Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Co sądzicie o autobusach? W zimie marzniemy, bo ogrzewanie n

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 8 lip 2006, 18:59

hehe, jestem z krakowa i zcesc mojej rodziny pracuje w MPK, po za tym nagrody i ranking w srod innych przewoznikow. a ten co mieszka 5 lat w krakowie to widac guzik wie. w ktorym autobusie nie ma klimatyzacji? a widziales jakiegos ikarusa na krakowskich drogach? no chyba ze podczas meczow:) zazdrosc was zzera i dlatego tak piszecie. dzisiaj ogladalem tygrysy europy, i obraz komunikacji miejskiej byl calkiem jak teraz w bielsku bialej, a trzeba zauwazyc ze film byl krecony 1999 roku czyli siedem lat temu. jaki wniosek? bielsko jest siedem lat do tylu wzgledem innych miast, miast rozwinietych. a wracajac do krakowskich autobusow, sa czyste, estetyczne, kierowcy sa kulturalni. w bielsku hmmmmmm ....... sami widzicie na codzien,.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 8 lip 2006, 19:01

MPEcem? a co to jest?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 8 lip 2006, 19:12

nie wazne czy MPK jest zadluzone czy nie. chocby nawet bylo to trzeba jeszcze umiec wykorzystac te pieniadze, a ludzie zarzadzajacy MZK Bielsko-Biała tego nie potrafia, chyba jak wiekszosc ludzi przy wladzy zabiera sobie pieniadze do kieszeni. tak jest z wiekszoscia spraw w bielsku bialej, np ilosc hipermarketow, dla was ludzi z bielska to jest powod do chwaly , bo przynajmniej macie gdzie isc w weekend. w duzych miastach nikt sie nie podnieca hiperami. do pewnych rzeczy trzeba dorosnac , a bielszczanom jeszcze daleko do tego.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 8 lip 2006, 19:47

a mnie to i tak g..... obchodzi bo ja jezdze samochodem i w autobusie miejskim to hmmmmmmm dawno nie bylem, pa
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Konrad » sobota, 8 lip 2006, 19:56

O ile mnie pamięć nie myli to ty adi jesteś z Krakowa. Jakim prawem porównujesz Kraków z B-B? W wielu rankingach ( Polityka, Wspólnota Samorządowa ) oglądacie lajkoniki nasze plecy! Gdybyśmy nie byli pod zaborem śląskim nasza sytuacja byłaby dzisiaj znacznie lepsza. Macie się czym chwalić wkońcu okradacie z kasy: Tarnów, Nowy Sącz, Nowy Targ, Zakopane naszą Suchą Beskidzką, Oświęcim czy Wadowice... mimo iz jesteście miastem wojewódzkim to tylko i wyłącznie jakoś się tam u was kręci dzięki turystyce. Wasze autobusy też bez rewelacji. Byłem u was w tym roku i raczej wolałem tamwaje ( nie ze wzgldu na ich brak u nas ) niz przeładowane 10-15 letnie( o ile nie starsze ) autobusiki. Macie wielu turystów rocznie w mieście oraz dzielicie kasę jako województwo. Nic ponad to! Interesuj się swoimi sprawami. Ty tutaj tylko pracujedsz o ile pamiętam więc patrz na swoje władze bo coś ten wasz prezydent Majchrowski zaczyna przeginać- zwłaszcza jeśli chodzi o remont prowadzony na waszym Rynku. Ja nie zabieram głosu w sprawach obcych mi miast i staram się NIE oceniać waszych urzędników czy dyrektórów spółek miejskich. Wasze miasto wasza i twoja sprawa. Trzymaj się od naszych spraw z daleka bo głupoty gadasz. Po za tym nie bielszczanom tylko mieszkańcom Bielska - Białej- jeśli masz coś do nas! Widzę, że ciebie też trzeba tego w końcu nauczyć!
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 8 lip 2006, 21:06

dowcip ci sie trzyma kolego i dobrze. juz dwa miasteczka odlaczaly sie od wojewodztwa malopolskiego, slawkow i bukowno bodajze. sa w slaskim i co ? zaraz zalowali tego. kolego sucha beskidzka, zywiec, wegierska gorka itp nalezalo dawniej do wojewodztwa krakowskiego, a jak nie wierzysz to spojz sobie na kody pocztowe, biala swego czasu tez byla krakowska, nawet nazwa byla biala krakowska. co do rynku w krakowie to nie jest rozkopany bo majchrowski zawalil, tylko podczas remontu odkryto jakies kosci lub cos takiego i dlatego jest poslizg. moze zazdroscisz sytuacji krakowa. w bielsku tez moglo by byc to samo, ale wasze wladze tego za bardzo nie chca. co do suchej , znam bardzo duzo ludzi ze suchej i oni uwazaja ze teraz jest oki, kiedy sa w malopolsce, wiesz czemu? bo sa pieniadze. krakow ma turystow jest zabytkowy wiec ma dotacje, dlaczego mamy tego nie wykorzystywac? mowisz o urzednikach, krakowscy urzednicy pomimo rzucania klod przez stolice daja sobie rade, udalo sie zrobic becikowe? w bielsku nie ma. mowie o becikowym od samorzadow. pracuje w bielsku - bialej i tu mieszkam. wiec troche szacunku kolego bo co jak co przybyszow trzeba szanowac.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 8 lip 2006, 21:41

czytam , czytam i się dziwuję. Konrad głupoty piszesz. nie porównuj Bielsk-Białej do Krakowa, bo przed naszym miastem jeszcze długa droga aby osiągnąć tą pozycję jaką ma Kraków. Nawet jeśli MPK krakowskie ma 20 milionów długu jak to któryś internauta napisał /to raczej nie możliwe/ adi ładnie napisał że przybyszów trzeba szanować, tak bo oni tu zostawiają pieniądze, On pracuje, mieszka. Kupuje jedzenie itp. szanujmy to. Konrad widać jest małodojrzałym chłoptasiem skoro tak obraża. Katowice też nas okradają i nikt im tego nie ma za złe, a władze nasz są bardzo winne bo Opole jest województwem. tam radni umieli walczyć, nasie niestety nie, chyba woleli sprzedawać ziemie pod TESCO lub inny hipermarket. Życze nam takich autobusów jakie są w Krakowie. nie są najlepsze, ale jak na polskie warunki są w czołówce polskiej komunikacji miejskiej. Z tego co pamiętam ze studiów, w Krakowie jest ponad 130 lini autobusowych na terenie miasta, w tym pare nocnych, 30 lini tramwajowych. U nas w Bielsku Białej jest 30 lini autobusowych? bo sama nie wiem:) a tramwajów wogóle nie ma. Według statystyk na tutejszym portalu bardzo popularnych. Kraków jest tylko cztery razy większy od Bielska Białej, ale to tylko w ilości mieszkańców i w powierzchni, bo w rozwoju to powinniśmy od Krakusów lub jak to Konrad powiedział Lajkoników, się dużo uczyć. Dlatego nie kłoćcie się, trzeba naciskać naszych urzędników aby wzieli się do roboty. Jak wygram w totolotka to kupie dla miasta jeden ładny autobus:)
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Konrad » sobota, 8 lip 2006, 21:53

Zmieniając temat: po pierwsze ja uznaję podział administracyjny kraju do czasu rządów AWS-UW. nie interesuje minie to jak było w latach 60-do początku 70-bo chyba wtedy utworzono 49 województw. Co do odkrytych ludzkich kości to tam ( pod płytą rynku ) podobno jakiś biznesmen ma coś otworzyć. Będzie trzepał kasę lokując się na ludzkich kościach. Nie moja sprawa. Jadnak widzę, że męczysz się tutaj w B-B było by dla ciebie dobrze abyś wrócił do tego Krakowa z pozytkiem dla nas jedno miejsce pracy więcej. Podobno u was nie ma źle tak więc co ty tutaj jeszcze robisz? Ja nie wytrzymałbym w Grodzie Kraka nawet 24godzin a ty tutaj jeszcze siedzisz. Wracaj do Krakowa tam jest twój dom i twoje miejsce. Miałem kumpla też z Krakowa mieszkał tutaj i wiesz co? Widziałem, że się tutaj nie zaklimatyzował szybko zmieniłem jego tok myślenia tak, że za jakieś pół roku wrócił do siebie i chyba był z tego szczęśliwy! Tobie też to radzę tutaj nie ma twoich korzeni! One są gdzieś indziej. Wiesz dobrze gdzie...! Bielsko- Biała ( znowu zapominasz ) nie będzie dokłada do pomysłów z Wiejskiej. To co sobie wymysli państwo niech nie miesza w to samorządów- zwłaszcza tych, którym niedawno ukradziono województwo- możliwość korzystania i dzielenia pieniędzy z państwa oraz z UE! Narobili sobie bajzlu nie nasza sprawa!
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 9 lip 2006, 10:46

zatrudniony jestem w Krakowie, a tu wykonuje swoja prace, Konradziku. Powodzenia z takim podejsciem do innych a napewno bielsko sie rozwinie.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości