Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

16 marca na Białorusi odbędą się wybory prezy

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 20 mar 2006, 14:21

pien zamknales sie w ciasnym obrebie swoich pogladow i samouwielbienia - jeszcze troche, a zaczniesz szczytowac! To co robisz nie przypomina dialogu, tylko monolog! Greg nie pisal o wycieczkach turystycznych. Powiedzial ci wyraznie: nie podoba ci sie byc obywatelem polskim, przeprowadz sie na Bialorus i zostan obywatelem bialoruskim! Jak sie twoja teoria sprawdzi, to wtedy porozmawiamy! Dotychczasowa rozmowa z toba przypomina niestety rozmowe ze sciana, albo z pniem - na jedno wychodzi!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Pień_2oo6 » poniedziałek, 20 mar 2006, 15:52

Gucio: Pokaż mi w którym miejscu napisałem że nie podoba mi się w Polsce a podoba mi się na Białorusi. Generalnie to wszystko co chciałem pokazać to obraz Białorusi w porównaniu do Polski. I przyznac rację tym którzy pisali na początku że lepiej w Polsce coś robić niż się angażować w Białoruskie sprawy. Chociaż rusofoby wolą pisać o demokracji na Białorusi i o tym jak wszędzie widzą Kołchoźników niż o bezrobociu i dziurawych drogach w Polsce. "Kierowca" też ma rację. Ktoś napisał na ogólnopolskim forum jako komentarz do artykułów o Białorusi, wywodów pismaków o demokracji: "Mam to w d.. . Nie mam pracy". I TO jest trzeźwe myślenie. Na użalanie się nad problemami innych krajów przez Polaków jestem głuchy jak Pień. No, może z wyjątkiem opowieści ludzi którzy na własne oczy widzieli jak komuś scinali głowy. A opozycja która domaga się żeby jej nie represjonować ? Bułka z masłem w porównaniu do głodu w Polsce.
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg » poniedziałek, 20 mar 2006, 15:52

pień/ Napisałeś: "potem Greg pisze że tam nie można jechać bo się trzeba bać milicji" - czy mógłbyś wyjaśnić skąd wziąłeś ten cytat z rzekomo mojego tekstu? Przejrzałem naszą dyskusję i nie znalazłem. Oceniam ten nieuczciwy chwyt jako świadectwo zamętu, który panuje w twoim umysle. Zarzucając mi rusofobię, znieczulicę i inne grzechy też odnosiłeś się do jakiegoś własnego wyobrażenia a nie do rzeczywistości, nawet tej wirtualnej. I pomysleć, że tak cię wyprowadziła z równowagi wypowiedź proponująca akcję poparcia dla wolnościowej opozycji na Białorusi! Skąd tak silny emocjonalny związek z "baćką Łukaszenką"?
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pień_2oo6 » poniedziałek, 20 mar 2006, 15:56

Greg - ależ proszę Cię bardzo.
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pień_2oo6 » poniedziałek, 20 mar 2006, 16:01

Greg: Tu masz cytat, jak sam nie wiesz co piszesz: "Tylko pamietaj, że jak już tam będziesz, to tak szybko nie wrócisz, bo paszportu może ci twój dzielnicowy nie dać". Cztery dziewczyny tam pojechały, zrobiły sobie jajcarskie zdjęcie pod pomnikiem Lenina, prowokowały milicjantów, a ty tu jakąś kolejną swoją fobię prezentujesz. To jak to jest z tą twoją odwagą ?? Powiedz lepiej jakiś ładny wierszyk po Rosyjsku, napewno ich znasz kilka :)))) Tylko przetłumacz bo nie wszyscy tak dobrze znają ten język jak ty.
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pień_2oo6 » poniedziałek, 20 mar 2006, 16:23

Greg - mnie się nie da wyprowadzić z równowagi, ja tak po prostu już piszę i myślę. Niestety niektórych wyprowadza to z równowagi i w dodatku nie mogą nadążyć. Bronią się potem takim jak ty farmazoleniem i przypisaniem cech których nie mam jak już nie mają argumentów.. Jedź jedź na wschód, zwalczaj tam komune, jesteś w tym najlepszy. Tam znajdziesz prawdziwych kołchoźników (kiedyś mi wytłumaczysz co to jest kołchoźnik,ok?) na pęczki, będziesz miał jak w raju. Nawracać ich też możesz, coś tam mało katolików mają. Nie prosili jeszcze żeby ich nawracać ? Tylko o drukarki ?
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg » poniedziałek, 20 mar 2006, 20:42

Pień/ Polecam kurs czytania ze zrozumieniem. Cały cytat którego część przytoczyłeś brzmi: "Pień, jak ci tak źle w Polsce to po prostu wyjedź do swojego "baćki" na Białoruś. Tylko pamietaj, że jak już tam będziesz, to tak szybko nie wrócisz, bo paszportu może ci twój dzielnicowy nie dać". Odnosi się więc do twojego poglądu, że na Białorusi żyje się lepiej niż w Polsce. Z kontekstu jest jasne (dla średnio rozgarniętego oczywiście) że chodzi o paszporty dla mieszkańców Białorusi - może nie wiesz, ale tam jest tak że paszportu nie masz, ale każdorazowo musisz występować o niego do milicji, która ci go da albo nie da. Może młody jesteś i nie wiesz, że za komuny w Polsce też tak było. Wnioski które wyciągnąłeś z tej wypowiedzi są katastrofalenie nielogiczne. A histeryczna szarża na katolików dowodzi tylko tego, że kierujesz się swoimi komuchowatymi obsesjami.
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pień_2oo6 » poniedziałek, 20 mar 2006, 21:27

Greg - komuchowate obsesje to masz ty, skoro na posty na początku tej dyskusji apelujące o zajęcie się sprawami Polski odpisałeś żeby się tacy i owacy kołchoźnicy odwalili od Białorusi. Co ma piernik do wiatraka ?? Zajmowanie uwagi ludzi problemami Białorusi i propagowanie swojej rusofobii jako najważniejszej sprawy przy 5.000.000 obywateli żyjących w ubóstwie i 20% bezrobociu - co to jest ? Albo indolencja, albo gra na odwrócenie uwagi i przykrywka do jakichś prywatnych interesów załatwianych w międzyczasie. Naprawdę zastanów się nad sobą i daruj sobie swoje wycieczki. Połowa mojej rodziny musiała wyjechać w latach 80-tych, 3/4 znajomych musiało wyjechać na początku XXI wieku za chlebem. I - o ironio - wielokroć byli to ci, którzy najbardziej chcieli żeby po obaleniu poprzedniego systemu żyło się w tym kraju normalnie. Ci, którzy namawiali innych do głosowania na tych polityków których mamy od 16 lat. Dlaczego wyjechali skoro ciągle u władzy są ci których oni kiedyś popierali ?? Czyżby zrozumieli że dali się zrobić w trombę i że tu nic się prędko nie zmieni? Ja mam ten luksus psychiczny że nie popieram żadnych polskich polityków, więc nigdy się na nich nie zawiodę.
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg » poniedziałek, 20 mar 2006, 21:31

No cóż, zaczynam rozumieć co znaczy "głuchy jak pień".
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pień_2oo6 » poniedziałek, 20 mar 2006, 21:37

To zaśpiewaj coś fajnego po rosyjsku ;) Pewnie znasz jakąś taką ładną piosenkę o babuszce czy o czymś tam. Ja mogę klaskać bo i tak nic nie zrozumiem :D
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg » poniedziałek, 20 mar 2006, 21:39

pień/ przypomnę ci tylko, że po raz pierwszy nie użyłem słowa "kołchoźnicy" pod twoim adresem, lecz jako określenie pewnego nie akceptowanego przeze mnie sposobu myslenia. I wtedy natychmiast odezwałeś się ty, czując się dotknięty i obrażony. Każdym swoim postem udowadniasz, że słusznie wziąłeś tę uwagę do siebie. Sądzę, że nasza dalsza dyskusja nie ma większego sensu, bo obrzucasz mnie regularnie inwektywami i zarzucasz mi bez mała że to przeze mnie jest w Polsce bezrobocie. Nie chodzi o to, że się obrażam (internet ma swoje prawa) ale o to, że twoje zarzuty nijak się mają do tematu wątku (ten jest o Białorusi, a nie o bezrobociu w Polsce - o tym są inne na tym forum) i do tego co ja tu piszę. Po prostu puszczają ci nerwy, a skądinąd z innych twoich wypowiedzi wnoszę że niegłupi z ciebie chłopak, tylko się chyba zapędziłeś w ślepy zaułek i pozostaje ci tylko agresja. Ja wysiadam i nie będę już z tobą dyskutowal, rezerwuję sobie tylko prawo do sprostowania ew. głupstw które tu będziesz wypisywał, ale to już nie będzie skierowane do ciebie, lecz do innych uczestników i czytelników forum. Pozdrawiam, greg
greg
użytkownik
 
Posty: 565
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pień_2oo6 » poniedziałek, 20 mar 2006, 22:11

Greg napisał: "Mam więc do was prośbę: odwalcie się od jednych i drugich, żyjcie dalej w swoim kołchozowym błocku, ale pozwólcie innym starać się żyć godnie.". To była twoja odpowiedź na postulaty ludzi którzy pisali żeby się nie pchać na Białoruś tylko zająć polskimi problemami (sprawdź). NIKT tam nie pisał że popiera Łukaszenkę, zastraszanie ani aresztowania (sprawdź). Mogę mieć swoje prywatne zdanie ? MOIM PRYWATNYM zdaniem to ponadprzeciętna rusofobia i obrażanie ludzi. I każdy kolejny post utwierdził mnie w przekonaniu że tak właśnie jest. Chyba nie ma tu nic do sprostowywania (chyba że chcesz sprostować moje prywatne zdanie ;-), więc koniec tematu.
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » poniedziałek, 20 mar 2006, 22:34

Dobrym rozwiazaniem bylaby chyba mozliwosc wyboru, zaleznie od upodoban kazdego. Na przyklad, mozna byloby zrobic wymiane ludnosci: ci z Bialorusinow, ktorzy czuja sie zbyt ciasno w swoim kraju, mogliby przyjechac po wieksza wolnosc do Polski, by sie nia nacieszyc. Natomiast Polacy, ktorym wisi gdzies wolnosc, ktorzy gotowi byliby nawet dac trzymac sie za morde, byleby dostac prace, powinni miec mozliwosc pojechania na Bialorus i osiedlenia sie tam. Ostatecznie to slowianski kraj, jezyki sa zblizone (ewentualny 6 miesieczny kurs intensywny jezyka) i byloby po problemie...
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 23 mar 2006, 23:22

myślę Pniu,że byłbyś dobry jako rzecznik prasowy Łukaszenki, ale tam naród (zwlaszcza we wsiach)łatwowierny często naiwny bo niczego innego niż dotychczas nie widział,więc prymitywizm argumentów nie będzie go tak raził.Zamiast do Anglii jedz na Bialoruś,a nas przestań indoktrynować.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Pień_2oo6 » piątek, 24 mar 2006, 19:50

Dobra, czas przejść od słów do czynów. Wygląda na to że coraz bardziej realny staje się przyjazd studentów z Białorusi do Polski. Jak wiadomo, studia trwają 3.5, 4 lub 5 lat. Niech każdy kto tu wyrażał swoje pełne zaangażowanie w tą sprawę napisze ile teraz (na dzień dzisiejszy) osób może przyjąć do siebie do domu, zapewnić im nocleg, wyżywienie, dojazdy na uczelnię, pokazać trochę Polski, pomóc w znalezieniu pracy. Pokażmy, że nie tylko w gadaniu jesteśmy mocni. To kto pierwszy ? Może ta koleżanka co się ostatnia wypowiadała ?
Pień_2oo6
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości