Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Z każdym dniem jest mi coraz bardziej przykro i wstyd,

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 17 lut 2006, 15:23

Zawsze możesz zmienić obywatelstwo. Na szczęście teraz juz nie zabraniają wyjeżdżać za granicę. Przykrość i wstyd wynika z twoich kompleksów, a nie z tego, że Naród Polski jest gorszy od innych.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez zlotnik » piątek, 17 lut 2006, 17:07

Widocznie ten NAROD jest gorszy od innych skoro POLACY wstydza sie wlasnego jezyka.....samych siebie i tym wstydem juz zarosli od pokolen .
zlotnik
użytkownik
 
Posty: 95
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 17 lut 2006, 17:26

Mów za siebie. Nie jesteś głosem Narodu Polskiego. Są tacy Polacy i w Polsce i za granicą, którzy nie wstydzą się samych siebie, nie wstydzą sie własnego języka. Są też tacy, którzy nie tyle zarośli tym wstydem od pokoleń ile zasymilowali się z narodem, w którym i z którym zyją.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez zlotnik » piątek, 17 lut 2006, 18:07

?????????---------Obserwacje sa niejednokrotnie przykre , nawet jesli odzwiecierdlaja narodowe cechy , czyzby to byla cecha jednostek ???? a jesli juz to jaka to jest liczba ???
zlotnik
użytkownik
 
Posty: 95
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez zlotnik » piątek, 17 lut 2006, 18:08

Glos NARODU to rowniez te jednostki tegoz ........NARODU
zlotnik
użytkownik
 
Posty: 95
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 17 lut 2006, 21:26

Jestem Polka i nigdy nie mialam ochoty tego zmieniac.Przyznaje jednak,ze czasem glos ludu przyziemnego jest dla mnie gleboko zawsttydzajacy..i nie potrafie sie z nim utozsamiac.Chyba kazdy narod ma rozne twarze bo przeciez i my bylismy kiedys(za 1 solidarnosci)piekni a teraz jawi mi sie zbiorowa reprezentacyjna uroda-takze charakterow-naszychwybrancow- wladcow,ojca dyrektora,poslanki Sobeckiej,posla Gosiewskiego itd.jako reprezentatywna i obowiazujaca i .....tez mi wstyd.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 17 lut 2006, 22:43

Folklor znajdziecie w każdym narodzie. Folklor polityczny również. Dlaczego np. Anglicy nie wstydzą się gdy ich poslowie okładają się pięściami? Wy chyba lubicie być męczennikami i cierpiec wstyd za ojca dyrektora, posłankę x, posła y i t.d.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 18 lut 2006, 06:32

Miro - bardzo cie prosze nie uzywaj, jesli to możliwe, w odniesieniu do żadnego Polaka okreslenia "polaczek".To tak jakbys o jednym ze swoich dzieci nie mówił "dziecko" tylko "bachor".
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez zlotnik » sobota, 18 lut 2006, 07:25

miro//Ktos podrzucil ciekawy temat (Ciebie tez to ujelo) a Ty jak ten pastuch rzucasz hasla na wroble , masz chyba tez jakies uposledzenie pod tym wzgledem "polaczkowym" .Nie kazdy chwyta jezyki w mig , nie kazdy ma talenty w tym kierunku, ciekaw jestem jakTy sie porozumiewasz w tym hamerykanskim srodowisku , moze masz tez ulomnosci i to Cie dobija .Nie powinno to jednak byc powodem do uraz, roztrzasamy jedynie dylemat , ktory moze dotyczyc wielu z nas w tym i mnie ......!!!!
zlotnik
użytkownik
 
Posty: 95
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 18 lut 2006, 10:19

Czy słyszał ktoś równoważnik określenia Polish jokes w stosunku do innej narodowości?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 18 lut 2006, 12:13

Wątpiący - i to ma byc argument? Odnosisz sie do USA piszac o polish jokes. A o Portorikańczykach słyszałeś?
A o Włochach? Nie spłycaj tematu do żartów i przywar jakie ma każdy naród . Jestem Polką i jestem z tego dumna. Czy w Kraju czy poza nim. Kiedys chodziłam we Włoszech na kursy uniweryteckie języka włoskiego dla obokrajowców . Po trzech dniach dowiedziałam się, że wśród nas jest oprócz mnie jeszcze jedna Polka. Wykładowca wskazując na mnie i na druga dziewczyne powiedział: wy chyba jesteście Polkami? Odpowiedziałysmy, że tak i zapytałyśmy skąd wie? Odpowiedział : w duzej grupie was Polaków bardzo łatwo zauwazyć, bo wyróżniacie sie inteligencją. Nic dodać nic ując.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez olek » sobota, 18 lut 2006, 14:28

Moglbym potwierdzic zdanie "Dumnej Polki", gdyz jeszcze w dziecinstwie, gdy zwiedzalismy Krakow w podstawowce, przewodnik Kosciola Mariackiego, po opowiedzeniu historii żółtej ciżemki, zwrocil sie do naszej klasy tymi slowy: "Wy, polskie dzieci jestescie najladniejsze, i wierzcie mi, wiem co mowie, gdyz widuję tu mase roznych wycieczek z calego swiata i mam porownanie." Z tym, ze QNickowi nie chodzi chyba o zalety inteligencji ani piekno rysow twarzy, czyli te talenty wrodzone, nabyte po rodzicach, tylko o postawe moralną naszych rodakow... Czy nie sa czasem sprzedajni, na bakier z zasadami, nieuczciwi, pozbawieni honoru, uzaleznieni od alkoholu (oznaka slabej sila woli), niewytrwali w wysilku (typowy polski slomiany ogien pierwszego porywu), indywidualistyczni (mimo katolickiej mentalnosci, ktora a priori nakazuje dbac o zycie we wspolnocie).
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 18 lut 2006, 15:47

Nie ma narodu skladającego sie z samych ideałow. W każdym narodzie sa sprzedajni, nieuczciwi pozbawieni honoru i t.p. Podobnie jest w Narodzie Polskim. Zasada jest taka: szanuj samą (samego) siebie, to inni też cie będa szanować. Trzeba z godnością, ale bez ważniactwa mówic o sobie i o swoim Narodzie. Mamy znakomitych uczonych, znakomitych artystów, znakomitych hydraulików (!) mimo, że "dzięki " m. in. Anglikom i Amerykanom (USA) przez dziesięciolecia żylismy w zniewolonym państwie.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez zlotnik » sobota, 18 lut 2006, 17:55

miro// Hej Polak -----nie znajac Cie mozna wnioskowac z Twoich opisow , ze "polaczki" tez w Tobie tkwia, tego nie ma chyba w angielskim .Byc moze bzdury z tego wychodza....ale tak sie zlozylo , ze bzdurnie to ujales. Ciekawe dlaczego rzucasz wezwania , czyzby jakas swiadomosc wyzszosci Cie owladnela , a moze pochlebstwa szukasz -- nie dam Ci tej satysfakcji , bo moglbym Ci przylozyc i wtedy czulbym sie jak poczwara , a tego nie lubie !!! W Chicago moze jest inaczej ......chyba tam mieszkasz ???
zlotnik
użytkownik
 
Posty: 95
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 18 lut 2006, 20:27

Drogi Miro nie "udawaja" lecz udają a ponadto wszystko sie zgadza.Nie chce Ci dolozyc a jedynie skorygowac.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości