Forum Bielsko.Biala.pl
http://www.bielsko.biala.pl/forum/

schalom!
http://www.bielsko.biala.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=90415
Strona 1 z 1
Autor:  error_terror [ wtorek, 9 kwi 2019, 10:22 ]
Tytuł:  schalom!

"Według pracownika muzeum Polin, to Żydzi założyli Polskę.
Coraz częściej słyszymy ostatnio, że Polska to państwo założone przez Żydów. O rzekomym 1000 lat ich obecności w Polsce mówił nawet aktualny prezydent naszego kraju, Andrzej Duda. Wpisuje się to w dziwaczne teorie opowiadane ostatnio przez pracownika warszawskiego muzeum Polin, który powiedział dzieciom w katolickim programie Ziarno, że właściwie to Żydzi założyli Polskę.
Według pracownika muzeum Polin, gdy pierwsi Żydzi przybyli na tereny dzisiejszej Polski, wszystko porastał las. Potem rzekomi przybysze modlili się i ich Bóg odpowiedział im po hebrajsku "Po lin", co oznacza "Tutaj odpoczniesz". Według legendy przytoczonej przez pana Kowalika tak to właśnie jest, że od 1000 lat Polska jest domem dla Żydów.
Według tej wersji historii, to my jesteśmy gośćmi u Żydów, a nie odwrotnie. Polska jest po prostu Polin, a Lech, Czech i Rus z naszej legendy, musieli być zatem Żydami!" :shock: :shock:
Autor:  necia55 [ piątek, 12 kwi 2019, 11:51 ]
Tytuł:  Re: schalom!

Nie mam nic do Żydów - jako narodu. Ale .... jeśli idzie o żydowską "wierchuszkę", to chętnie przepuściłabym towarzystwo przez "wąskie drzwi" , zwane też "ścieżką zdrowia" :D .Żydki to cwany ludek i jak może coś "zachapać", to z pewnością się o to pokusi. A Polska to "smaczny kąsek", zwłaszcza dla narodu, któremu się zaczyna kurczyć terytorium :mrgreen: . To i konfabulować zaczyna. Ja się tylko dziwię, że tym cwanym bestiom nie przyjdzie do pejsatego łba, że Polaczki mogą ich pogonić . Gdzieś czytałam, że ichni Kac ( nomen omen - chyba na kacu :D )powiedział : "Polacy wyssali nienawiść do Żydów z mlekiem matki " . No cóż , gdyby tak było, dzisiaj nie mielibyśmy kłopotu z nimi . Bo w Polsce chyba nie byłoby ani jednego Żyda :D . A..... szkoda :lol:
Autor:  banan.eu [ poniedziałek, 15 kwi 2019, 16:10 ]
Tytuł:  Re: schalom!

necia55 napisał(a):Nie mam nic do Żydów - jako narodu. Ale .... jeśli idzie o żydowską "wierchuszkę", to chętnie przepuściłabym towarzystwo przez "wąskie drzwi" , zwane też "ścieżką zdrowia" :D .Żydki to cwany ludek i jak może coś "zachapać", to z pewnością się o to pokusi. A Polska to "smaczny kąsek", zwłaszcza dla narodu, któremu się zaczyna kurczyć terytorium :mrgreen: . To i konfabulować zaczyna. Ja się tylko dziwię, że tym cwanym bestiom nie przyjdzie do pejsatego łba, że Polaczki mogą ich pogonić . Gdzieś czytałam, że ichni Kac ( nomen omen - chyba na kacu :D )powiedział : "Polacy wyssali nienawiść do Żydów z mlekiem matki " . No cóż , gdyby tak było, dzisiaj nie mielibyśmy kłopotu z nimi . Bo w Polsce chyba nie byłoby ani jednego Żyda :D . A..... szkoda :lol:


polać jej :mrgreen:
Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1