Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zgłaszajcie kandydatow na prezydenta Bielska - Biał

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 18 lut 2006, 22:31

Zgłaszam p. radnego Mojżyszka!!!! To dobry kandydat i jeżeli będzie tak skuteczny w załatwianiu naszych problemów, jak w załatwianiu rady nadzorczej dla córki, to nikt z tu obecnych nie będzie go za 4 lata krytykował!!!!!!!!!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 18 lut 2006, 22:51

złotnik/ Wyszła książkadr Grajewskiego "Czas próby" o Solidarności na Podbeskidziu, tam są zdjęcia, wywiady i biogramy działaczy Solidarności od 1980 roku do teraz. Dostałam tą książkę do biblioteki. Dobrze że się coś takiego wydaje, to część naszej pamięci
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez zlotnik » sobota, 18 lut 2006, 23:36

sonia/// Gorace dzieki za odpowiedz , zaciekawilo mnie to , ze Okrzesik majac zaledwie 14-15 lat okreslal sie jako dzialacz podziemia , zauwazylem tez wczesniej , ze pojawily sie zupelnie nieznane nazwiska gloryfikujace sie z tym okresem , znam starszego juz krajana z naszych stron przebywajacego w Angli .Pokazalem jemu na 25 lecie"S" pewne artykuly z Bielska to az sie zaczerwienil z bolu , ze tak przekreca sie nasza nie tak odlegla historie i poniewiera sie ludzi , ktorzy oddali serce i zycie dla "S"....ale to juz inny temat ....sorki
zlotnik
użytkownik
 
Posty: 95
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 19 lut 2006, 00:05

złotnik/ Zaciekawiło mnie to co piszesz, sprawdziłam. W biogramie Okrzesika podano, że od 1984 roku (miał wtedy 20 lat, to chyba wystarczy, raczej emeryci się nie angażowali tak bardzo jak młodzi) działał w podziemiu, podane sa nazwy pism wydawanych przez niego. Na jednym ze zdjęć w książce widać Okrzesika jak razem z moją znajomą Helenką Dobranowicz prowadzi manifestację Solidarności. Autorem książki jest dr Grajewski, szef kolegium IPN i sam działacz podziemia w latch osiemdziesiątych. Czy to dla ciebie wystarczy? Bo mnie się nie podoba takie podważanie faktów w Bielsku dość powszechnie znanych, tu ludzie naprawdę wiedzą co kto robił parę lat temu. Zdaje się że te wiadomości są też na stronie Zarządu Regionu, więc sobie sprawdź jak mi nie wierzysz
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez zlotnik » niedziela, 19 lut 2006, 00:17

sonia //Wspomnialas , ze Okrzesik ma 40-ci lat , wiec prosty rachunek z tego byl , ze w latach 80-tych mogl miec z gora 14-15 lat .Nie wnosze nic innego, nie wiem, co i gdzie robil, krecil, dzialal .Jesli padlo pytanie to ma ono oznaczac podwazanie ????? a moze bardziej dociekliwosc , nie sadzisz , ze o to bardziej mi chodzilo.Pamietam czasy kiedy rodzice tez pytali o cos ....i posadzano ich o podwazanie ....wladzy !!!!
zlotnik
użytkownik
 
Posty: 95
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 19 lut 2006, 00:47

A mi hasło "Okrzesik" kojarzy się z hasłem "Owsik"
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 19 lut 2006, 01:38

Wymieciono Balona - "orła czerwonego biznesu"
Upychanie na gwałt?

Jeszcze większe emocje niż nieprzedłużenie umowy z Andrzejem Rasińskim wywołała osoba nowego zarządcy państwowej firmy, którym decyzją SLD-owskiego wojewody został Jerzy Balon, szef bielskich struktur SLD i wiceprzewodniczący bielskiej Rady Miejskiej! Wygląda to tak, jakby rządzący jeszcze państwem, ale mocno chwiejący się już na szczycie władzy SLD upychał na gwałt swoich ludzi w państwowych firmach.

Jerzy Balon, który do Befado przyszedł z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, zdecydowanie takiej sugestii zaprzecza i zapewnia, że decyzja ta nie ma politycznego podłoża. - Wracam do gospodarki, do przemysłu lekkiego, który jest moją domeną. Z wykształcenia jestem inżynierem włókiennictwa, trzynaście lat pracowałem w przeszłości w przemyśle włókienniczym i mam doświadczenie w zarządzaniu zarówno spółkami prawa handlowego, jak i przedsiębiorstwami państwowymi. Nie doszukiwałbym się więc w tej decyzji podtekstu politycznego, a jedynie kwestii merytorycznych - mówi Jerzy Balon.

Także Krzysztof Mejer zapewnia, że nominacja ta ma wyłącznie merytoryczne, a nie polityczne, podłoże. - Jerzy Balon ma wykształcenie i doświadczenie predestynujące go do tej funkcji. Ma też bardzo dobry kontakt z wojewodą, co nie jest bez znaczenia biorąc pod uwagę fakt, iż Befado czekają własnościowe przekształcenia - mówi rzecznik wojewody śląskiego.

Stołek z nadania

Podbeskidzka „Solidarność” ma na ten temat zupełnie inne zdanie. - To rażący wręcz przykład decyzji czysto politycznej. Dotychczasowy zarządca Befado był apolitycznym fachowcem-managerem, który wyprowadził ten zakład z trudnej sytuacji. Teraz Befado ma stabilną sytuację ekonomiczną, a takie przedsiębiorstwa SLD lubi obsadzać swoimi ludźmi. I dlatego teraz do tego przedsiębiorstwa trafia człowiek z partyjnego nadania. Tym faktem jako związek zawodowy jesteśmy bardzo mocno zaniepokojeni, gdyż to przedsiębiorstwo, zatrudniające kilkaset osób, z powodu złego zarządzania miało już w przeszłości poważne kłopoty i bardzo boimy się powtórki tego scenariusza - mówi Marcin Tyrna, szef podbeskidzkiej „Solidarności”.

Prezydium Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ Solidarność wystąpiło 31 maja z pismem, skierowanym między innymi do premiera Marka Belki, w którym zdecydowanie protestuje przeciwko powołaniu Jerzego Balona na zarządcę BZO Befado. Decyzja ta nie ma żadnego uzasadnienia merytorycznego - tym bardziej, że sytuacja ekonomiczno-finansowa Befado jest dobra. Jest to kolejny przykład, że przy realizacji interesów partyjnych i zapewnianiu posad dla prominentnych działaczy SLD nie jest ważny interes przedsiębiorstwa i zatrudnionych w nim pracowników - czytamy w stanowisku władz podbeskidzkiej „Solidarności”.

SŁAWOMIR HOROWSKI
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 19 lut 2006, 01:38

Wymieciono Balona - "orła czerwonego biznesu"
Upychanie na gwałt?

Jeszcze większe emocje niż nieprzedłużenie umowy z Andrzejem Rasińskim wywołała osoba nowego zarządcy państwowej firmy, którym decyzją SLD-owskiego wojewody został Jerzy Balon, szef bielskich struktur SLD i wiceprzewodniczący bielskiej Rady Miejskiej! Wygląda to tak, jakby rządzący jeszcze państwem, ale mocno chwiejący się już na szczycie władzy SLD upychał na gwałt swoich ludzi w państwowych firmach.

Jerzy Balon, który do Befado przyszedł z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, zdecydowanie takiej sugestii zaprzecza i zapewnia, że decyzja ta nie ma politycznego podłoża. - Wracam do gospodarki, do przemysłu lekkiego, który jest moją domeną. Z wykształcenia jestem inżynierem włókiennictwa, trzynaście lat pracowałem w przeszłości w przemyśle włókienniczym i mam doświadczenie w zarządzaniu zarówno spółkami prawa handlowego, jak i przedsiębiorstwami państwowymi. Nie doszukiwałbym się więc w tej decyzji podtekstu politycznego, a jedynie kwestii merytorycznych - mówi Jerzy Balon.

Także Krzysztof Mejer zapewnia, że nominacja ta ma wyłącznie merytoryczne, a nie polityczne, podłoże. - Jerzy Balon ma wykształcenie i doświadczenie predestynujące go do tej funkcji. Ma też bardzo dobry kontakt z wojewodą, co nie jest bez znaczenia biorąc pod uwagę fakt, iż Befado czekają własnościowe przekształcenia - mówi rzecznik wojewody śląskiego.

Stołek z nadania

Podbeskidzka „Solidarność” ma na ten temat zupełnie inne zdanie. - To rażący wręcz przykład decyzji czysto politycznej. Dotychczasowy zarządca Befado był apolitycznym fachowcem-managerem, który wyprowadził ten zakład z trudnej sytuacji. Teraz Befado ma stabilną sytuację ekonomiczną, a takie przedsiębiorstwa SLD lubi obsadzać swoimi ludźmi. I dlatego teraz do tego przedsiębiorstwa trafia człowiek z partyjnego nadania. Tym faktem jako związek zawodowy jesteśmy bardzo mocno zaniepokojeni, gdyż to przedsiębiorstwo, zatrudniające kilkaset osób, z powodu złego zarządzania miało już w przeszłości poważne kłopoty i bardzo boimy się powtórki tego scenariusza - mówi Marcin Tyrna, szef podbeskidzkiej „Solidarności”.

Prezydium Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ Solidarność wystąpiło 31 maja z pismem, skierowanym między innymi do premiera Marka Belki, w którym zdecydowanie protestuje przeciwko powołaniu Jerzego Balona na zarządcę BZO Befado. Decyzja ta nie ma żadnego uzasadnienia merytorycznego - tym bardziej, że sytuacja ekonomiczno-finansowa Befado jest dobra. Jest to kolejny przykład, że przy realizacji interesów partyjnych i zapewnianiu posad dla prominentnych działaczy SLD nie jest ważny interes przedsiębiorstwa i zatrudnionych w nim pracowników - czytamy w stanowisku władz podbeskidzkiej „Solidarności”.

SŁAWOMIR HOROWSKI
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez greg » niedziela, 19 lut 2006, 01:54

złotnik/ Jakby teraz miał 40, to w latach 80. mógłby mieć nawet 23, a nie 14-15 jak to wyliczyłeś. A i tak ma 42, jak pisała sonia.
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez zlotnik » niedziela, 19 lut 2006, 18:21

Hej miro---Polak.siadaj do kompa i pisz na gwalt te przeprosiny jesli jeszcze masz odwage spojrzec temu gosciowi w oczy ........a sobie w lustro !!!
zlotnik
użytkownik
 
Posty: 95
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez zlotnik » niedziela, 19 lut 2006, 18:24

greg/// W co sie bawisz ,dokladasz do nauczania matematyki wstecznych "ilorazow i wspolczynnikow" zmyslonych figurek.......:o)
zlotnik
użytkownik
 
Posty: 95
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 19 lut 2006, 20:12

Czy zawsze musi sie odchodzic od wątku? Czy nie potraficie zając sie tematem? Chcecie podyskutować o czym innym zacznijcie inny watek. Na marginesie: Janusz Okrzesik urodził się 27.06.1964 r. To, że nie brał udziału w strajku w Bielsku - Białej to nie znaczy , że nie był w Solidarności później .O tym emigranci polityczni mogą lub nie chcą wiedzieć. Cos mi sie wydaje, że Złotnik to taki sfrustowany emigrant.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 19 lut 2006, 21:20

proponuje na przydenta W.Handzlika a na przewodniczącego rady J.Okrzesika wówczas w Bielsku będzie ok z obecnej rady usunełabym za to Michała Pinisa facet nie do strawienia
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez zlotnik » niedziela, 19 lut 2006, 21:32

Wyborca// To juz opinie mierzone sa na frustracje rowniez??? wogole mozna sie wypowiadac i pytac ???? Nie sadzisz , ze frustraci z regoly nie przyjmuja pytan i nie mozna oceniac ich wypowiedzi lub postaw !!!
Przyznam tez , ze temat jest innego rodzaju i tutaj masz racje .....:o) nie ja zmienilem jego tor .
zlotnik
użytkownik
 
Posty: 95
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 19 lut 2006, 22:33

(...)
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości