Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

16 marca na Białorusi odbędą się wybory prezy

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez ktoś_ » niedziela, 19 mar 2006, 14:20

"Mówił dziad do obrazu, a obraz do niego ani razu". Greg na dyskusję z tumanami szkoda czasu i zdrowia - to tak jak rozmowa ze ślepym o kolorach! Ty o "niebie", a tuman o "chlebie".....;)))
ktoś_
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 19 mar 2006, 15:35

Czy was tez te dziurawe drogi wkurzają ? Nie da sie jeżdzic po tych dziurach . Jak to jest że odpowiedzialni nie dbaja o wizerunek miasta . Czemu sie cofamy zamiast iśc do przodu . Mysle że smołowanie dziur nic nie da, trzeba dac porządny asfald którego latem nie trzeba będzie posypywać grysem , żeby sie nie topił jak co roku .Smoła jest na chwile . Tego fachowcy nie wiedzą ?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Pień_2oo6 » niedziela, 19 mar 2006, 20:59

Specjalnie dla Grega - przeczytaj proszę tą prostą tabelkę i spróbuj SAMODZIELNIE choć trochę pomyśleć (dane z Wikipedia, pewnie powiesz że to komunistyczna encyklopedia bo masz rusofobię): http://img501.imageshack.us/img501/926/bialorus3wf.gif
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pień_2oo6 » niedziela, 19 mar 2006, 21:21

No tak, walnąłem się - nie 5 milionów bezrobotnych tylko 5 milionów Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, a 3 miliony jest bezrobotnych. Proszę, tu też jest dobra lektura: http://www.glos.wschod.org/662/polska.shtml . Gdyby w Polsce istniała partia którą interesowałby los obywateli, a telewizja nie byłaby przesiąknięta propagandą i zajmowaniem się sprawami innych krajów, to prawdziwy obraz Polski wyglądałby dużo gorzej niż Białoruś przedstawiana oczami tamtejszej opozycji. W Londynie jest już grubo ponad 200 tysięcy Polaków, można śmiało powiedzieć że zostali zmuszeni przez władze do opuszczenia kraju.
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pień_2oo6 » niedziela, 19 mar 2006, 21:24

Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg » niedziela, 19 mar 2006, 22:08

Pień, jak ci tak źle w Polsce to po prostu wyjedź do swojego "baćki" na Białoruś. Tylko pamietaj, że jak już tam będziesz, to tak szybko nie wrócisz, bo paszportu może ci twój dzielnicowy nie dać
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » niedziela, 19 mar 2006, 22:09

Pien, potwierdzam, potwierdzam, bylem ostatnio na zapadlej wsi kolo Zamoscia, i spotkalem mlodego czlowieka, ktory tez, dziwnym zbiegiem okolicznosci, przygotowuje sie do wyjazdu do Londynu... W okolicach upadlo wiele zakladow pracy... Czy ktos orientuje sie, jakie jest bezrobocie na Bialorusi? (Ponawiam pytanie)
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pień_2oo6 » niedziela, 19 mar 2006, 22:47

Olek - zobacz link który podesłałem, albo odwiedź www.wikipedia.org i wyszukaj Białoruś. Bezrobocie na Białorusi wynosi 2%. Zadłużenie niecały 1 miliard dolarów, Polska - grubo ponad 100 miliardów. Pozostaje tylko pozazdrościć Białorusinom, że mają opozycję która tak szeroko potrafi przedstawić problemy swoich obywateli. Polacy udają w polskich mediach i na zachodzie że tu jest wszystko OK, same tematy zastępcze. GREG - sam wyjedź na Białoruś, jak tak bardzo chcesz tamtejszej opozycji pomagać. I lecz tą schizofrenię, bo czytasz rzeczy których nie napisałem. Rusofobia jest chyba nieuleczalna, ale chyba można ją zniwelować przez wykształcenie. Ale ciemnogród jest wygodniejszy..
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pień_2oo6 » niedziela, 19 mar 2006, 23:19

Greg: "Tylko pamietaj, że jak już tam będziesz, to tak szybko nie wrócisz, bo paszportu może ci twój dzielnicowy nie dać" - słabisz mnie już normalnie.. PRZESTAŃ OGLĄDAĆ TYLE TELEWIZJI!! Przeczytaj sobie opis wycieczki z poniższej strony jak jeszcze wogóle coś do ciebie trafia. Zjedli ich ???? A to byli ludzie związani z Poznańskim ośrodkiem wspierającym opozycję na Białorusi. Tylko nie tacy denni że tylko TV i nic więcej tylko sami pojechali. http://www.bkac.republika.pl/Kviatkouskaja.htm
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg » niedziela, 19 mar 2006, 23:23

pień/ ależ mnie jest w Polsce dobrze, nie widzę powodu żeby się przeprowadzać do Białorusi. To ty wychwalasz Łukaszenkę a krytykujesz Polskę, więc ty wyjedź. A jesli miałem jeszcze jakiekowliek wątpliwości czy pomagać Białorusinom, to dzięki tobie się ich pozbyłem. Z tym że homo sovieticus trzeba walczyć wszędzie, nie tylko na Białorusi, także w Polsce, jak dowodzi tego twój przypadek. Wiesz, ja już mam dzieci i naprawdę nie pozwolę, żeby tacy kołchoźnicy jak ty prowadzili ten kraj (i moje dzieci) w stronę Kołchozu im. Łukaszenki albo innego Leppera. I to nie ma nic wspólnego z rusofobią (skąd ty to wziąłeś!?) tylko z tym, że pamiętam komunę w Polsce i jej dobrodziejstwa. Wielu z nich doświadczyłem na własnej skórze. Teraz widzę to samo na Białorusi. Odważnym ludziom zawsze będę starał się pomóc, a tchórzliwym, głupim i naiwnym (ach ta wiara w statystykę Łukaszenki) jak najwięcej wytłumaczyć.
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pień_2oo6 » niedziela, 19 mar 2006, 23:35

Wiesz co.. Reprezentujesz najciemniejszy ciemnogród, a rusofobię masz po prostu wypisaną w każdym zdaniu. Ja nie mam znajomych na wschodzie, mam ich za to bardzo dużo na zachodzie. I tych którzy tam się urodzili, i tych którzy wyjechali w ostatnich latach z Polski. Znam dobrze język angielski, a po rosyjsku ani litery - ty jak się domyślam znasz cały rosyjski alfabet tam i spowrotem, więc jak ktoś tu jest Kołchoźnikiem to - niestety - z pewnością BARDZIEJ TY niż ja..
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pień_2oo6 » niedziela, 19 mar 2006, 23:50

Dane pochodzą z Wikipedii, jak zapewne wiesz jest to encyklopedia którą każdy może edytować, jednak najlepiej żeby się znał na tym co opisuje. Jak masz lepsze dane, to wejdź na www.wikipedia.org i popraw to co tam jest wpisane o Białorusi. Porozmawiasz z niezależnymi konsultantami opiekującymi się Wikipedią z różnych krajów, i wytłumaczysz im że mają nieprawdziwe dane (statystyki Łukaszenki jak napisałeś). Pokaż że się mylę, i że naprawdę mają złe dane, a nie że piszesz tak tylko przez swoją rusofobię.
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 20 mar 2006, 08:49

Jeżeli u nas żyje ponad 5 milionów ludzi w skrajnym ubóstwie , drogi mamy dziurawe , wielkie bezrobocie i ciągłe afery , to może na Białorusi nie potrzeba naszych doradców , żeby ich pouczać i pokazywać naszą biede ..... Ciekawe kto będzie chętny i nas zacznie krytykowac że nie potrafimy po tylu latach rządzenia , dla tych umeczonych ludzi stworzyć normalnego zycia , jak to jest w cywilizowanych krajach.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Pień_2oo6 » poniedziałek, 20 mar 2006, 12:12

Miro - przyznasz, że ton wypowiedzi w wersji angielskiej jest umiarkowany a tryb przypuszczający. Gdyby tam było 20% a nie podawane 2% to by to było widać gołym okiem, choćby po emigracji. Pewnie jest ze 4%. W Polsce podaje się że jest 18,5%, w rzeczywistości też trzeba doliczyć ze 2-3% conajmniej, ponieważ nie każdy się rejestruje w urzędzie a dane są głównie z urzędu. Zadziwia mnie też takie coś: na tych wszstkich stronach Białorusinów w Polsce są: informacje o strojach narodowych Białorusi, informacje o związkach Polaków i Białorusinów, informacje o tym że prześladuje się tam działaczy opozycji. Nie ma natomiast: aktualnych foto-galerii pokazujących jak tam wygląda życie, czym jeżdżą, jakie mają restauracje, nie ma opisu stanu gospodarki, i wreszcie nie ma nic na temat tego, co konkretnie poza zlikwidowaniem prześladowania opozyji opozycja chce osiągnąć i zmienić w kraju. Taki przewrót bez planu, a "potem się zobaczy" czy co ? 50% obrotów handlowych mają z Rosją - tego się nie da zmienić z dnia na dzień bez negatywnych skutków dla obywateli, w imię wolności.
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pień_2oo6 » poniedziałek, 20 mar 2006, 12:50

Dlaczego Białorusini przedstawiają swój kraj tak, że potem Greg pisze że tam nie można jechać bo się trzeba bać milicji? Przez to jeżdżą tam nieliczni i śpią po kościołach, albo w pustych hotelach. Z relacji widać że nie ma tam kanibalizmu, nie ma zamachów ani porwań turystów. Nie lepiej by im było wypromować swój kraj jako ciekawe, bezpieczne miejsce turystyczne dla Zachodu, przyciągać do siebie ludzi i zarabiać na tym kasę ?
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości