Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dlaczego centrum B-B jest zamieszkiwane przez wszelkiej maśc

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez PutSmileOnMyFace » czwartek, 3 sie 2006, 12:47

[1] No raczej na obrzeżach miasta menelstwo nie mieszka. Dlaczego? Na obrzeżach miasta powstaje nowe budownictwo. Zarówno nowoczesne bloki jak i domki jednorodzinne, na które meneli przecież nie stać. Menelstwo zamieszkuje stare kamienice jakie są właśnie w centrum. [2] A czy oni w ogóle płacą czynsz? Bo śmiem w ta wątpić. Zatem logicznie rozumując, żadna podwyżka nic tu nie zmieni.
PutSmileOnMyFace
użytkownik
 
Posty: 436
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 3 sie 2006, 15:03

To pytanie do władz miasta. Sam mieszkam w kamienicy, w której melina ma prawomocny nakaz eksmisji od ponad roku, a ZGM ma wyrok sądu w głębokim poważaniu.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 3 sie 2006, 16:46

Dlaczego ? Bo to właśnie ADM (ZGM) czyli miejskie tzn. niczyje !!! Dlatego !!!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 3 sie 2006, 16:54

Acha i nie myśl, że ceny rynkowe coś zmienią - przecież nikt z nich nie płaci nawet obecnego czynszu, to są tzw. mieszkania socjalne, a ich liczba w Bielsku-Białej rośnie, a nie maleje. Corocznie UM przeznacza na tworzenie i remonty mieszkań socjalnych kilkaset tysięcy złotych, czyt. wyrzuca w błoto, bo po pół roku wyglądają one jak przed remontem. Znam sprawę z autopsji: znajomy wykonuje remonty dla ZGM np. remontuje się lokal za 15.000 - 20.000 zł po czym albo jest on zasiedlany przez menela i j.w., albo stoi pusty i gnije przez zimę bądź jest rozkradany z wszystkiego co wartościowe (rury, panele, grzejniki, itd.) po czym lokal w następnym roku przechodzi nowy gruntowny remont :-))))
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 3 sie 2006, 16:58

Osobiście znam kilka przypadków takiego marnotrawienia pieniedzy w naszym mieście i mogę nawet wskazać takie lokale ....... uważam, że właśnie tu (socjal) odbywają się największe przekręty w tym mieście i nikt nie ma odwagi z tym walczyć. Nawet PiS i PO chowią uszy w tym temacie.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 5 sie 2006, 16:52

Bzdury gadacie! Znajomy mi mówił, znam się na tym bo wujek sąsiada mówił, jedna baba drugiej babie...

Gmina ma OBOWIĄZEK zapewnic mieszkanie socjalne tym, którzy mają orzeczony wyrok o eksmisje z prawem do lokalu socjalnego (czyli wszystkim eksmitownym hehe). Niezależnie czy eksmisja jest z mieszkania gminy, spółdzielni, czy prywatnego... Jasnym jest, że takie lokale mają obniżony standard - czyli znajdują się najczęściej w starym budownictwie (kamienicach). Opowieści, że ZGM ma wyroki gdzieś to możecie sobie wetknąć... Nikt z Was nie ma pojęcia jaki problem jest z realizacją wyroków. Ale mądrzyć się to każdy umie! Troszkę mniej IGNORANCJI by się przydało omnibusom... Jak zwykle brak znajomości przepisów prawa i realiów u większości wypowiadających się... Tragedia! Oczywiście domorośli detektywi wszędzie widzą przekręty... Największe... HAHA. DO SZKOŁY MATOŁY!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 5 sie 2006, 17:42

Precz z menelami z centrum Bielska. Do Wapienicy ich. A wszystkie kamienice sprzedać ... innej rady nie ma
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 5 sie 2006, 18:04

a ja znam tylko jedna rodzine zamieszkujaca tynek w bielsku, bardzo rpzykładna rodzina, pani i pan pracują ciezko, bardoz się kochają i szanują, mają dwoje dorastających dzieci, o które bardoz dbaja, sa oszczędni, więc moga sobie pozwolic na komputer dla dzieci, kolonie i wydają się być bardzo ze soba wszyscy szczęśliwi, alkoholu nie pija, chyba ze okazjonalnie, więc nie generalizujcie, ze same menele!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 6 sie 2006, 08:45

do "05-08-2006 - 17:52" Matole, sam idz do szkoły. Realia są takie, że ZGM marnotrawi kase i ma gdzieś lokatorów płacących czynsze. Menele doprowadząją do nieustannej dewastacji zabytkowej starej zabudowy. W znanym mi przypadku ZGM zgodził się (już podczas sprawy w sądzie) na domeldowanie do małego mieszkania dodatkowych kilku meneli i sam się ud..pił. Ma teraz 9 osób do przeniesienia do lokalu socjalnego i to nie jednego ale dwóch lokali, bo nie będą się przecież gnieść. Tak więc drugi rok po wyroku dalej mieszkają w mojej kamienicy - coraz bardziej zdewastowana odrestaurowana niedawno klatka schodowa, nieustannie zepsuty domofon, co parę tygodni interwencje policji itd, itp. To nie są opowieści "jedna baba drugiej babie", tylko real. Dodam, że kamienica jest własnością wspólnoty, lokal z menelami własnością miasta. W zeszłym roku zasypywaliśmy ZGM pismami w tej sprawie - nie było żadnej odpowiedzi.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 6 sie 2006, 10:32

Nie otrzymales odpowiedzi na pisma?? NIE WIERZE!! To jest totalna bzdura - ZGM odpowiada na wszystkie pisma. Odpowiedzi nie zawsze sa satysfakcjonujace, ale SA.

Wyroki o eksmisje sa realizowane w kolejnosci zlozenia (jesli lokal jest gminny - tez wyrok czeka w kolejce). Ze wzgledu na mala ilosc lokali socjalnych czas oczekiwania to ponad 3 LATA.

Skad wiesz, ze ZGM zgodzil sie na domeldowanie kogos na stale do meneli? W czasie sprawy sadowej?? Malo to jest prawdopodobne...

Ja nie jestem entuzjastazulstwa w centrum miasta, ale jak czytam wypowiedzi NIEDOINFORMOWANYCH, ktorzy robia z siebie ekspertow to mnie to slabi...

Niestety malo kto zdaje sobie sprawe w jakich warunkach (przepisy prawa, realia konkretnej sprawy, ogolne uwarunkowania) musi dzialac ZGM.

Piszesz, ze ZGM ma gdzies lok. placacych czynsze - a czym sie to objawia??
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 6 sie 2006, 10:39

Działa ? ZGM nie działa !!! Ale nie jest to wyłacznie ich wina - winny jest układ w Ratuszu, który nie ma kompletnie pomysłu jak sprawę rozwiązać. Dlatego w dalszym ciągu Cechowa będzie Żulową, a Rynek będzie Melinek ...
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 6 sie 2006, 20:22

Zgm na prawdę nie odpowiada na pisma. Tak samo nie reaguje na postulaty współwłaścicieli budynku (utrzymujących zarządcę). Opisuję tylko i wyłącznie swoje własne doświadczenia. ZGM jest nastawiony na ściąganie pieniędzy od tych osób, które je mają, a w przypadku meneli działa "dupochronnie" - czyli nie robi nic. I za nic ma fakt demolowania klatki schodowej, na którą poszły duże pieniądze (remont pod nadzorem konserwatorskim).
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 6 sie 2006, 20:46

Mój przypadek dotyczy lokalu adaptowanego (z części wspólnej) na własny koszt. Po odbiorze do użytkowania ZGM ustala najwyższe poziomy czynszów (nie uznając zużycia technicznego budynku itp spraw z obowiązującego kwestionariusza). Odwołania nie przynoszą skutku. Podczas wykupu cena określona przez rzeczoznawcę zostaje przez P. Granuszewską dowolnie zawyżona, bez uzasadnienia, bez możliwości negocjacji, czy jakichkolwiek prób negocjacji (bezczelne zachowanie, krzyczenie, wymachiwanie jakimiś świstkami podczas rozmowy z prezydentem). Do tego dochodzi tajność wszelkich dokumentów (wycena tylko do wglądu, brak możliwości skopiowania, brak wglądu do dokumentacji technicznej budynku). Nikt nawet nie informuje o formie własności działki. Petent tylko ma możliwość kupić kota w worku, lub nie kupić i płacić wysokie czynsze. Po wykupie jest zadziwiająco milutkie powitanie w nowopowstałej wspólnocie (chodzi o pieniądze za zarząd nieruchomością). Pierwszy miesiąc szok: klatka schodowa sprzątana co tydzień, potem co półtorej, co dwa, raz na miesiąc. Moja interwencja kończy się groźbą ukarania finansowego biednej kobiety, która musi zadbać o kilkadziesiąt klatek schodowych (wycofuję z litości skargę). I tak mieszkam sobie dalej w kamienicy znając tylko swój udział w nieruchomości i trzymam kciuki za meneli, żeby nie skopali znowu ścian, nie poryli kluczami, czy nie wymalowali sprośnych rysunków. Jesienią zacznie się sezon grzewczy i trzeba będzie pozamykać okna do wiosny (sadza), czuwać czy nie pali się kamienica, przeżywać smród palonych śmieci i plastiku.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 6 sie 2006, 20:46

Mój przypadek dotyczy lokalu adaptowanego (z części wspólnej) na własny koszt. Po odbiorze do użytkowania ZGM ustala najwyższe poziomy czynszów (nie uznając zużycia technicznego budynku itp spraw z obowiązującego kwestionariusza). Odwołania nie przynoszą skutku. Podczas wykupu cena określona przez rzeczoznawcę zostaje przez P. Granuszewską dowolnie zawyżona, bez uzasadnienia, bez możliwości negocjacji, czy jakichkolwiek prób negocjacji (bezczelne zachowanie, krzyczenie, wymachiwanie jakimiś świstkami podczas rozmowy z prezydentem). Do tego dochodzi tajność wszelkich dokumentów (wycena tylko do wglądu, brak możliwości skopiowania, brak wglądu do dokumentacji technicznej budynku). Nikt nawet nie informuje o formie własności działki. Petent tylko ma możliwość kupić kota w worku, lub nie kupić i płacić wysokie czynsze. Po wykupie jest zadziwiająco milutkie powitanie w nowopowstałej wspólnocie (chodzi o pieniądze za zarząd nieruchomością). Pierwszy miesiąc szok: klatka schodowa sprzątana co tydzień, potem co półtorej, co dwa, raz na miesiąc. Moja interwencja kończy się groźbą ukarania finansowego biednej kobiety, która musi zadbać o kilkadziesiąt klatek schodowych (wycofuję z litości skargę). I tak mieszkam sobie dalej w kamienicy znając tylko swój udział w nieruchomości i trzymam kciuki za meneli, żeby nie skopali znowu ścian, nie poryli kluczami, czy nie wymalowali sprośnych rysunków. Jesienią zacznie się sezon grzewczy i trzeba będzie pozamykać okna do wiosny (sadza), czuwać czy nie pali się kamienica, przeżywać smród palonych śmieci i plastiku.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 7 sie 2006, 06:28

dla mnie takie zachlane mordy to nie ludzie. dlaczego mam się skądać na ich nieróbstwo i pijaństwo. wywalić na zbity pysk!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron