Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Mieszkałem w Bielsku do roku 1996, potem wyjechałe

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 15 mar 2006, 19:34

Konrad, sam siebie poczytaj!!:

Bo Prezydent zdecydował się postawić na drogi. Budowę nowych oraz remonty głownych i przyosiedlowych ( lokalne ). Dam ci taki przykład. Ulica Grodeckiego, wiesz gdzie ona jest??? Taka boczna ulica, służyła ona mieszkańcom ( objazd ) kiedy Hulanka była zamknięta. Jej kapitalny remont kosztował 2 mln zł. Niewielki odcinek 300-400 metrów. Takie sa fakty. A to że inne miasta niby się szybciej rozwijają??? Trudno mi jest o tym rozmawiać, natomiast nasze miasto jak w coś inwestuje to są to drogie inwestycje jest ich może mniej ale dużo kosztują. Musi być drogo, mniej a porządnie. A nie tanio, dużo a przeciętnie!

Prezydent postawił na drogi?????
Na budowę nowych (kredyt z EBI podpisany przez jego Poprzednika. Remonty - każdy kierowca widzi jakie są drogi w B-B, gdzie są remonty (nie jest to 1 rok - są 4).!!!
Budowniczy i modernizator - ludzie głosujcie, a żyć będziecie jak na Stanisławowo przystało!!!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Konrad » środa, 15 mar 2006, 21:05

Po jaką cholerę pytam się po jaką cholerę piszesz mi o Hulance! Gdyby poprzednik zaczął ( jak miał w planach ) budować obw. zach. to miasto zaoszczędziło by 10-20 mln. żł Dlaczego? Kiedy weszliśmy do UE podatek na materiały budowlane wzrósł z 7 do 22% Pierwszy nieplanowany wydatek. Remont Grodeckiego to był przykład ile kosztuje remont z przwadziwego zdarzenia. Może u was tam na Ukrainie remonty robi się za darmo. No, no ciekawe! Ja już wcześniej pisłem że łatanie nic nie da a trzeba to robić bo na całkiem nowe nawierzchnie cholernie drogo kosztują. Dodatkowo na zebraniach Rad Osiedlowych podjęto nową decyzję o przyznaniu większej ilości 10mln w 05r. i 10 mln na 06r.W tym wykonanie samej dokumentacji to prawie 2 mln zł dochodzą do tego jeszcze wykupy. Ty się chyba naoglądałeś za dużo bajek na
dobranoc! Co ty sobie myślisz, że droga od tak sobie powstanie w jeden dzień. Remonty to nie droga do sukcesu.Praktycznie wszystkie ulice w Polsce nadają się do likwidacji! I do budowy od początku od podkładu do nowych ( drogich ) nawierzchni asfaltowych. Dodatkowo ( nim nowa droga powstanie albo zostanie naprawiona ) miasto musi wiedzieć czy aby pod nową ulicą nie pójdzie nowa instalacja wodna, gazowa itp. Zrobią nową ulicę a za chwilę trzeba ją będzie ciąć aby kilka metrów niżej ułożyć jakieś rury. To by była dopiero afera i marnotrastwo pieniędzy. No ale na Ukraine atrakcją turystyczną są nowe drogi budowane za darmo!!! A tak poza tym to nie są 4 lata tylko 3 i to nie całe, ponieważ kadencja Prezydenta rozpoczęła się w listopadzie 2002r.Późna jesień, do tego dochodzi jezcze zima, która trwa 3-4 miesiące czyli w ciągu całej kadencji 4lata x 3-4 miesiące ( zima ) czyli na 12-16 miesięcy większe roboty drogowe praktycznie zamierają! Czyli to jest od 2 lat i 8 miesięcy do 3 lat jeśli chodzi o prace remontowo budowlane na naszych drogach. No ale na Ukrainie nie dość, że drogi buduje się za darmo. To jeszcze prace idą pełną parą przez 12 miesięcy 24h na dobę. Dobranoc Panu!!!
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 16 mar 2006, 00:24

Miałem się na tym forum zbytnio nie wypowiadać, by nie drażnić naszych braci z SLdupy. To postanowiłem, ale jak takie dyrdymały się tu ukazują - czemu nie????
I będę!!! Pobudził mnie do tego artykuł Konrada!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 16 mar 2006, 08:40

Alanie/ Było trochę kulturalniej na tym forum, a ty to chcesz znowu zniszczyć?A ty jesteś z jakiej dupy?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 16 mar 2006, 09:47

alan jest z podpier... i Słońce
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 16 mar 2006, 11:13

wracając jeszcze do dziur- nie pisałam tu o zimowych dziurach - wiadomo że takowe wypadają - ale o takich, które istnieją już ładne parę lat i jakoś nie widać, żeby miału przestać istnieć w najbliższym czasie, tam gdzie mieszkam dziura w chodniku (brak płyt)-ma już brodę...siwą...a śmieci przy drodze wjazdowej do miasta (zjazd z dwupasu) - to nie tylko mieszkańcy, którzy śmiecą, rowów też nie będą oni przecież kopać ani traw wykaszać - to miasto ma przecież służby odpowiedzialne za utrzymanie czystości
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 18 mar 2006, 21:35

...macie racje, nic sie nie dzieje w Bielsku - chyba - bo nie bylem juz jakis czas, ale za niedlugo tam bede i mysle wprowadze sie tam znow juz na dluzej(mam nadzieje), jedyna dobra nowina jest ten basen, bo szczerze powiedziawszy, jak mieszkalem w Bielsku jakies 20 kilka lat, to nudzilo mnie jezdzenie na basen do Ket czy Skoczowa...a tak poza tym to proponuje wladzom naszego przepieknego regionu wziac sie do roboty realnie, tak jak realnie wplywaja im nasz tysiace na konta bankowe. "pseudo - radni" - wezcie sie do pracy, bo w przeciwnym razie ktos sie wezmie za wasze d.... Z góry przepraszam za slowo ale naprawde mozna by to ujac w kilku barwniejszych dla ucha slów.Powodzenia.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 19 mar 2006, 11:10

Tak drogi Konradziu. Nasi włodarze robią remonty ulic raz a porządnie. Przykładem jest ul. Żywiecka, którą remontowani tak dobrze i dokładnie, że miała przetrwać całe lata. I przetrwała całe lata, a dokładnie całe 4 lata.

A, że w Bielsku niewiele się zmienia to według nieprawda.
-powstają nowe zakłady pracy ( dwa koło oczyszczalni w Wapienicy, odlewnia stopów magnezytowych, nowa inwestycja Fiat GM),
-dwa baseny kryte
- w końcu uporządkowany zostanie ten bajzel po Fineksie ( powstanie centum handlowo- usługowe)
- budowa i remonty dróg ( byle nie było tak jak z Żywiecką)
- sporo nowych domków jednorodzinnych

Moim zdaniem wrażenie zastoju i stagnacji powodują rzędy czarnych od sadzy i spalin kamienic w centrum miasta. Może przydałaby się akcja wielkiego czyszczenia?

A może faktycznie w tym wszystkim brak mi jakiejś wizji rozwoju miasta, może realizacja jakiegoś wielkiego projektu mogłaby taką wizję nakreślić. No ale na to to sobie mogą pozwolić tylko wielkie miasta a my jednak pod względem wielkości to 2 albo 3 liga,

Pozdro
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 21 mar 2006, 17:52

a to wszystko dlatego ze hanysy wysysaja ostatnie pieniadze na ten swoja caly syf .
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 23 mar 2006, 19:05

Słuchaj chłopie fajny jesteś tylko że jak na początku zacząłeś chwalić bielsko to potem juz nie miałeś co napisać,i zacząłem smucić wieć pisze że wkurwił mnie twoj artykuł,jednym slowem
wy nie umicie pisać
nie umicie fajnie pisać,dowidzenia
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron