Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Słabo znam Bielsko. Proszę mi wytłumaczyć

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 1 lip 2006, 09:09

pisze się otworzyli...
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez vaygr » sobota, 1 lip 2006, 12:00

Ta uczelnia jest do bani chodziłem tam pięć lat na dziennych- na szczęście już skończyłem - i nie polecam chyba że nie masz innego wyjścia.
Np. z zabawnieszych sytłacji na 5 czy 6 sem nie pamiętam już dokładnie mieliśmy przedmiot obieralny który został nam z góry obrany przez dziekana do tego jakieś nudziarstwo typu logika, język obcy tylko jeden, a na ostatnim sem mieliśmy z 23 godz w tygodniu na których w większości robiło się projekty i sprawozdania pisane na kompie i oddawane co tydzień plus pisanie pracy dyplomowej, wspomne jeszcze że większość dodatkowo robiła staże po firmach lub już zaczęła pracować, masakra. Przedmioty powtarzały się pod inną nazwą itp. Na zakończenie aby nie było tak przygnębiająco powiem że pracuje tam paru naprawdę dobrych wykloadowców od których można się wiele nauczyć szkoda że tylko paru.
vaygr
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 1 lip 2006, 12:28

to chyba chodziliśmy na ten sam kierunek ;), generalnie się zgadzam z przedmówcą
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Barbarka » sobota, 1 lip 2006, 13:52

Nie załamujcie mnie :(. Wybieram się na filologię słowiańską. A co Wy kończyliście?
Barbarka
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 1 lip 2006, 14:06

nie przejmuj się, to nie Twój kierunek i wydział, poza tym uczelnia się rozwija, i wszystko idzie ku lepszemu myślę, na pewno poziom jest wyższy niż na uczelniach prywatnych w naszym mieście
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Barbarka » niedziela, 2 lip 2006, 09:23

Joe dzięki za słowa otuchy. Tylko tam mam zamiar złożyć dokumenty.
Barbarka
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Borys » poniedziałek, 3 lip 2006, 08:54

Barbarka, miałem swój udział w ułątwieniu m.in. Tobie zycia. poniewaz uczestniczylem przy budowie drogi Cieszyn - Bielsko. Mkniesz swoim bolidem po moich mostach :)
Borys
użytkownik
 
Posty: 72
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 3 lip 2006, 16:33

Do VAYGRA:
- rzadko zdarza się kierunek, na którym wszystkie przedmioty są interesujące;
- na kierunkach niefilologicznych często jest tylko jeden język (np. na prawie na UŚ angielski jest przez dwa lata, na slawistyce na ATH też - to jest standard; na filologii słowiańskiej na ATH są za to inne języki - słowiańskie); zawsze można iść na drugi lektorat jako wolny słuchacz (wystarczy poproić prowadzącego);
- byłoby dziwne, gdybyście nie robili projektów na studiach technicznych; przypuszczam, że w innym przypadku - gdyby było mniej zajęć i mniej pracy - czytalibyśmy na temat rzekomego nędznego poziomu na tych studiach - studia techniczne z założenia nie są łatwe.
Do BARDZIEJ ZORIENTOWANEGO:
- forma otwarli jest rzadziej używana, niemniej jednak poprawna - vide Słownik ortograficzny PWN na www.pwn.pl.
Do BARBARKI:
- z tego, co słyszałem, osoby studiujące slawistykę są raczej zadowolone ze studiów (szczególnie ci, którzy chcieli studiować ten kierunek); kiedyś na forum Gazety Wyborczej ktoś narzekał na warunki przy ul. Kustronia (mało miejsca), ale same studia mu się podobały; z wyjazdami zagranicznymi nie ma problemów (nawet na cały semestr) - słyszałem od koleżanki, że np. cała grupa słoweńska została wysłana na pół roku do Mariboru w Słowenii (dostaje się wtedy stypendium w ramach prodgramu Socrates); z poinformowanych źródeł wiem, że za niedługo ruszą na ATH studia doktoranckie z językoznawstwa (3. studia doktoranckie na ATH - w kolejce czekają kolejne wnioski - obecnie do powołania uniwersytetu potrzeba 6).
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Barbarka » poniedziałek, 3 lip 2006, 19:12

Borys: teraz, jadąc do Bielska, zawsze pomyślę o Tobie :)).

Michael: mam nadzieję,że się dostanę-to mój wymarzony kierunek.
Barbarka
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 3 lip 2006, 21:54

Do Michael:http://portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna.html? "nie znaleziono słowa: otwarli"
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 4 lip 2006, 15:47

Słownik ortograficzny PWN (www.pwn.pl)
jest bardziej wiarygodnym źródłem niż portal internetowy (tak na maginesie - w internecie jest wiele błędów):
otworzyć -worzę, -worzą; -wórz, -wórzcie; otworzył (a. otwarł), otworzyła (a.otwarła),
otworzyli (a. otwarli); otworzywszy (a. otwarłszy); otworzony a. otwarty.
Forma druga - jak widać - jest rzadsza, ale poprawna.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 4 lip 2006, 21:02

to tylko twoja sybiektywna opinia nie poparta niczym
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 4 lip 2006, 21:49

Prof. dr hab. Mirosław Skarżyński z poradni językowej UJ polecał mi właśnie te słowniki, ponieważ mają one rekomendację Rady Języka Polskiego PAN - a to RJP decyduje, co jest poprawne, a co nie (zgodnie z Ustawą z dn. 7.10.1999 o języku polskim).
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 5 lip 2006, 07:28

dziękuję za kryptoreklamę (tzn. twojego prof dr hab i kogo tam jeszcze).ale mnie n ie przekonałeś.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez vaygr » środa, 5 lip 2006, 21:13

DO MICHAELA: nie chodziło mi o nudne przedmioty które się zbyt często zdarzały i miały niewiele wspólnego z kierunkiem ale o fakt iż był to z nazwy przedmiot obieralny który powinniśmy móc sobie wybrać lub chociaż miec niewielki wpływ na wybór, a także nie chodziło mi o robienie projektów bo to jest normalne a o liczbę godzin na ostatnim semestrze których było po prostu dużo.
vaygr
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron