Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Początek IV RP !

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez che givera » niedziela, 12 lut 2006, 19:24

Kaczyńscy mają niewątpliwie pewną wizję Państwa. Abstrahuję w tym miejscu od kształtu tej wizji. Ale mają także wizję realizacji tej wizji. A pomysł na realizację dziwnie przypomina pomysły Lenina wyłożone w jego wiekopomnym dziele Państwo i rewolucja. Według Lenina aby przekształcić Państwo według jego pomysłu, nie wystarczyło przejęcie władzy. Warunkiem niezbędnym powodzenia owego przekształcenia była generalna wymiana kadr. Obsadzenie swoimi, tzn. lojalnymi, sprawdzonymi, nie przesadnie rozdyskutowanymi, sprawnie wykonującymi polecenia płynące z góry ludźmi, wszelkich organów Państwa. Swoistym znakiem jakości owych nowych kadr było właściwe pochodzenie i właściwy stosunek do sprawy robotniczej. To, że Rosja wytrzymała tą operację zawdzięcza swemu potencjałowi oraz szybkiemu odejściu Stalina od tej leninowskiej koncepcji. Dla Stalina sprawa robotnicza nie liczyła się wcale. Najważniejsze było Państwo czyli Rosja pod zmienioną nazwą. Talleyrand u Lenina nie miałby żadnych szans, u Stalina zaszedłby wysoko. Kaczyńscy zatrzymali się na etapie Lenina. I stąd to graniczące z obsesją zainteresowanie przeszłością kandydatów do pełnienia jakiejkolwiek istotnej funkcji. Ci ludzie muszą być czyści. Ich kwalifikacje, przydatność do pełnienia stanowiska, nie mają znaczenia. Korpus Służby Cywilnej to dla Kaczyńskich mrzonka.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez czytelnik_prasy » poniedziałek, 13 lut 2006, 18:39

Kara śmierci powinna obowiązywać w polskim kodeksie, a prawa człowieka to obraz świata, który nie istnieje – takie poglądy wyrażał jeszcze niedawno nowy Rzecznik Praw Obywatelskich. Prawa człowieka stanowią jakieś opium dla ludu, one mówią coś, czego w rzeczywistości nie ma i czego być nie może. W wielkich liczbach praw człowieka zapisane są pobożne życzenia.
czytelnik_prasy
użytkownik
 
Posty: 53
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 14 lut 2006, 18:55

Polecam tekst Kuczynskiego w dzisiejszej Wyborczej.Dość dobrze diagnozuje prymitywizm i nieliczenie sie z innymi "naszej" klasy politycznej.Jesli to maja być reprezentanci narodu w IV Rzeczpospolitej to może lepiej wysiąść?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez czytelnik_prasy » środa, 15 lut 2006, 15:44

Sztandarowym organem, który ma oczyścić państwo z korupcji ma być Centralne Biuro Antykorupcyjne, obsadzone przez 500 urzędników. Wyłącznie prawych i sprawiedliwych. Ponieważ najłatwiej o korupcję w najwyższych regionach władzy, a ta będzie obsadzona także wyłącznie przez prawych i sprawiedliwych, to biuro - jak łatwo się domyśleć - nie będzie zapobiegało korupcji aktualnej i przyszłej, tylko będzie się zajmowało wyłącznie tropieniem przeszłej korupcji tych obrzydliwych postkomuchów. Michał Kamiński ma już zresztą wprawę w kierowaniu podobnym urzędem - kontroli celnej, również z 500 urzędnikami (200 w Warszawie, 300 w terenie). Bilans paru lat działalnosci był oszałamiający: po stronie kosztów prawie 90 mln, po stronie wpływów 19,5 mln. Będzie też pakiet ustaw Spokojny dom. Ponieważ od wielu lat Sejm produkuje w zastraszajacym tempie coraz większą ilość ustaw (będzie ustawa, z której będzie wynikać, że dachy trzeba oczyszczać ze śniegu!), to także będzie pewnie ustawowo określona cisza nocna. Nareszcie!
czytelnik_prasy
użytkownik
 
Posty: 53
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 16 lut 2006, 15:45

Czytelniku_ prasy miej litość nad posłem Kamińskim. Nie zauważyłeś jaką on ma ponura minę od czasu gdy przestał rozporządzać 90 milionami? Pozwól, aby uśmiech znów zagościł na jego twarzy. Nie żałuj kolejnych kilkudziesięciu milionów na pocieszenie bliźniego.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez che givera » sobota, 18 lut 2006, 18:20

Po raz któryś PiS pokazał że hucpa nie ma granic: CBA - zgodnie z projektem - zajmie się zbieraniem danych dotyczących najbardziej osobistych spraw: • pochodzenia rasowego i etnicznego; • poglądów politycznych; • przekonań religijnych lub filozoficznych; • wyznania; • przynależności partyjnej lub związkowej; • stanu zdrowia; • nałogów; • życia seksualnego.
Oczywiście w ramach walki z korupcją. Nie wiem czy to ja jestem tak głupi, ale trudno mi zrozumieć w jaki sposób mogłaby pomóc w walce z korupcją np. informacja o zwyczajach seksualnych Lwa Rywina czy o nałogach posła Pęczaka. Jest to tak ewidentne zbieranie haków że przez parę minut nie wiedziałem o co chodzi i przeczytałem artykuł pare razy słowo po słowie aby się upewnić, że wszystko właściwie zrozumiałem. Aha, rzecznik praw obywatelskich już powiedział (innymi słowami) że ma to gdzieś i nie będzie kontynuował linii Zielińskiego (zgaduje - inne wspaniałe pomysły rządzących też bedzię miał gdzieś). W tej sytuacji nowego znaczenia nabierają słowa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział (pod adresem PO): Powstała koncepcja, którą można określić jako restauracyjną: dużo zmienić, ale żeby wszystko pozostało po staremu. Proszę wyraźniej Panie Prezesie i z pełnymi nazwami! Bo ktoś naiwny mógłby jeszcze pomyśleć, że chodziło Panu o podsumowanie dotychczasowych działań rządu...
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 18 lut 2006, 20:07

paranoja jest gola.Mysle ze juz nie zachowuje sie nawet pozorow.Ochota na dyktature jest wielka mam nadzieje ze jednak nie udasie pisuarom spaskudzenie wszystkich instytucji demokratycznych.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez czytelnik_prasy » sobota, 18 lut 2006, 22:41

Gdybym na podstawie amerykańskich mediów miał opowiedzieć Państwu o zamorskiej wizycie prezydenta Kaczyńskiego, miałbym kłopot. Najważniejsze stacje telewizyjne – ABS, CBS, NBS – w swych głównych dziennikach nie poświęciły jej bowiem ani sekundy!
czytelnik_prasy
użytkownik
 
Posty: 53
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 19 lut 2006, 01:40

Wymieciono Balona - "orła czerwonego biznesu"
Upychanie na gwałt?

Jeszcze większe emocje niż nieprzedłużenie umowy z Andrzejem Rasińskim wywołała osoba nowego zarządcy państwowej firmy, którym decyzją SLD-owskiego wojewody został Jerzy Balon, szef bielskich struktur SLD i wiceprzewodniczący bielskiej Rady Miejskiej! Wygląda to tak, jakby rządzący jeszcze państwem, ale mocno chwiejący się już na szczycie władzy SLD upychał na gwałt swoich ludzi w państwowych firmach.

Jerzy Balon, który do Befado przyszedł z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, zdecydowanie takiej sugestii zaprzecza i zapewnia, że decyzja ta nie ma politycznego podłoża. - Wracam do gospodarki, do przemysłu lekkiego, który jest moją domeną. Z wykształcenia jestem inżynierem włókiennictwa, trzynaście lat pracowałem w przeszłości w przemyśle włókienniczym i mam doświadczenie w zarządzaniu zarówno spółkami prawa handlowego, jak i przedsiębiorstwami państwowymi. Nie doszukiwałbym się więc w tej decyzji podtekstu politycznego, a jedynie kwestii merytorycznych - mówi Jerzy Balon.

Także Krzysztof Mejer zapewnia, że nominacja ta ma wyłącznie merytoryczne, a nie polityczne, podłoże. - Jerzy Balon ma wykształcenie i doświadczenie predestynujące go do tej funkcji. Ma też bardzo dobry kontakt z wojewodą, co nie jest bez znaczenia biorąc pod uwagę fakt, iż Befado czekają własnościowe przekształcenia - mówi rzecznik wojewody śląskiego.

Stołek z nadania

Podbeskidzka „Solidarność” ma na ten temat zupełnie inne zdanie. - To rażący wręcz przykład decyzji czysto politycznej. Dotychczasowy zarządca Befado był apolitycznym fachowcem-managerem, który wyprowadził ten zakład z trudnej sytuacji. Teraz Befado ma stabilną sytuację ekonomiczną, a takie przedsiębiorstwa SLD lubi obsadzać swoimi ludźmi. I dlatego teraz do tego przedsiębiorstwa trafia człowiek z partyjnego nadania. Tym faktem jako związek zawodowy jesteśmy bardzo mocno zaniepokojeni, gdyż to przedsiębiorstwo, zatrudniające kilkaset osób, z powodu złego zarządzania miało już w przeszłości poważne kłopoty i bardzo boimy się powtórki tego scenariusza - mówi Marcin Tyrna, szef podbeskidzkiej „Solidarności”.

Prezydium Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ Solidarność wystąpiło 31 maja z pismem, skierowanym między innymi do premiera Marka Belki, w którym zdecydowanie protestuje przeciwko powołaniu Jerzego Balona na zarządcę BZO Befado. Decyzja ta nie ma żadnego uzasadnienia merytorycznego - tym bardziej, że sytuacja ekonomiczno-finansowa Befado jest dobra. Jest to kolejny przykład, że przy realizacji interesów partyjnych i zapewnianiu posad dla prominentnych działaczy SLD nie jest ważny interes przedsiębiorstwa i zatrudnionych w nim pracowników - czytamy w stanowisku władz podbeskidzkiej „Solidarności”.

SŁAWOMIR HOROWSKI
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 20 lut 2006, 01:09

Powróćmy do pierwotnego wątku. Przytocze wcześniejszą wypowiedź Kapitana Klosa jako podsumowującą (również Alana):
18-02-2006 - 20:07 paranoja jest gola.Mysle ze juz nie zachowuje sie nawet pozorow.Ochota na dyktature jest wielka mam nadzieje ze jednak nie uda sie pisuarom spaskudzenie wszystkich instytucji demokratycznych.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron