Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

1) JA JESTEM ATEISTA - CZY MOGE TO POWIEDZIEC SWOBODNIE W NA

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez che givera » wtorek, 14 mar 2006, 13:18

1. Zarejestrój swój nick, bo nie wiem, kto pisze; 2. Nie wrzeszcz, pisząc dużymi literami. Narazie tyle.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Jerry » wtorek, 14 mar 2006, 15:11

Szczerze Ci współczuję.
To tak jakbys sie powoływał na to, że Bangladeszu jest 30 % analfabetów, a te 70 % im każe się uczyć czytać. Czy nie powinni ich zostawić w spokoju? Przeciez gdzie indziej jest jeszcze więcej analfabetów- na przykład na Grenlandii 100% niedźwiedzi polarnych nie potrafi czytać!!! i wcale im się gorzej z tego powodu nie żyje.
klapki na oczach to masz Ty- bo cały czas nie jesteś oświecony. Pewnie chodyisy w kolorowej opascew na rece+ bo taka teray moda w Europie_
Jerry
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg » wtorek, 14 mar 2006, 20:51

moja odpowiedź: 1/ tak 2/ tak /3 tak 4/ tak 5/ gdzie są oczy narodu? 6/ z kim i w jaki sposó zamierzasz uzgodnić jak zmienić nasz kraj?
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 14 mar 2006, 22:58

nie rozpaczałabym tak z powodu nauki "katolicyzmu".,natomiast faktycznie otwarcie się na inne światopoglądy to jest problem.Myślę ,że zamiast etyki(w znacznej miarze katolickiej) możnaby edkować młodzież z RELIGIOZNAWSTWA.może byłoby sensownie zainteresować tym rzecznika praw obywatelskich?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez celt » środa, 15 mar 2006, 00:13

anonimie, biadolisz jak stara baba lub małe bezwolne dziecko. Nie ma probemów ateista, czy też agnostyk, ja nie mam żadnych problemów w życiu publicznym w zwiazku ze swoim swiatopogladem, nie mają tez prblemów dzieci szkoły, do której chodze. Jak chcesz, aby ludzie szanowali twoją odmienność, ty ich nie krytykuj, ani nie wyśmiewaj
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Coach » środa, 15 mar 2006, 01:02

A.D. 1
Nie widze w tym problemu. Wyglada na to, ze wlasnie z takiego przywileju korzystasz
A.D. 2
Jestem skonfudowany tym pytaniem bo zaczynasz swoje zdanie od tego co ty chcesz, a konczysz na tym co chcialbys by twoj dzieciak sie uczyl w szkole.
A.D. 3
Obawiam sie ze zestawiasz kontradykcyjne pojecia. Przypuszczam, ze chodzi ci o pojecie laikatu ktorego w naszym kraju nie brakuje.
A.D. 6
Upraszach mlodych do zmiany tego kraju. Jakiej zmiany? Czy chcesz na sile wprowadzic takie podzialy jak w Czechach? Jezeli tak, to jak to zamierzasz przeprowadzic, bo chyba nie wepniesz tego komus na sile w gardlo?
Coach
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 10 kwi 2006, 17:09

anonim/ 1) I tak, i nie. To zalezy od percepcji umysłowych twojego sluchacza. Dla przecietnego mohera jestes nawet obiektem pozadanym, zgodnie z zasada przez niego wyznawana - ateista=komunista (postkomunista, bolszewik itd). Dzieki czemu ma na kogo pomstowac i utwierdzac sie w przekonaniu, ze to przez takich jak ty w Polsce jest zle, bo ja rozkradles. Problem moze sie skomplikowac, jesli przekonasz takiego moherka, ze z polityka (i szerzej - z ustrojem spoleczno-gospodarczym) nie masz nic wspolnego, w dodatku jestes za mlody, zebys mial mozliwosc cos uszczknac z majatku PRL-u. Jesli wyluszczysz mu, a on to pojmie, ze po prostu nie wierzysz w Boga, malo tego - twierdzisz, ze Boga nie ma - moze sie to dla ciebie niemilo skonczyc. Mozesz zostac przez niego oskarzony o obraze uczuc religijnych, a w naszych obecnych sadach masz male szanse na wybronienie sie. Moze nie od razu cie posadza w pace, ale sprzatanie ulic z pania Nieznalska masz pewne. (Choc jej sprawa chyba jeszcze, po 16 rozprawach na nasz, podatnikow koszt, jeszcze sie nie skonczyla - http://www.spam.art.pl/_old/nieznalska/index.html). 2) Teoretycznie tak, w praktyce - nie. Mozesz o tym poczytac na wielu forach. Jesli mieszkasz w malej miejscowosci, albo chocby na obrzezach wiekszych miast, lepiej nie przyznawaj sie, ze twoje dziecko nie jest katolikiem, lub tez, ze nie chcesz go w tej religii wychowac. Na bank zostanie zaszczute jako odmieniec. Zwlaszcza teraz, bo nawet dyrektorom szkol (na szczescie nie wszystkim) nie na reke miec nie-katolika w szkole. Szczegolnego smaczku nabiera to wlasnie teraz, po wyslaniu oficjalnego listu do kuratoriow oświaty przez pisowskiego wiceministra edukacji Jaroslawa Zielinskiego - http://fakty.interia.pl/news?inf=728475. 3) Sprecyzuj co dla ciebie oznacza "swiecki". 4) Wiemy, dlatego tez juz za kilka, moze kilkanascie lat Czechy beda czwartym krajem emigracji zarobkowej (po W. Brytanii, Irlandii i Niemczech) dla Polakow. Choc niewykluczone, ze zalapiesz sie i u nas do jakiejs roboty, np. sprzatania kosciola czy blokowej kaplicy (calkiem mozliwe, ze kolejnym projektem jakiegos obecnego posla PiS bedzie obowiazek zorganizowania takiej kaplicy w kazdym bloku i wiekszej kamienicy). Gorzej, gdy zaplata za prace bedzie tylko np. odpust zupelny :-)) 5) Nie tylko ciebie. Ale to troche za skromne okreslenie - klapki na oczach... Delikatnie to ujales :-)) 6) Kraj jest taki, jak jego obywatele. Jedyna szansa dla Polski jest masowa, jak najwieksza emigracja z tego kraju, a po n latach powrot emigrantow - tylko wtedy jest szansa, ze razem z ich powrotem naplynie do Polski europejska kultura, europejska swiadomosc, europejska cywilizacja...
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości