Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bezrobocie w Bielsku-Białej spadło do 8%. To rekor

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 22 cze 2006, 18:47

Kogo szukasz?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 22 cze 2006, 20:40

jaka to firma i kogo poszukujecie.
Podejrzewam,ze to wyjatek na rynku pracy, bo z moich obserwacji wynika raczej cos zupelnie preciwstawnego,niz twoje tezy.Ludzie biednieja,bo nie ma pracy.zauwazyc to mozna bardzo latwo chodzac po miescie, albo robiac zakupy na weekend.Zupelnie nie rozumiem,skad masz takie dane...
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 22 cze 2006, 21:35

Dane mam ze strony WUP - w kwietniu 8,9%, a znajoma z Urzędu mówiła mi, że w maju i czerwcu jest znacznie lepiej i szacują na koniec miesiąca nawet poniżej 8% (http://bielsko.wup-katowice.pl/index.ph ... &Itemid=54).
Nie zamierzam tu uprawiać propagandy sukcesu czy czegoś podobnego - chciałem poprostu sprawdzić co tam słychać w innych firmach i czy są widoczne jakieś ruchy na rynku pracy. Znajmy np. otrzymał niedawno propozycję 9 netto na h w branży piekarniczej z wcześniejszych 6. Sprawdzałem też oferty na bielskiej stronie PUP i wydaje mi się, że dawno tylu ich nie było ... i tak zastanawiam się czy to efekt uboczny wyjazdów za pracą na zachód czy w Bielsku pojawiło się nagle tyle nowych miejsc pracy ??? sam nie wiem ...
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Konrad » piątek, 23 cze 2006, 06:25

Raz- to wyjazdy za granicę, dwa- Fiat miał zatrudnić 300 nowych pracowników, trzy- obroniono 150 miejsc pracy w Telekomunikacji, cztery- koncern Finnvenen ( produkcja części samochodowych Wyzwolenia ) 400 nowych miejsc pracy, pięć - rusza strefa ekonomiczna w Wapienicy oraz park technologiczny, sześć- niedługo w tych okolicach ma zacząć swoją działalność firma kosmetyczna, która zatrudni ponad 200 pracowników. Sukcesem są miejsca pracy jednak przy stale rosnących cenach ( gaz, prąd, benzyna+ żywność i inne... ) pieniędzy w kieszeni nie przybywa a wręcz przeciwnie...
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości