Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bolek i Lolek nie są pedałami!

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 1 cze 2006, 13:03

Bolek i Lolek nie są gejami

Członkowie "Inicjatywy Obrony Wizerunku Bolka i Lolka Bielsko-Biała 2006" rozpoczęli w Bielsku- Białej zbieranie podpisów pod petycją do polskich władz, by sprzeciwiły się wykorzystywaniu postaci chłopców w materiałach reklamujących udział niemieckich gejów i lesbijek w warszawskich Dniach Równości.

Wizerunki Bolka i Lolka zamieszczone zostały na okładce berlińskiego pisma dla gejów i lesbijek "Siegessaeule", a także w materiałach reklamujących wyjazd do Polski na Dni Równości, które oferuje jedno z biur turystycznych w stolicy Niemiec.

Akcja, mimo niesprzyjającej pogody - w Bielsku-Białej było chłodno i deszczowo - cieszy się dużym zainteresowaniem. Reklamują ją kolorowe plakaty z wizerunkiem Bolka i Lolka i napisem: "Tacy jesteśmy - tacy pozostaniemy".

W ciągu kilkudziesięciu minut od rozpoczęcia akcji jej inicjatorzy zebrali ponad 120 podpisów. Przy stoliku ustawionym na centralnym placu miasta wciąż pojawiają się kolejne osoby w różnym wieku. Jak można siać taką propagandę? To się w głowie nie mieści. Słyszałem o tym w telewizji - powiedział Roman Rosepal, który podpisał się jako pierwszy.

Część podpisujących zwracała także uwagę na kwestię prawną wykorzystania przez środowisko gejowskie wizerunku Bolka i Lolka. Jeśli ktoś ma prawa autorskie, to trudno wykorzystywać Bolka i Lolka bez jego zgody, bez wypłaty tantiem. Nie wgłębiam się w tematy wolności seksualnych - powiedział jeden z podpisujących.

Lider Inicjatywy, Andrzej Plewniak, podkreślił, że Bolek i Lolek są rodowitymi bielszczanami (kreskówki powstały w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych) i dlatego mieszkańcy Bielska-Białej powinni stanąć w ich obronie. Ich wizerunek został wykorzystany w sposób, który trudno uznać za właściwy. Chcemy zebrać poparcie i przesłać je do odpowiednich ministerstw i komisji parlamentarnych, by poruszyć tę sprawę na szerszym forum - powiedział.

Akcja zbierania podpisów potrwa do niedzieli.
Właściciele majątkowych praw autorskich do postaci Bolka i Lolka zlecili już niemieckiej kancelarii prawniczej zbadanie sprawy bezprawnego wykorzystania wizerunku maluchów przez środowiska gejowskie w Berlinie.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 1 cze 2006, 13:30

Nie macie innych problemów ? Głupotami zajmujecie forum .Nieroby i lejby z kapturami na łbie piszą takie bzdury .
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez celt » czwartek, 1 cze 2006, 15:51

najlepiej załozcie lolkobolkopol czyli policję scigającą w kilkudziesięciu krajach świata wszelkie emisje tego popularnego serialu bez płacenia praw autorskich twórcom. Osobiście nie widzę nic złego w tym niemieckim plakacie, w tym zamieszczonym w internecie nie doszukuję sie złych intencji
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 1 cze 2006, 17:20

celt, ty dzieci chyba nie masz, skoro nie rozumiesz konsekwencji utożsamiania bohaterów bajek z homoseksualizmem, prawda?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 1 cze 2006, 18:25

Nic dziwnego,że pedofile umieszczają takie rzeczy w swoich gazetach,wkońcu "kochają" dzieci..
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez olek » czwartek, 1 cze 2006, 19:38

Bolek i Lolek to dzieci, maja zainteresowania stosowne do ich wieku, wiec nie mozna jeszcze powiedziec jakie beda mieli sklonnosci seksualne w okresie nastoletnim. Nie jest wykluczone jednakze, ze pewnego pieknego dnia zdadza sobie sprawe, ze maja pociag do tej samej plci. Ktoz to wie? Homoseksualizmu nie mozna mieszac z dziecmi, chyba ze w kontekscie mozliwosci wychowywania dzieci przez pare mezczyzn czy pare kobiet.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Konrad » czwartek, 1 cze 2006, 19:54

Niemcy zawsze mieli nasrane we łbie! Dawno wpier... nie dostali to sobie kpią z Polaków. Niedawno wybili monety o nominale 2 euro ze wszystkimi drużynami grającymi na MŚ. Każde państwo kojarzone jest z jakimś symbolem USA- ze Statuą wolności Szwaby z Brama Branderburską itd. a nasi ... z pastuchem pasącym dwie gęsi. Uspokoją sie jak zapłacą reparacje wojenne na razie czują się bezkarnie i robią z nami co im sie zywnie podoba. Jeżeli tak bardzo popieraja kulturę gejów i lesbijek to juz niedługo będziemy gadać z turkami jak ten kraj zagospodarować - jak się nim podzielić. Za Bolka i Lolka muszą jakoś zapłacić nie ma od tego odwołania!
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Kaligula_ » czwartek, 1 cze 2006, 20:49

Wole żeby bolek i lolek byli gejami niż podpisać sie pod czymś co organizuje Kotkowska - to jest dopiero nad użycie...
Kaligula_
użytkownik
 
Posty: 208
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Julka » piątek, 2 cze 2006, 00:20

"Bolek i Lolek" to film dla dzieci !!!!! Jego filmowi bohaterowie jak rowniez ich "pierwowzory" (synowie pana Nehrebeckiego) nigdy nie mieli z pedalami i lesbijkami nic wspolnego ! Dlatego uzywanie tych dzieciecych bohaterow filmowych w reklamach pedalow i lesbijek uwazam za niezrozumiale, niesmaczne, prowokacyjne i bezczelne! Poza tym obrone praw autorskich uwazam za rzecz oczywista i normalna. Andrzej24 popieram wasza inicjatywe i zycze powodzenia.
Julka
użytkownik
 
Posty: 89
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez carly » piątek, 2 cze 2006, 00:45

[do Julki]: "niezrozumiałe, niesmaczne, prowokacyjne i bezczelne" - OK, takie jest Twoje zdanie ne ten temat. Ale to, że Ty i inni uczestnicy dyskusji notorycznie używacie słowa "pedał" zamiast "gej" też jest niezrozumiałe, niesmaczne, prowokacyjne i bezczelne.
Ile waży Twoja woskowa maska?
carly
użytkownik
 
Posty: 76
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Julka » piątek, 2 cze 2006, 01:01

do carly/ wyglada na to, ze poczules sie osobiscie dotkniety....a ja nie mialam zamiaru nikogo obrazac. Przepraszam. Uzylam okreslenia jakie znam. Nie wiedzialam, ze jest jakas roznica miedzy pedalem, a gejem, bo znajomosc takich szczegolow nie byla mi nigdy potrzebna.
Julka
użytkownik
 
Posty: 89
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez carly » piątek, 2 cze 2006, 01:09

Julko, jestem kobietą :) Nie poczułam się osobiście dotknięta :) Chodziło mi o to, że "pedał" jest słowem obraźliwym, a "gej" neutralnym.
Ile waży Twoja woskowa maska?
carly
użytkownik
 
Posty: 76
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Konrad » piątek, 2 cze 2006, 07:27

Do Kaliguli, też byłem zszokowany jak to zobaczyłem, Kotkowska zbiera podpsiy. Sprytne stworzenie wie że wybory blisko trzeba się pokazać. Darmowa kampania wyborcza-też miałem isć się pod tym podpisać ale teraz to się zastanawiam. Jak ja tej baby nienawidzę!!! Moja rodzina zresztą też!
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 2 cze 2006, 08:22

a co i ta Kotkowska zrobiła?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 2 cze 2006, 09:05

Kotkowskiej też nie lubie,ale nie będą mi z Bolka i Lolka pederastów robili!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron