
Strona 1 z 1
Autor:  Longpost [ niedziela, 25 mar 2018, 13:16 ]
Tytuł:  Termomodernizacja budynku

Witam. Czytałam ostatnio o termomodernizacji budynku. Czy ktoś może wie na czym to na polegać? czy to jest coś podobnego do zwykłego ocieplenia budynku ? mam strasznie zimno w domu. W lecie nie narzekam ale w zimie korzystam z dodatkowych grzejników a teraz spodziewam sie dziecka więc chciałabym coś zmienić. Macie może już tą funkcje u siebie w domu ?
Autor:  GP [ poniedziałek, 26 mar 2018, 11:48 ]
Tytuł:  Re: Termomodernizacja budynku

Longpost napisał(a):Witam. Czytałam ostatnio o termomodernizacji budynku. Czy ktoś może wie na czym to na polegać? czy to jest coś podobnego do zwykłego ocieplenia budynku ? mam strasznie zimno w domu. W lecie nie narzekam ale w zimie korzystam z dodatkowych grzejników a teraz spodziewam sie dziecka więc chciałabym coś zmienić. Macie może już tą funkcje u siebie w domu ?

Termomodernizacja, to pojęcie ogólne - w największym uproszczeniu chodzi o takie zmodernizowanie budynku, by poprawić jego właściwości termiczne. Można więc to rozumieć na różne sposoby, np. właśnie ocieplenie budynku styropianem / wełną / pianką, wymiana okien z nieszczelnych na nowoczesne, wymiana systemu ogrzewania na bardziej wydajny i energooszczędny itd. itp.

Więc jeśli jest zimno w domu, to trzeba najpierw zbadać, gdzie to ciepło ucieka lub dlaczego ogrzewanie jest mało wydajne.
Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1