Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Co w Bielsku należało by zrobić, wybudowa

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez celt » sobota, 22 kwi 2006, 10:27

AQUAPARK
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Konrad » sobota, 22 kwi 2006, 10:45

Celt, na ponad 850 miast 1/4 będzie się mogła za niedługo pochwalić takim AQUAPARKIEM i powiedz co to za atrakcja???
Co większe miasto to AQUAPARK,AQUAPARK
I JESZCE RAZ AQUAPARK.
Ja bym wolał takie wesołe miasteko ale takie wykonane w ogromnej hali nie na otwartej przestrzeni ( ze wzgledu na nasz klimat ) chodzi o to aby było ono czynne przez cały rok! Albo coś takiego co kilka miesięcy temu zaproponował radny Nehrebecki aby na fundametach niedoszłego AQUAPARKU wybudować coś na wzór DISNEYLANDU wykorzystując do tego bohaterów naszych kreskówek ( wyprodukowanych w B-B ).
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez celt » sobota, 22 kwi 2006, 10:57

Konrad/ głupi jesteś czy czytać nie umiesz??? pytanie w temacie było [Co w Bielsku należało by zrobić, wybudować odremontować aby mogło służyć mieszkańcom? Macie jakieś pomysły?] wiec napisałem co by można wybudować...
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 22 kwi 2006, 11:06

Po jednym basenie na każdym dużym osiedlu. Ma byc blisko i tanio - zapewni to codzienna dostepność przede wszystkim dla dzieci.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Konrad » sobota, 22 kwi 2006, 11:37

Wiem, ale dla mnie była by to wątpliwa atrakcja. Wyraziłem tylko swój pogląd. Myslałem, że takie coś jak AQUAPARK odeszło już w zapomninie! A odatkowo sami mieszkańcy B-B, AQAPARKU nie utrzymają.
Celt, musiałbyś być bardzo bogaty aby dopłacać do tego pomysłu, Ponieważ wraz
z budową osiedlowych basenów, AQUAPARK raz na zawsze stracił u nas racje bytu! I dalej twierdzę, że AQUAPARK, jako pomysł na to co mogło by słuzyć mieszkańcom jest zupełnie nie trafiony. Bo ma to służyć mieszkańcom oraz miastu ( atrakcja turystyczna oraz dochody tak dla inwestora jak i miasta ). Myślę że już nie długo Starówka na Rynku oraz 11-Listopada w tym plac Wojska Polskiego będzie dobrze służył mieszkańcom. Ale jak chcesz Celt ty masz swoje poglądy na jakiś temat ja mam swoje. A wrogiem AQUAPARKU jestem od wielu juz lat. I zmieniać się nie zamirzam!
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 22 kwi 2006, 13:11

Chciałbym , zeby w Bielsku wybudowano salę koncertową, halę widowiskowo-sportową z prawdziwego zdarzenia , oraz profesjonalne kryte lodowisko ( pisząc profesjonalne mam na myśli tylko takie , które spełnia surowe wymogi dopuszczajace do rozgrywania meczów hokejowych). Może powstałaby w Bielsku jakaś druzyna i nie musiałbym wtedy jeździć do Ostrawy i Trzinca:).
Jestem za powstaniem Aquaparku ale tylko budowanego przez inwestorów prywatnych i na ich ryzyko.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 22 kwi 2006, 15:02

1. basen na każdym osiedlu (skromny, bez wodotrysków, żadne aquafajerwerki, ewentualnie SPA, aczkolwiek to może być odzielone od basenów i leżeć w gesti inwestorow prywatnych, bo to bardziej pokrewne jest kosmetologii (jak solarium) niż sportom wodnym)^
2. Lodowisko pełnowymiarowe z trybunami dla hokeja i jazdy figurowej może i owszem, ale tam mieszkańcy nie pojeżdzą więc jeszcze conajmniej jedno, a najlepiej dwa, mniejsze, już bez trybun, takie "dla ludzi"^
3. Amfiteatr na Błoniach^
4. Korty tenisowe, na błoniach, i na kazdym osiedlu^
5. Boisko do połki nożnej na każdym osiedlu^
6. hala do kosza/siatki na każdym osiedlu^^

A do tego najważniejsze:^
profesjonalna grupa animatorów dla dzieci, młodziezy i dorosłych, która dba o to, zeby obiekty były cały czas wykorzystywane, zeby powstawały ligi osiedlowe albo jakieś druzyny, żeby ludize ruszyli się sprzd tv, a ich dzieci z ławek pod blokiem
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 22 kwi 2006, 16:50

Mam szalony pomysl a mozeby zrobic Bialke splawna po to aby sie dalo plynac po niej kajakiem ??? Przynajmniej do Sfery
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 22 kwi 2006, 17:27

Amfiteatry to sie u nas rozbiera - tak jak ten na Błoniach .... szkoda !!! piekny był kidys obiekt ...
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Bielszczanin_ » sobota, 22 kwi 2006, 20:23

Odremontowac droge na przegibek , bo dziur pełno wszędzie . W mieście też pełno dziur . Nie czekać na koniec listopada aż przyjdzie zima . Narazie te dziurawe drogi powinny być tylko dla ruchu ; traktorów i furmanek .Wstyd że odpowiedzialni urzędnicy nie chcą zadbać o nasze piekne zaniedbane miasto i okolice ..Po dziurach sie jeżdzi a ogromne pieniądze od podatników na jaki cel idą ? . Wstyd i hańba .
Bielszczanin_
użytkownik
 
Posty: 85
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 22 kwi 2006, 22:43

Prawde mówiąc od wielu lat nic się w BB nie zmieniło... to jest wstyd i hańba....
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 23 kwi 2006, 06:57

Widocznie nie wychodzisz z domu Bielszczaninie 27
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 23 kwi 2006, 11:29

O tak,lodowisko całoroczne to świetny pomysł. Oprócz tego:
-monitoring miasta
-udogodnienia komunikacyjne mające na celu w miarę szybki przejazd przez centrum środkami transportu publicznego-sposób rozwiązania dowolny,byle skuteczny (np.tramwaje, wydzielenie jednego pasa tylko dla autobusów , metro?-z wykorzystaniem istniejącego tunelu kolejowego pod miastem, inne-może ciekawsze rozwiązania)
-wprowadzenie biletów kwartalnych przez MZK-każde większe (mniejsze pewnie też) miasto w Polsce oferuje możliwość nabycia biletów kwartalnych (które wychodzą taniej niż miesięczne), niestety Bielsko musi być inne
-budowa opery (choćby niewielkiej)
-zwiększenie częstotliwości kursów autobusowych do miejsc niedzielnego wypoczynku (np.Bulwary Straceńskie, Zapora)-może choć jedna na dziesięć osób, jadących dziś autem,zostawi swego grata pod domem, a to będzie oznaczać zmniejszenie ruchu samochodowego (i zanieczyszczenia terenów rekreacyjnych) o 1/10
-zagospodarowanie straszydła po byłej FSM, witającego wjeżdzających do miasta od północy.Wiem, że Kraków też ma identycznego potworka i to na dodatek stojącego w centrum-ale gdyby ten budynek oszklić, mogłoby w nim mieć siedzibę wiele firm
No i przede wszystkim remont dróg, bo są w katastrofalnym stanie (ale to już wszyscy wiedzą).
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 23 kwi 2006, 12:43

Przywrócenie tramwajów przy obecnej infrastrukturze,byłoby trudne a wręcz niemożliwe.W zamian za to proponuję trolejbusy, które są tak samo ekologiczne,natomiast bardziej możliwe do wprowadzenia.
Po drugie-sensowne zagospodarowanie szczątków parków śródmiejskich aby popołudniowy spacer był przyjemnością.
Po trzecie-ucichła sprawa zagospodarowania podziemnych zbiorników wodnych pod Rynkiem. A szkoda, bo możnaby wiele zdziałać w tym kierunku.
No i remont uliczek przyległych do Rynku.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Piotrek » niedziela, 23 kwi 2006, 13:32

"Australijska firma Tyco wybrała Rzeszów na pierwsze w Polsce miasto, w którym będzie testowana tzw. inteligentna zielona fala, czyli system ułatwiający kierowcom przejazd. Na sygnalizatorach świetlnych na skrzyżowaniach zamontowano specjalne urządzenia rejestrujące natężenie ruchu pojazdów. Co sekundę przesyłają one raport o natężeniu ruchu do komputera, który znajduje się w Miejskim Zarządzie Dróg i Zielni. Komputer je analizuje i dostosowuje czas pracy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach do liczby przejeżdżających przez nie pojazdów. - Gdy jest ich dużo, wtedy wydłużany jest czas pracy sygnalizacji, by więcej samochodów mogło przejechać i by ruch się rozładował. Jest to oczywiście skoordynowane z pozostałymi skrzyżowaniami objętymi tzw. inteligentną zieloną falą - tłumaczyli przedstawiciele firmy Tyco.
Link do źródła:
"Gazeta Wyborcza - Rzeszów" - "Inwestycje. System zarządzający sygnalizacją świetlną""
Czy to takie trudne , w niektórych innych miastach mimo ,że przejeżdżam przez nie tylko raz udaje mi się to zrobić prawie na wszystkich zielonych światłach mimo dużego natężenia ruchu. A u nas szkoda mówić , sami wiecie.pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości