Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Jak wygląda sytuacja pracy w Bieslku, zamirzamy się tam

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Kaligula_ » niedziela, 12 lut 2006, 17:06

Stopa bezrobocia 9,2% i spada:)
Kaligula_
użytkownik
 
Posty: 208
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg » niedziela, 12 lut 2006, 19:32

A skąd się przenosisz, bo to ważne do czego będziesz porównywać: do Radomia czy do Wrocławia
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Kasia77 » niedziela, 12 lut 2006, 19:44

no pochodzimy z okolic Tarnobrzega, studiowaliśmy w Lublinie, mieszkamy pod Warszawą, pracujemy w stolicy...... także nie wiem którą miejscowość podać Ci jako docelową :)
Kasia77
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez życzliwy » niedziela, 12 lut 2006, 22:25

Jeśli macie w miarę pewną i jako tako płatną pracę w Warszawie, to lepiej nie zamieniać. W Bielsku nie ma rewelacji.
życzliwy
użytkownik
 
Posty: 26
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg » poniedziałek, 13 lut 2006, 10:44

No to na mój gust na przeprowadzce zyskacie. Oczywiście zależy jeszcze co robisz w tej Warszawie, bo tu sie generalnie mniej zarabia (ale i mniej wydaje), za to żyje sie wygodniej. Stolicą Europy to może nie jesteśmy, ale przecież Warszawa to też taka wieksza wieś...
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez celt » poniedziałek, 13 lut 2006, 15:14

w Bielsku jak toś aktywnie szuka pracy, to ją znajdzie bez większych problemów
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 13 lut 2006, 20:17

i dobrego jazzu posłuchasz podczas bielskiej zadymki jazzowej.;) ;):)
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 13 lut 2006, 20:25

W Bielsku prace znajdziesz napewno , ale najpierw zapytaj o wynagrodzenie . Bo za marne grosze ciężko pracować może tylko łoś .Nie daj sie wykiwac przez tych co szukaja silnych i głupich .
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 17 lut 2006, 11:04

tez sie tu przenioslam.marzylam o tym miejscu.jechalam 700km.polecam.to polska bombonierka.kosmos!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 17 lut 2006, 14:45

Mieszkanka Bielska - Białej pyta trójkropkę (...): czym motywujesz ten zachwyt? Może niedoceniam miasta, w ktorym mieszkam od wielu, wielu lat. Wskaż gdzie jest ta bombonierka i ten kosmos.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 17 lut 2006, 14:59

Wszystko zależy od branży w jakiej się pracuje. Ja ostatnio dość intensywnie rozważam wyjazd z Bielska, chociaż szkoda mi zostawiać miasto, które jest położone w takich okolicach (w 10 min mogę dojechaćna rowerze do lasu, a w 20 do Szczyrku na narty). Wszyscy znajomi raczej nie narzekają. Pozdrawiam i życzę powodzenia. :)
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 17 lut 2006, 20:17

szukam już 5 miesiąc i nic mam wrażenie że coraz mniej ofert
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 19 lut 2006, 01:49

Wymieciono Balona - "orła czerwonego biznesu"
Upychanie na gwałt?

Jeszcze większe emocje niż nieprzedłużenie umowy z Andrzejem Rasińskim wywołała osoba nowego zarządcy państwowej firmy, którym decyzją SLD-owskiego wojewody został Jerzy Balon, szef bielskich struktur SLD i wiceprzewodniczący bielskiej Rady Miejskiej! Wygląda to tak, jakby rządzący jeszcze państwem, ale mocno chwiejący się już na szczycie władzy SLD upychał na gwałt swoich ludzi w państwowych firmach.

Jerzy Balon, który do Befado przyszedł z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, zdecydowanie takiej sugestii zaprzecza i zapewnia, że decyzja ta nie ma politycznego podłoża. - Wracam do gospodarki, do przemysłu lekkiego, który jest moją domeną. Z wykształcenia jestem inżynierem włókiennictwa, trzynaście lat pracowałem w przeszłości w przemyśle włókienniczym i mam doświadczenie w zarządzaniu zarówno spółkami prawa handlowego, jak i przedsiębiorstwami państwowymi. Nie doszukiwałbym się więc w tej decyzji podtekstu politycznego, a jedynie kwestii merytorycznych - mówi Jerzy Balon.

Także Krzysztof Mejer zapewnia, że nominacja ta ma wyłącznie merytoryczne, a nie polityczne, podłoże. - Jerzy Balon ma wykształcenie i doświadczenie predestynujące go do tej funkcji. Ma też bardzo dobry kontakt z wojewodą, co nie jest bez znaczenia biorąc pod uwagę fakt, iż Befado czekają własnościowe przekształcenia - mówi rzecznik wojewody śląskiego.

Stołek z nadania

Podbeskidzka „Solidarność” ma na ten temat zupełnie inne zdanie. - To rażący wręcz przykład decyzji czysto politycznej. Dotychczasowy zarządca Befado był apolitycznym fachowcem-managerem, który wyprowadził ten zakład z trudnej sytuacji. Teraz Befado ma stabilną sytuację ekonomiczną, a takie przedsiębiorstwa SLD lubi obsadzać swoimi ludźmi. I dlatego teraz do tego przedsiębiorstwa trafia człowiek z partyjnego nadania. Tym faktem jako związek zawodowy jesteśmy bardzo mocno zaniepokojeni, gdyż to przedsiębiorstwo, zatrudniające kilkaset osób, z powodu złego zarządzania miało już w przeszłości poważne kłopoty i bardzo boimy się powtórki tego scenariusza - mówi Marcin Tyrna, szef podbeskidzkiej „Solidarności”.

Prezydium Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ Solidarność wystąpiło 31 maja z pismem, skierowanym między innymi do premiera Marka Belki, w którym zdecydowanie protestuje przeciwko powołaniu Jerzego Balona na zarządcę BZO Befado. Decyzja ta nie ma żadnego uzasadnienia merytorycznego - tym bardziej, że sytuacja ekonomiczno-finansowa Befado jest dobra. Jest to kolejny przykład, że przy realizacji interesów partyjnych i zapewnianiu posad dla prominentnych działaczy SLD nie jest ważny interes przedsiębiorstwa i zatrudnionych w nim pracowników - czytamy w stanowisku władz podbeskidzkiej „Solidarności”.

SŁAWOMIR HOROWSKI
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Kasia77 » sobota, 4 mar 2006, 14:37

Dziękujemy wszystkim za odpowiedzi, odrobinę pod ich wpływem postanowiliśmy się jeszcze nie przenosić, może za parę lat...... W każdym razie pozdrawiamy
Kasia77
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości