Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

schalom!

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

schalom!

Postprzez error_terror » wtorek, 9 kwi 2019, 10:22

"Według pracownika muzeum Polin, to Żydzi założyli Polskę.
Coraz częściej słyszymy ostatnio, że Polska to państwo założone przez Żydów. O rzekomym 1000 lat ich obecności w Polsce mówił nawet aktualny prezydent naszego kraju, Andrzej Duda. Wpisuje się to w dziwaczne teorie opowiadane ostatnio przez pracownika warszawskiego muzeum Polin, który powiedział dzieciom w katolickim programie Ziarno, że właściwie to Żydzi założyli Polskę.
Według pracownika muzeum Polin, gdy pierwsi Żydzi przybyli na tereny dzisiejszej Polski, wszystko porastał las. Potem rzekomi przybysze modlili się i ich Bóg odpowiedział im po hebrajsku "Po lin", co oznacza "Tutaj odpoczniesz". Według legendy przytoczonej przez pana Kowalika tak to właśnie jest, że od 1000 lat Polska jest domem dla Żydów.
Według tej wersji historii, to my jesteśmy gośćmi u Żydów, a nie odwrotnie. Polska jest po prostu Polin, a Lech, Czech i Rus z naszej legendy, musieli być zatem Żydami!" :shock: :shock:
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: schalom!

Postprzez necia55 » piątek, 12 kwi 2019, 11:51

Nie mam nic do Żydów - jako narodu. Ale .... jeśli idzie o żydowską "wierchuszkę", to chętnie przepuściłabym towarzystwo przez "wąskie drzwi" , zwane też "ścieżką zdrowia" :D .Żydki to cwany ludek i jak może coś "zachapać", to z pewnością się o to pokusi. A Polska to "smaczny kąsek", zwłaszcza dla narodu, któremu się zaczyna kurczyć terytorium :mrgreen: . To i konfabulować zaczyna. Ja się tylko dziwię, że tym cwanym bestiom nie przyjdzie do pejsatego łba, że Polaczki mogą ich pogonić . Gdzieś czytałam, że ichni Kac ( nomen omen - chyba na kacu :D )powiedział : "Polacy wyssali nienawiść do Żydów z mlekiem matki " . No cóż , gdyby tak było, dzisiaj nie mielibyśmy kłopotu z nimi . Bo w Polsce chyba nie byłoby ani jednego Żyda :D . A..... szkoda :lol:
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: schalom!

Postprzez banan.eu » poniedziałek, 15 kwi 2019, 16:10

necia55 napisał(a):Nie mam nic do Żydów - jako narodu. Ale .... jeśli idzie o żydowską "wierchuszkę", to chętnie przepuściłabym towarzystwo przez "wąskie drzwi" , zwane też "ścieżką zdrowia" :D .Żydki to cwany ludek i jak może coś "zachapać", to z pewnością się o to pokusi. A Polska to "smaczny kąsek", zwłaszcza dla narodu, któremu się zaczyna kurczyć terytorium :mrgreen: . To i konfabulować zaczyna. Ja się tylko dziwię, że tym cwanym bestiom nie przyjdzie do pejsatego łba, że Polaczki mogą ich pogonić . Gdzieś czytałam, że ichni Kac ( nomen omen - chyba na kacu :D )powiedział : "Polacy wyssali nienawiść do Żydów z mlekiem matki " . No cóż , gdyby tak było, dzisiaj nie mielibyśmy kłopotu z nimi . Bo w Polsce chyba nie byłoby ani jednego Żyda :D . A..... szkoda :lol:


polać jej :mrgreen:
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości