Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Byłem dziś na zakończeniu sezonu w Teatrze Polskim

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez klemens » poniedziałek, 26 cze 2006, 18:39

klemens@poczta.onet.pl
/////////
Jeżeli ktoś ma sprawę, proszę uprzejmie. Takie reguły portalu, że każdy ma ksywkę, co daje w efekcie pewien rodzaj demokracji, tzn. nie jest ważne, czy ktoś w realu jest księdzem czy prezydentem, czy posłem. Proszę mnie zrozumieć. Ja nie mam nic przeciwko imionom i nazwiskom. Chodzi mi tylko o to, że jeśli ktoś mnie atakuje personalnie za to kim jestem w realu, to powinien jak równy z równym, też bez maski. I tyle.
klemens
użytkownik
 
Posty: 522
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 29 cze 2006, 11:35

Teatr Polski jest super!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 30 cze 2006, 09:30

Klemens i greg1 ale o co wam chodzi???? bo juz nie wiem???? o te piwo?....to moze idzcie sobie na piwo i wyjasnijcie sobie w realu a nie zśmiecajcie czatu....
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 30 cze 2006, 10:47

popieram Mietka !!!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez greg1 » piątek, 30 cze 2006, 12:02

do bocian/ Uprzejmie donoszę, że juz szósty dzień jak nic nie piszę ws. piwa i klemensa :-)
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 2 lip 2006, 14:37

Moi drodzy, dzisiaj dopiero dostrzegłem waszą burzliwą dyskusję w sprawie piwa w teatrze.
Dzięki za troskę i za słowa krytyki. Jest tak: na niektórych przedstawieniach oferujemy widzom jakieś specjalne atrakcje. A to kawę darmową w przerwie, a to piwo - jak znajdzie się sponsor, a to grający muzykę dawną Piotr Sadowski. Musi być okazja (w tym przypadku zakończenie sezonu), a atrakcja zawsze dopasowana jest do przedstawienia. "Allo! Allo!" to nie "Hamlet" i piwko, jak ktoś lubi i wiek odpowiedni osiągnął, w przerwie skonsumowane nie przeszkadza. Ale podkreślam: w przerwie, w foyer, NIE NA WIDOWNI. Panie szatniarki z reguły sprawnie 'eliminują' delikwentów, którym teatr myli się z kinem czy z pubem - i wędrują na widownię z piwem, mineralką, czipsami czy inną 'spożywką'. Jeśli tym razem było inaczej - wybaczcie.
Dlaczego nie powinniśmy jeść ani pić na widowni teatralnej? W odróżnieniu od kina, w teatrze wasze ucztowanie - kiedy gruchoczecie uzębieniem kolejne porcje czpisów, czy w przełyku waszym gulgocze kolejny łak złotego płynu - przeszkadza nie tylko najbliższym sąsiadom, ale i aktorom, utrudniając niezbędną koncentrację. Psujecie więc sobie i innym spektakl za oglądanie którego zapłaciliście parę złotych. To po pierwsze. Po drugie: wnętrze teatru zostało kilka lat temu wielkim nakładem sił i środków odrestaurowane, następny taki remont może nie zdarzyć się za naszego życia ;) - jeśli chcecie, by długo był najpiękniejszym wnętrzem w tym mieście, zadbajcie o to również w ten sposób, że atrakcje dla ciała spożyjecie w bufecie czy na foyer, na widowni konsumując tylko sztukę.
Po trzecie - wiele osób traktuje wizytę w teatrze w sposób szczególny, ubierając się odświętnie itp. Nie musicie się oczywiście tej konwencji podporządkowywać (pomyśleć o higinie bym jednak zalecał) - uszanującie jednak tę potrzebę swoich sąsiadów na widowni - nic to nie kosztuje, a będzie przyjemniej...

W sprawie Klemensa: mam tę przewagę nad wami, że czytałem nie tylko jego sztukę, ale i wszystkie pozostałe nadesłane na konkurs. Ta była po prostu najlepsza. Jeśli sądzcie, że dyrektor Talarczyk dałby się 'podpuścić' autorowi, który w swojej sztuce umieścił postać reżysera, KTóREMU SIĘ NIE UDAJE, to macie dziwne pojęcie o ludzkiej psychologii. Ta postać wzorowana jest na Talarczyku o tyle tylko, że jest to człowiek, który przyjechał z zewnątrz i - tak jak on - próbuje poznać fenomen (tajemnicę) tego miasta.

PS. DLA CHODZĄCYCH RZADKO DO TEATRU: darmowe piwo lejemy tylko w wyjątkowych przypadkach, na codzień bufet oferuje kawę, lampkę wina czy koniaku i słodycze - do konsumpcji w czasie przerwy, a nie w czasie spektaklu. Wyjątkiem są przdstawienia 'Songi' i 'Tamara', gdzie wspólne ucztowanie jest elementem widowiska (co widać wyraźnie w cenie biletu). Zapraszam do teatru po wakacjach - smacznego.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 2 lip 2006, 16:59

No....
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 3 lip 2006, 09:13

A może mi ktoś przedstawić cennik Teatru Polskiego? Chciałbym się wybrać, a dawno nie byłem i byłbym wdzięczny za info.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez klemens » poniedziałek, 3 lip 2006, 10:13

klemens
użytkownik
 
Posty: 522
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 3 lip 2006, 13:33

ale ja i tak uważam, że piwa w teatrze być nie powinno, wszak to świątynia kultury.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 4 lip 2006, 07:44

Chciałem mieć tylko 101 wpis
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 4 lip 2006, 07:50

Ja też...ale wyszło mi jak Rudy 102..
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 4 lip 2006, 13:47

kiedyś była to świątnia kultury ale już nie jest
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez klemens » wtorek, 4 lip 2006, 16:46

Przypominam, że nie istnieje coś takiego jak światynia kultury i nigdy nie istniało. Istnieje jedynie zwrot -świątynia sztuki-. Jest to pompatyczne, nadęte wyrażenie, którym określano np. galerie i opery.
klemens
użytkownik
 
Posty: 522
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 4 lip 2006, 21:19

A dla niego to swiątynia kultury a nie sztuki. Co Ci to przeszkadza?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron