Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dlaczego szeregowy obywatel ma płacić ze swojego p

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Anulka » czwartek, 23 lut 2006, 12:08

Nawet nie wiesz jak bardzo sie z Toba zgadzam. Tylko co my, biedne robaczki, możemy zrobić? Może jakieś pospolite ruszenie? kto jest za? a może jakiś inny, lepszy sposób?! Ja bardzo chętnie
Anulka
użytkownik
 
Posty: 29
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 23 lut 2006, 15:11

Mylisz się. Możemy np. zaskarżyć ustawę jako sprzeczną z Konstytucją i konkordatem. Można też oskarżyć zarówno posłów jak i senatorów o niegospodarność, marnotrawienie pieniędzy podatników.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez che givera » czwartek, 23 lut 2006, 22:41

Patryku; tak zdecydowali wybrańcy części narodu, będący aktualnie przy władzy. Poprawkę zgłosił senator Krzysztof Putra. Możesz mu wysłać podziękowanie mailem: krzysztof@putra.pl
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez olek » piątek, 24 lut 2006, 00:22

tak sie zastanawiam, mieszkajac we Francji, gdzie jest bezlik wspanialych, strzelistych katedr gotyckich pochodzacych z okresu Sredniowiecza, chocby taka katedra w Bourges: dokola rownina i niskie domki, a tu nagle wyrasta jak spod ziemi kunsztowny, zabytkowy kolos... Przeciez ludziom w Sredniowieczu nie przelewalo sie. Budowali na chwale swojego Boga, ujmujac sobie. Widocznie nie samym chlebem czlowiek zyje... Ma wyzsze potrzeby, ktore czasem przyslaniaja czy tez pozwalaja zapomniec o tych nizszych...
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg » piątek, 24 lut 2006, 00:55

olku, to właśnie jest różnica między średniowqieczem a współczesnością, że wtedy był ścisły sojusz władzy i kościoła, a teraz powinien być rozdział (niech będzie przyjazny) kościoła od państwa. I kościół i państwo dobrze by na tym wyszły, a tak to dzięki Putrze i tym podobnym kretynom wszystkie głupoty i porażki PIS pójdą na konto kościoła. Ja też nie chcę żeby z podatków finansować budowę jakiejkolwiek świątyni: wyciąganie reki po pieniądze z budżetu uważam za przejaw arogancji Glempa, bo to zdaje się on za tym stoi.
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » piątek, 24 lut 2006, 01:42

greg, przyznam Ci w zasadzie racje, gdyz co innego gdy biedni wierni oddaja z wlasnej woli ostatni swoj grosz na wspaniałą budowle koscielną, bo takie maja potrzeby duchowe (ktore goruja nad materialnymi), a co innego, gdy robi to rzad, w rzekomym imieniu ogolu. Podatki panstwowe powinny isc albo na redystrybucje dochodow: od bogatych ku biednym, albo na inwestycje panswtwowe, ktore wszystkim wychodza na dobre. Na koniec powiem Ci, ze nie darze zbytnia sympatia prymasa Glempa: pamietam jego chlodne, nieczule i szorstkie kazania z okresu stanu wojennego... Nie byl on wtedy odczuwany przez ludzi jako wsparcie w ich zawiedzionych nadziejach wolnosciowych... Jego glos jawil mi sie wtedy jako glos kogos obcego...
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg » piątek, 24 lut 2006, 11:11

olku, tez pamietam te kazania (może nieco późniejsze) i uczucie zawodu. A jeszcze teraz pochowanie Twardowskiego wbrew jego woli na placu budowy w Wilanowie a nie na Powązkach...Nie udał sie nam ten Prymas, ot co
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez placowy » piątek, 24 lut 2006, 18:40

Patryk. PiS nie trzymając się sutanny jest nikim.
placowy
użytkownik
 
Posty: 61
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez placowy » sobota, 25 lut 2006, 11:42

miro-wierzysz w Glempa? Jest twoją zasadą i przekonaniem? Współczuję. Typowy polski katolicyzm!
placowy
użytkownik
 
Posty: 61
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg » sobota, 25 lut 2006, 13:32

placowy/ miro tak nie napisał. Bronić mamy zasad i przekonań. Glemp jest częścią kościoła, czy tego chcę czy nie, ale to nie znaczy że mam tolerować każdy, nawet najgłupszy atak na ten kościół, bo Glemp jest tylko jego małą częścią - to napisał miro.
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 25 lut 2006, 15:54

Olku, pokaż mi chodź jeden moment w Piśmie Świętym, gdzie Jezus chce lub nakazuje, budowanie świątyń dla Boga! Ale nakazuje pomagać biednym i potrzebującym. A właśnie te 20 milionów "wyrzuconych w błoto" mogłoby pomóc wielu! A wracając do twojej wypowiedzi o średniowieczu to, to epoka opierająca się głównia na ascezie i umartwianiu ciała oraz duszy. Kler rządził ludźmi, narzucał swoje zdanie, a przede wszystkich straszył piekłem. Popierając na każdym kroku poczynania dzisiajszych księży, sami chcemy, aby te czasy znowu wróciły! Pozdrawiam
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez placowy » sobota, 25 lut 2006, 18:44

greg. Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania. Tyle cytatu. Nie atakuję Kościoła, tylko niefortunne pomysły ludzi z nim związanych i obronę za wszelką cenę tych pomysłów.
placowy
użytkownik
 
Posty: 61
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » sobota, 25 lut 2006, 22:43

No Jola, nie jestem biegly w Pismie Swietym, ale Jezus cos chyba mowil o swiatyniach, wiec uczynie zadosc Twej prosbie. Utkwil mi w pamieci taki zwrot: "... a ja Wam te swiatynie w trzy dni odbuduję!"
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg » niedziela, 26 lut 2006, 14:29

placowy/ Nie mamy się co zgadzać lub nie zgadzać, bo moja ostatnia wypowiedź to "przetłumaczenie" olka, gdyż podjąłeś polemikę nie z tym co on napisał.
olku/ W cytacie z Pisma który przytoczyłeś chodzi o zmartwychwstanie, a nie architekturę i budownictwo :-)
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 26 lut 2006, 23:20

Katolików w końcu zgubi ich gigantomania.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości