Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dlaczego Bielsko śmierdzi? Jeżeli miasto nie robi nic

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Konrad » czwartek, 23 lut 2006, 16:36

O! Kolejny gigant, to idź i powiedz starszej babci aby śmieci oraz różne np. sztuczne tworzywa wyrzucała do kosza na śmieci a nie wkładała do pieca! Ciekawe czy ci się uda. Ja mam wątpliwości!
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Piotrek » czwartek, 23 lut 2006, 22:01

A co władze na to? Dlaczego babcia , która mieszka w centrum miasta musi palić wszystkim co się pali w swoim komunalnym mieszkaniu ? Dlaczego ja ogrzewając dom gazem muszę płacić horendalne kwoty, a sąsiedzi palą mułem i flotem ? Czyste górskie powietrze , a jak zawieje z kominów to smród jak w Zabrzu.Jak mi puszczą obok obwodnicę to też przejdę na opał stały ,a zwłaszcza opony jak co poniektórzy , a wtedy zobaczymy kto jeszcze powie że w u nas powietrze jest jak w uzdrowisku? Władze Żywca wyciągnęły wnioski i zamierzają dotować i kredytować ekologiczne ogrzewanie. Jakie są preferencje jeśli chcę modernizować ogrzewanie,lub wybudować oczyszczalnię ścieków ? Jakie odsetki , jakie prowizje płacą wyznaczeni dostawcy urządzeń oczyszczalni ,które później doliczają do ceny ,że cały interes nie opłaca się . Tylko bogatych w Bielsku-Białej stać na ekologię . Mamy kapitał ekologiczny ,sorry mieliśmy , bo go nie doceniliśmy i zmarnowaliśmy ,smród , brud i ubóstwo . Wszystko się kończy jak się o to nie dba . Ale jest dobrze , grunt to optymizm zwłaszcza władzy . Przez ponad dziesięć lat mieszkałem na ul.11 Listopada między Pl.Wojska Polskiego i Komorowicką , zapraszam wszystkich mądrali do pomieszkania tam zwłaszcza w okresie od października do marca , na spacer, na ulicę wieczorem żeby poczuć ten smród i zobaczyć jak bieda wychodzi i szuka w śmietnikach resztki po bogaczach mądralach, i głupich otumanionych ludzi , którzy wierzą ,że żyją w bogatym ,czystym mieście . Bardzo to smutne , że tak jest .pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Konrad » czwartek, 23 lut 2006, 23:23

Taa, to jest problem, który zresztą poruszył
bodajże na styczniowej 06r. sesji radny Sternicki. Okazuje się, że miasto ma już prawie gotowy projekt Czystego Powietrza w naszym mieście. Ale główny problem to pieniądze! Wymiana wszystkich pieców na nowoczesne nazwijmy to ekologiczne to wydatek około 140 milionów złotych! Jeśli zdobędzie się na ten cel max. środki z UE jakie mogą być przeznaczone na ten cel to gmina będzie musiała dołożyć 15-20 mln zł środków własnych. Takie wydawało by sie piece a wydatki idą w ciężkie miliony złotych. Chociaż niektórzy podobno mają już takie piece, problem polega na tym, że
dalej chca palić w piecu różne śmieci co powoduje, że piece ekologiczne po prostu sie psują ponieważ nie wolno do takiego pieca wkładać śmieci. Jednak każdy kij ma dwa końce ( mówisz o centrum? A nie tylko o centrum chodzi panie Piotrze ale o całe miasto zwłaszcza o dzielnice zwłaszcza tam gdzie są domy prywatne! Tak więc nie jest to problem samego centrum! A druga strona medalu jest taka, że ludzie nie chcą podpisywać umów z SITĄ i do pieca wrzucają co się tylko da. Czasami podrzucą śmieci do przyosiedlowego śmietnika ale najczęściej śmieci kończą w piecu. Więc nie jest to sprawa jednego miejsca. W Tychach coś takiego zaczyna funkcjonować a B-B właśnie idzie w tym kierunku a z tego co czytam to Żywiec również.
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Smok Wawelski » piątek, 24 lut 2006, 12:55

a co? zatrułeś się świezym powietrzem, jakiego na cuchnącym Śląskiu brak???
Smok Wawelski
użytkownik
 
Posty: 621
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez kuba » piątek, 24 lut 2006, 18:28

Miasto smierdzi i zasypane jest brudem , niema nikogo kto bylby na tyle odwazny aby karac za brud i smietniki na terenie miasta .Latem przy dworcu PKP i PKS smierdzi stechlizna a wladze jezdza wokol tego rozwalonego smietnika , zima nie zmienia ich postawy ........kto oczyszcza te kontenery ze smieciami ? Ilekroc jade do Koz to widze jak jest w spokojny dzien bez podmuchu , niebianskie uroczysko zakrywa miasto z wyziewu elekrocieplowni, w tym samym czasie mamy najwieksze zachorowania na drogi oddechowe u mieszkancow , wizyty w szpitalach w tym czasie podskakuja pieciokrotnie , reszte mozecie sobie sami opisac .
kuba
użytkownik
 
Posty: 53
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron