Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Co sądzicie o autobusach? W zimie marzniemy, bo ogrzewanie n

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Konrad » wtorek, 27 cze 2006, 07:46

Za pieniądze miejskie te autobusy zostały kupione za 6 920 tysięcy złotych Teraz chcą skorzystać z funduszy UE mimo iż podobno pierwszy taki wniosek MZD został odrzucony. Jeśli kolejny wniosek zostanie odrzucony to miasto będzie samo się starało o to aby w kolejnych latach przynajmniej do nowych dołączyło 20 kolejnych ( nowych ) autobusów.
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 27 cze 2006, 09:13

obawiam sie ze nawet i te 10 solarisow nie pomoze, niby klimatyzacja, a jednak jakis smrodek, nie wiadomo skad, a chlodniej nie ma.te stare autobusy malo, ze nie sa dostosowane do pogody,ale tez nie dostosowane dla osob starszych, czy osob na wozkach inwalidzkich, czy z wozkami dla dzieci. taki autobus staje metr od chodnika, a ty czlowieku radz sobie sam.niewazne, ze masz 70 lat i trudnosci w chodzeniu.w XXI wieku, gdy tyle sie mowi o likwidacji barier archtektonicznych, takie praktyki sa nadal stosowane.dla mnie to oburzajace.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 27 cze 2006, 10:41

Nowe autobusy jak będa jeżdzić po wertepach i dziurach to będą mialy krótki żywot . Nasze ulice są zaniedbane i byle jak naprawiane . Łatanie dziur na jezdni smołą i posypywanie żwirem mokrą smołe , partacka robota , to jest skandal .Sztuka jest wielka zrobić robote , raz a porządnie ? Partacka robota na zachodzie jest nie opłacalna , za drogo kosztuje ....
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 28 cze 2006, 08:33

oby autobusy trafiły jak najszybciej a te stare na złom oddać!!!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 28 cze 2006, 09:14

Pierwsze to trzeba nauczyć kierowców kultury. Żeby drzwi nie zamykali przed nosem dobiegających staruszków!!!! Sam dzisiaj widziałem na wzgórzu takiego jednego złośliwego kierowce.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 30 cze 2006, 11:12

wiecie, że na zachodzie np w Madrycie nie ma rzokładu jazdy autobusów - bo pewnym jest, że autobus przyjezdza na przystanek co 8 minut .... pomijając fakt, że każdy autobus ma klime, jest czysciutki i nigdy nie jest przepełniony. W naszym kraju to tylko marzenia ściętej głowy.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Goran z Czechowic » niedziela, 2 lip 2006, 01:20

Jeśli kierowca autobusu MZK w Bielsku zarobi 2500,- złociszy ,to ten autobus będzie lśnił a kierowcy specjalnie dla Ciebie odwalą Kankana na przystanku.Wiesz ile zarabia ciemnoskóry kierowca autobusu w Chicago?Wolę nie pytać o kerowców w Londynie.Zadajesz głupie pytania w stylu chińskim.
Goran z Czechowic
użytkownik
 
Posty: 123
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 3 lip 2006, 12:08

Mieszkam w Bristolu i powiem wam że wolę jeżdzić bielskimi autobusami.W lecie kierowcy Muszą włączać ogrzewanie ,bo by im się woda zagotowała,a korki są większe niż w Bielsku,więc wyobrażcie sobie temperaturę na piętrze w angielskich autobusach,nie da się wytrzymać!A z klimą to się jeszcze tu nie spotkałem,choć jeżdżę do pracy codziennie.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 3 lip 2006, 15:56

trzeba zrobic to co w krakowie, ja pochodze z krakowa i tam jezdza autobusy z klimatyzacja, czyste, i kierowcy sa uprzejmi. menagera trzeba zmienic. autobus moze byc zrodlem zarobku dla mzk, tylko trzeba do tego ludzi z wyobraznia.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez PutSmileOnMyFace » wtorek, 4 lip 2006, 09:28

Autobus źródłem zarobku dla MZK???????? Jeszcze czegoś takiego nie wymyślono. Przynajmniej w Polsce. Do każdego MZK państwo dopłaca olbrzymie pieniądze. Tak na marginesie to bielskie MZK jest w polskiej czołówce samofinansująych się MZK z wynikem 40%.
PutSmileOnMyFace
użytkownik
 
Posty: 436
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 4 lip 2006, 17:37

Fajnie byłoby jeździć eleganckimi, nieprzepełnionymi, klimatyzowanymi w lecie,ogrzewanymi w zimie autobusami.....ale bilety musiałyby wtedy kosztować conajmniej 5 zł, żeby MZK zarobiło na nowe autobusy. Ja tam sie aż tak bardzo nie cieszę z nowych Solarisów- w lecie nie ma w nich czym oddychać, a w zimie jest tak gorąco że jak wsiadam to czuje się jak w saunie. Spóźniające się autobusy - problem stary jak świat, rozwiązanie jest tylko jedno, zlikwidować korki (jest ktoś chętny?? ;P) Zamykanie drzwi przed nosem - jak się chce żeby kierowca czekał tylko na nas to trzeba jeździć taksówką. I ostatnie zdanie-wbrew przekonaniu niektórych nie jestem kierowcą MZK ;P
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 4 lip 2006, 18:22

w krakowie MPK samo zarabia na siebie, a od wrzesnia jeszcze rusza autobus na telefon, czyli w miejscach gdzie jest niska oplacalnosc regularnej jazdy beda jezdzic autobusy zamawiane na telefon, konkurencja dla taxi tylko w cenie 2,50 zł. zobaczymy jak to wypali. w krakowie 95% autobusow jest z klimatyzacja i 60% tramwajow tez ma klimatyzacje.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 4 lip 2006, 18:24

jeszcze raz:) szczegoly tkwia w odpowiednich decyzjach. bielsko biala zainwestowala w ikarusy/stare i nowe/ krakow ma jeszcze pare starych ikarusow. a nowe jezdza scanie i jelcze. moze tu tkwi sukces? a jeszcze solaris, hehehehe. tramwaje to bumerangi, jeszcze MPK zarabia na ich skladaniu, na wszystkim da sie zarobic, tylko trzeba myslec.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 6 lip 2006, 07:09

Adi/ Nie rozśmieszaj mnie. W Polsce żadne MZK nie zarabia na siebie. Nie ma takiej możliwości i tyle. Skąd masz dane że samo zarabia? P.S. Może już dosyć tej krakowskiej propagandy na forum??
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 7 lip 2006, 20:50

Mieszkam w Krakowie 5 lat a o klimatyzacji w autobusie nie słyszałem! Tak na marginesie MPK Kraków przynosi 20 mln długu rocznie, a tylko dlatego jeszcze istnieje, że stworzono spółkę z Krakowskim MPECem, która ma tyleż zysku i w sumie wychodzi na ZERO!! pozdr
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron