Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Czy w Polsce ktokolwiek jeszcze umie liczyć? Pytam bo

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Konrad » sobota, 21 sty 2006, 13:15

Przecież deficyt miał wynosić 30 mld zł To już było wiadomo od dawna. Oszcędności to tylko 40% sukcesu a gdzie reszta? Reszta to dochody, tylko że te zależą od powiązań polityków z biznesem ( hiper i super markety ) i inne przedsiębiorstwa, które pod osłoną ( niektórych ) polityków uniknęły płacenia podatków. Ale podatek od oszczędności 20%, czy od zysków na GPW 19% to było oczko w głowie sld, 1.5mld zł oraz 536 mln zł to dochdy od zł. To dochody z pod. od oszczędności oraz z giełdy. Ale pod. od doch. na GPW płacą tylko inwestorzy krajowi ci zagraniczni juz nie. I jeśli w Polsce dalej będą równi i równiejsi to każdy rząd rozbije się o budżet jak fala morska rozbija sie o skały. A jeszcze trzeba wspomnieć o zadaniach jakie rząd RP nakładał na samorządy. Ale za tymi zadaniami nie szły takie pieniądze jakie iść powinny. Oszczędności to jedno a ważniejsze jest aby ci co mają wysokie dochody z tytułu prowadzenia jakiegoś interesu, zaczęli wreszcie płacić podatki! I ja wierzę, że tak będzie, ponieważ skończyły się już czasy dobrego wujka.
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez zlotnik » sobota, 21 sty 2006, 16:04

Konrad.....kuzwa .....jakiego dobrego wujka miales , co juz wypiales sie na niego albo wujek dal Ci kopa !!!!!
zlotnik
użytkownik
 
Posty: 95
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Konrad » sobota, 21 sty 2006, 17:58

Niestety tak to wygląda. Dochody maekrtów
są większe niż budżet naszego państwa a to dziadostwo w garniturach cały czas pieje, że straty mają. Teraz czas abyśmy się bogacili ich kosztem. Tak, pobłażania już nie będzie. Mam nadzieję, że po odejściu od władzy dobrych wujków- sld, nowa władza
inaczej zabierze się za ściąganie podatków.
A nie wujek mi tylko ja ( głosując na żelazną prawicę PiS ) dałem kopa tym dobrodzijom, którzy przez tyle lat wspierali i kajajli się przed tą niby światową potęgą biznesu- psia krew. Inwestują w Polsce to podlegają naszemu prawu czy to im się podoba czy nie. I teraz to oni będą tańczyć tak jak im PiS zagra. Bo do niedawna było jeszcze na odwrót.
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 22 sty 2006, 23:15

i tak trzymac ;)
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron