Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

pamiętacie tamte pierwszomajowe pochody sprzed lat? co

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 30 kwi 2006, 21:23

Ja wspominam , nikomu chleba nie brakowało, nikt po śmietnikach nie szukał resztek jedzenia . Byla radośc , wszyscy mieli prace . Nie było glodu i totalnej biedy ,nie było napadów i bandytów .Nie było malowania sprajem po elewacjach i dewastacji . Dzicz teraz wszystko niszczy . Nie było dawniej prostactwa i chołoty . Teraz oszołomy nie chcą życ kulturalnie , wolą wszystko zniszczyć ....Dawniej tego nie było.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 30 kwi 2006, 21:44

Słusznie olex. My chcemy nadal komunistycznej Polski, gdzie nikt nic nie ma, tylko nasi. Gdzie ludzi nie stać na spreje i nie ma co niszczyć, bo nic niema do niszczenia. Gdzie każdy otrzymywał równą miarkę cukru na kartki i parę butów. Gierek i Gomułka...gdzie jesteście?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 1 maja 2006, 07:22

Jestem rocznik 70, więc jeszcze trochę liznołem "radosnych czasów". Najbardziej utkwiło mi w pamięci przepychanki z kumplami z klasy kto ma nieść czerwoną flagę, to był obciach. Ewentualnie i co tu mówić musieliśmy nosić biało-czerwoną flagę.Oczywiście czekaliśmy na dziewczyny z medyka, pielęgniarki i judoków z Gwardii- bo szli w klapkach. Oczywiście to był taki dzień w szkole, ale nie w szkole.Z pewnością nie myślałem o politycznych aspektach tych imprez, bo pierwsze pryszcze na gębie i burza hormonów totalnie przysłaniała mi te czerwone pierdoły.Dzięki systemowi jeżdziłem na kolonie, zimowiska i miałem buty Relax, ale po kilku latach niemyślenia z racji wieku, i myślenia także z racji wieku dzisiaj wiem z pewnością:socjalizm to gówno, na którym Polacy się poślizgnęli, i dziwi mnie że są ludzie któży nie byli związani z systemem a dzisiaj do niego tęsknią.I trochę podejżewam, że to były...lenie.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 1 maja 2006, 09:15

a ja uważam że trzeba wrócić do idei pochodów pierwszomajowych. Było zawsze fajnie, kolorowo a na koniec pracownicy różnych fabryk spotykali sie u siebie w pracy , robili ognisko, były parówki, kiełbaski, lemoniada, woda sodowa itp....
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 1 maja 2006, 11:00

Nowy/ Ty byłeś leniem, bo ortografii nie chciało Ci się nauczyć.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 1 maja 2006, 11:30

Przodownik pracy nie dodales , że dawniej wszyscy na pochodzie szli z usmiechem , kazdy miał prace i piniądze , a teraz w dobie dobrobytu i techniki niektórzy z tamtych czasów , wegetuja i nie maja za co leków wykupić . Teraz jest tak dobrze że media podawaja ile to milionów ludzi zyje na skraju ubóstwa.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 1 maja 2006, 11:31

Przodownik pracy nie dodales , że dawniej wszyscy na pochodzie szli z usmiechem , kazdy miał prace i piniądze , a teraz w dobie dobrobytu i techniki niektórzy z tamtych czasów , wegetuja i nie maja za co leków wykupić . Teraz jest tak dobrze że media podawaja ile to milionów ludzi zyje na skraju ubóstwa.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 1 maja 2006, 12:33

JK. Ubolewam, nie nauczyłem się ortografii do dzisiaj. Byłem pilniejszy w innych dziedzinach. Ale na pytania potrafię odpowiadać. Ty nie.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 1 maja 2006, 18:31

olex- szli uśmiechnięci bo musieli się śmiać. Nie wszystkim też bylo tak źle, większość mojego pokolenia pamięta uprzywilejowanych członków PZPR, którym wszystko można było, tacy z pewnością szli z uśmiechem na twarzy. Ja i wielu z moich przyjaciół wychowało się na kromce chleba z margaryną, więc nie kłam, że było tak dobrze. Widać, że nie musiałeś cały rok zasuwać za darmo aby otrzymać darmową parówkę, która to była tylko nagrodą za udział w pochodzie. Pochody owe też byly wypełniane młodzieżą i dziećmi takimi jak ty w celach propagandowych, oraz komunistycznego uświadamiania (pranie mózgu). Jak widać po Twoim przykładzie zadziałało.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez antykomunista » poniedziałek, 1 maja 2006, 19:26

Dzisiaj przyszło 30 komunistów pod teatr oraz 3 młodych z PiSu. Chłopcy z PiS-u zrobili porządek z czerwoną hołotą.
antykomunista
nowicjusz
 
Posty: 12
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 1 maja 2006, 21:45

Ja widziałem że to chłopcy z PiS-u dostali łupnia.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez man » wtorek, 2 maja 2006, 11:11

"nie dodales , że dawniej wszyscy na pochodzie szli z usmiechem [(nie wszyscy - większość szła z przymusu)], kazdy miał prace [(każdy miał mieć pieczątkę w dowodzie, tak jak i zameldowanie, a najwięcej pracy mieli ZOMO-wcy i UB-cy)] i piniądze [(he he - piniądze mówisz, za które mogłeś w każdej chwili zakupić kilkanaście litrów octu)] , a teraz w dobie dobrobytu i techniki niektórzy z tamtych czasów , wegetuja i nie maja za co leków wykupić [(przynajmniej są leki w Aptekach)]. Teraz jest tak dobrze że media podawaja ile to milionów ludzi zyje na skraju ubóstwa."[( masz rację ! jak można tak podawać bezkarnie prawdę ? powinno się powrócić do dawnej propagandy sukcesu i podawać jak to jest super i o ile wzrosła wydajność :-)))))))))))]
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez czytelnik_prasy » środa, 3 maja 2006, 13:07

Mógłbym tu napisać, że młodzi PiS-owcy chcą zniszczyć demokrację, ograniczać wolność, podeptać wspaniałe idee. Myślę jednak, że motywacje bielskich prawicowców są bardziej prozaiczne. Postulat likwidacji oficjalnego Święta Pracy wynika po prostu z głupoty, niewiedzy i zawiści. Zawiści powodowanej tym, że lewica wciąż żyje i że w całym kraju potrafiła w tym jednym dniu wyprowadzić na ulice kilkanaście tysięcy ludzi. Młodych PiS-owców po prostu to drażni.
czytelnik_prasy
użytkownik
 
Posty: 53
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » piątek, 5 maja 2006, 14:38

Pierwszego maja dominowala duma z wlasnych dokonan, z dynamicznego rozwoju kraju, bylo duzo patriotyzmu i milosci do ojczyzny, radosci i podnioslosci, niezwyklosci... Trudno sie bylo przecisnac, by nawet jako przechodzien moc ogladac pochod z chodnika, ogladac delegacje zakladow ktore szly w rozmaitych charakterystycznych kostiumach... Byl to chyba tez dzien sportu: chyba wtedy odbywal sie wyscig kolarski ulicami Bielska...
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 9 maja 2006, 21:10

Parówki z musztardą,piwo i pijani faceci obściskujący daskie "płomienie rewolucji".
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości