Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Co sądzicie o nowych dowodach osobistych?? Dlaczego trzeba j

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez che givera » poniedziałek, 19 cze 2006, 12:22

Mietek_zacznij myśleć! W jaki sposób są dokonywane wpisy w dowodzie i innych dokumentach? Przecież każdy tekst został tam wpisany-twoje nazwisko, adres itp. Mazakiem to możesz sobie namalować na głowie.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 19 cze 2006, 14:24

no to ponawiam pytanie, jak ci zabiora prawko na rok, to będziesz musiał wyrobić dowód bez prawka, a jak ci oddadza to znowu będziesz wyrabiał nowy? ktoś tu nie mysli wcale
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 19 cze 2006, 20:06

Rzeczywiście głupio pytasz, jednocześnie udzielając sobie odpowiedzi. I o to chodzi, żebyś sobie pogonił, wnosił opłaty i nauczył się tak postępować, by prawka nie tracić.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 19 cze 2006, 20:45

mnie utrata prawka i niepotrzebne gonienie nie grozi, zadawałem pytanie che, w ramach krytyki jego debilnego pomysły wpisywania adnotacji o prawie jazdy do dowodu, poniewaz za pierwszym razem nie był w stanie udzielic odpowiedzi, za drugim mu pomogłem, żeby sie chłopak nie przegrzał
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez che givera » wtorek, 20 cze 2006, 12:47

Z reguły nie odpowiadam na anonimowe posty, zrobię jednak wyjątek. Dlaczego anonimie uważasz, że wpis do dowodu o ukończeniu kursu kierowcy to debilny pomysł? Podaj logiczne uzasadnienie. I nie pisz o możliwości zatrzymania prawa jazdy, gdyż nie dotyczy ona wszystkich.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez che givera » wtorek, 20 cze 2006, 14:57

i co anonimie, zabrakło konceptu? Najprościej zbluzgać adwersarza, samemu nic nie wnosząc.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » wtorek, 20 cze 2006, 15:13

Utrata prawa jazdy nie oznacza fizycznego odebrania dokumentu, ale zawieszenie praw operowanie pojazdem na publicznych drogach. Adnotacja moze zostac w dowodzie osobistym, a czy jest aktualna powinna byc problemem np zatrzymujacych ludzi policjantow.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 20 cze 2006, 16:44

prawo jazdy można utracić, można je zrobic, mozna poszerzyc, można zrobić międzynarodowe itd, i jesli kazda z tych zmian ma podowodac wyrabianie nowego dowodu, to uwazam ten pomysł za szczerze głupi, myslę tez, ze pomysł miro o globalnej bazie danych do której maja dostep wszyscy policjanci drogówki w europie władający oczywicie co dojednego językami i obsługa sprzętu elektornicznego, a takze oczywiście wyposażeni każdy co do jednego satelitarny dostep w kazdym zakamarku globu do owej centralnej bazy, żeby na wybrzezu w portugalii jak przekrocze prędkość od razu zatrzymujacy mnie policjanci mogli sprawdzić, czy prawo jazdy które mam - mam aktualnie aktualne czy odebrane... uwazam z kolei za nierealny do wykonania, poza tym cze - nie kazy ma czas śledzić jakies fora na bieżąco, więc jak ci ktos nie odpowiada w ciagu 24 godzin to nie ma powodu do żołądkowania się
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez miro » środa, 21 cze 2006, 07:16

anonimie, pomysl ktory nazywasz nierealny juz istnieje i to od lat w USA. Prawo jazdy jest tak samo dowodem osobistym. Jesli nie utracisz prawa do jazdy na powyzej 6 miesiecy nie musimy go oddawac. A jezeli zostaniesz zlapany prowadzac z niewaznym prawem jazdy kara powieksza sie znacznie, wlacznie z odbiorem pj. Kazdy pojazd pilicyjny jest wyposazony w laptop z wireless internetem gdzie sprawdzaja dane na biezaco.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » środa, 21 cze 2006, 10:08

anonimie-miro podał jeden przykład, ja podam inny: W każdym zakątku cywilizowanego świata dokonasz płatności kartą VISA i pobierzesz gotówkę z dowolnego bankomatu. Taka czynność jest autoryzowana przez system, który sprawdza w centralnym rejestrze, czy twoja karta jest ważna i czy masz środki na koncie bankowym. Więc nie pisz, że się nie da, że nie warto. Nasze kolejne rządy nie mogą uporać się z systemem CEPiK, który ma być włączony do światowej bazy danych samochodów i kierowców. I znowu będą w świecie komentarze, że Polska kolejny raz nie wywiązuje się z międzynarodowych uzgodnień. Ale tak bywa, gdy priorytetami rządzących w Polsce jest zaglądanie do teczek i do rozporków, oraz umacnianie potęgi Kościoła katolickiego.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 21 cze 2006, 10:19

miro i cze - sami własnie mi przyznalicie racje, ze to [nierealne w polsce i kilku innych krajach europy też], miro napisał o laptopie i wirelessie w kazdym aucie... no własnie! byiscie kiedys na policji? widizeliście ze oni dalej stukaja zeznania na drudziestoletnich maszynach do pisania przez fioletowa kalke? i to w srednim miescie jak bielsko, ja nie mówię już o wsiach... a wy o laptopie i wirelessie... no panowie... chcecie może zasponsorowac? laptop będize więcej wart niz ten polonez któremu go przydziela..., che napisał, że nie jest to mozliwe w polsce również technicznie, bo polskie władze sa jakie są od piętnastu lat... no nic dodac nic ujac do jego wypowiedzi, nierealne i juz, tak jak mówiłem, więc nie porównujcie prosze sytuacji do usa, gdzie faktycznie jest inaczej, bo to nie jest [na razie] rozwiązanie dla nas z dwóch powyższych powodów, oraz z powodu trzeciego: w polsce odebranie prawa jazdy jest (a przynajmniej powinno być statystycznie, jesli by wyeliminowac łapówki) o wiele częstrze, bo norma dopuszczalnej zawartosci we krwi jest surowsza, a pijaków na drogach duuuuzo więcej, więc tm bardziej cały ten "system" i jego infrastruktura sprawdzania aktualności posiadania prawka musiałoby byc stuprocentowo niezawodne... a tymczasem, jak wyżej i nizej sami udowodniliscie - nie ma na to szans
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez miro » czwartek, 22 cze 2006, 08:49

Tobie wydaje sie, ze przyznalem Ci recje. Nie realne jest o czym mowa, przez Polska biurokracje, krotkowzrocznosc i korupcje, nie z braku technologii i pieniedzy. Zanim wprowadzono policji w Stanach laptopy, uzywano krotkofalowki, jak obecnie w Polsce. Przed 9/11 nawet prawa jazdy byly bez zdjec. Do tej pory nie nosze przy sobie prawa jazdy, bo po kazdym innym dokumencie ze zdjeciem policja moze sprawdzic czy mam wazne prawo jazdy. Nawet w banku uzywam karte kredytowa (choc z innego banku) jako identyfikator i nie ma problemu. Nie we wszystkich panstwach obywatele sa ofiarami wlasnych rzadow. Jesli juz lubisz byc kopany przez tych ktorzy powinni Cie chronic i ulatwiac byt, to prosze bardzo, ja jestem ponad tym :)
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 5 lip 2006, 16:34

taa..najlepiej co chwile wymieniac dokumenty.i to obowiazkowo.za odpowiednia oplata oczywiscie.ja mam nowe prawko wiec jak gdyby problemu nie ma, ale zastanawiam sie, dlaczego osoby ze starymi prawkami MUSZA je wymieniac i sami za to placic.czy to jest zgodne z prawem?? skoro panstwo narzucilo to odgornie (wymiane) to niech bedzie to nieodplatnie. czy w swych marzeniach nie posunelam sie za daleko ? :))
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron