Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Senat głosami PiS zdecydował o przekazaniu 20 mln

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 1 lut 2006, 11:43

Stać nas. Mamy bogaty kraj.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez ociec » środa, 1 lut 2006, 13:15

Chciałem, żeby w wyborach wygrał PiS. Wygrał - cieszę się. Będą pieniądze z budżetu na Świątynię Opatrzności Bożej - to bardzo pięknie, jeszcze bardziej się cieszę.
Pomoc dla budowy Świątyni Opatrzności Bożej jest szczytnym celem.
Przypomnę tylko, że sami część naszych podatków możemy przeznaczyć na organizacje pożytku publicznego ( 1% ) opp.ms.gov.pl/. Na liście organizacji pożytku publicznego jest wiele organizacji kościelnych. Możemy je wspomóc - zachęcam.
Avatar użytkownika
ociec
użytkownik
 
Posty: 154
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg » środa, 1 lut 2006, 13:22

Nie głosowałem na PiS. Nie cieszę się że wygrał. Poprawkę Putry uważam za skandal. Jako człowiek wierzący i praktykujący uważam że państwo nie powinno wspierać budowy nowych świątyń z podatków. Wstyd mi za Putrę, bo teraz będą wieszać psy na wszystkich katolikach. Mam nadzieję, że ta poprawka nie przejdzie. A 1% podatku można wpłacić na organizacje pożytku piblicznego, ale wtedy to ja decyduję no co te pieniądze idą a nie ktoś za mnie, więc "ociec" nie mieszaj dwóch różnych rzeczy.
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 1 lut 2006, 13:23

Ja tam z córeczką przekaże na Ojca Dyrektora bo szłyszałam że strasznie źle mu się wiedzie.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 1 lut 2006, 13:42

Ja sie nie zgadzam aby z moich cięzko zarobionych pieniędzy był sciągany podatek dla tych co maja.... taaak kasiory .... To jest skandal .Powiem więcej , to pachnie szwindlem . Jestem oburzony .
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez ociec » środa, 1 lut 2006, 13:53

Świątynie są miejscami kultu. Świątynie mogą być również pomnikiem, wotum dziękczynnym.
Budowę Świątyni uchwalił Sejm Czteroletni jako Wotum Narodu za Konstytucję Maja 1791r. W Polsce Odrodzonej Sejm Ustawodawczy odnowił ten ślub ustawą z dnia 17 marca 1921r.
Sejm Ustawodawczy 17 marca 1921r. odnowił to zobowiązanie. Niestety przyjętej wówczas ustawy nie zdołano wykonać. Sejm III Rzeczypospolitej stwierdził, że śluby złożone przed dwustu laty Naród powinien pilnie wypełnić.
Również Senat Rzeczypospolitej Polskiej IV kadencji stwierdził, że nie zaistniały okoliczności, które by Naród od tego ślubu zwalniały, a odzyskana raz jeszcze wolność nakazuje Narodowi ślub poprzednich pokoleń wykonać także dla upamiętnienia pontyfikatu Papieża - Polaka Jana Pawła II i jubileuszu 2000 lat chrześcijaństwa.
Avatar użytkownika
ociec
użytkownik
 
Posty: 154
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 1 lut 2006, 15:14

A CO NA TO KATOLICKA BOZIA? ZADOWOLONA? CZY ZNóW ZA MAŁO?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez placowy » środa, 1 lut 2006, 15:20

ociec, przestań chrzanić! Wzystko co mam zawdzięczam SOBIE. W opatrzność bożą nie wierzę, a płacić muszę.
placowy
użytkownik
 
Posty: 61
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 1 lut 2006, 16:56

jezeli sie cos przyrzeka, to slowa nalezy dotrzymac. Mam jednak watpliwosci, czy finansowanie swiatyni z budzetu jest dobrym pomyslem. Mysle, ze jakby zrobiono akcje dobrowolnych datkow na ten cel, zebrano by potrzebna sume (Polonia tez napewno by sie dolozyla). No i.......miki nie mialby sposobnosci sie popisywac ;)
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez placowy » środa, 1 lut 2006, 17:58

W Barcelonie nikomu nie przeszkadza, że świątynia Sagrada Familia jest budowana od roku 1924 wyłącznie z dobrowolnych składek.
placowy
użytkownik
 
Posty: 61
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » środa, 1 lut 2006, 18:40

Pewne trzy parafie nawiedziła plaga wiewiórek. Całe dziesiątki rudych stworzonek zamieszkały w murach kościołów. Członkowie pierwszej parafii uznali to za wolę Boga i wiewiórki zostały. W drugiej parafii delikatnie wyłapano wszystkie i wywieziono do lasu, lecz po trzech dniach wróciły. Tylko w trzeciej parafii znaleziono właściwe rozwiązanie: wiewiórki zostały ochrzczone i wpisane do rejestrów parafialnych. Od tej pory widuje się je w Kosciele tylko na Wielkanoc i w Boże Narodzenie.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 1 lut 2006, 19:38

Myślę, że ta nowina nie jest miła Panu Bogu. Lepiej by się stało gdyby te pieniądze zostały przekazane na hospicja, leki przeciwnowotworowe czy zwyczajną walkę z głodem. My Polacy najpiękniej potrafimy modlić się pod gołym niebem. Niech Pan Bóg wybaczy wszystkim, którzy zgrzeszyli pychą i zozrzutnością.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 1 lut 2006, 21:31

.....Jak mozna byc takim twardzielem , tyle jest glodnych i biednych dzieci , dla nich na darmowe zupy nie ma pieniedzy. Mowiono że ponad 5 milionów ludzi żyje w skrajnym ubóstwie , totalna nędza , brak pracy ....Potęzne świątynie i luksusowe plebanie sa ważniejsze . Pan BóG smutny cierpliwie patrzy na tą pyche i znieczulice .... widzi te komnaty nafaszerowane cennym bogactwem ...
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez celt » środa, 1 lut 2006, 22:44

te 20 mln to tylko w tym roku, bo to kropla w morzu potrzeb TEJ budowy...
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez ociec » czwartek, 2 lut 2006, 07:38

Karin słusznie zauważyła, słowa należy dotrzymywać: Naród przez swych przedstawicieli wyraził wolę ufundowania tego wotum więc nie powinno być nad tym już żadnej dyskusji. Można tylko ewentualnie uzgodnić jak szybko chcemy tę Świątynię ukończyć.
Ktoś tam narzeka, że to z jego pieniędzy. Niestety w demokracji musisz zaakceptować fakt, że pieniądze z Twoich podatków nie są już Twoimi pieniędzmi i będą wydawane tak jak o tym zadecydują władze wybrane przecież w wolnych wyborach.
Nie podobają się takie decyzje no cóż może za jakiś czas Twoja opcja będzie podejmowała decyzje, które pewnie dla mnie będą złe i bulwersujące. Staraj się więc żeby w następnych wyborach większość zagłosowała na Twoją opcję polityczną - powodzenia.
Avatar użytkownika
ociec
użytkownik
 
Posty: 154
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości